...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

LIELDIENAS – ĢIMENES SVĒTKI

Publicēja 2017. gada 26. apr. 03:48Varaviksne Skola
   Šogad Lieldienas vienlaicīgi svinēja kopā visa kristīgā pasaule. Cilvēki atceras senas tradīcijas un svin svētkus, ievērojot tās. Pirms dažām nedēļām 1.b klases skolēni sāka gatavoties svētkiem. Mājturības un tehnoloģiju stundās mēs veidojām dažādas Lieldienu kompozīcijas. Klases stundas laikā mēs iepazināmies ar svētku vēsturi un tradīcijām.
   Pēc Lieldienu brīvdienām klasē, pēc senām tradīcijām, ripinājām olas. Pasākums bija ļoti jautrs. Vecāku sapulcē mammas un tēti vienojās, ka Lieldienās bērniem jāuzdāvina brauciens uz Grāveru svētā Ercenģeļa Mihaila baznīcu. Baznīcā mūs laipni sagaidīja priesteris Viktors un māte Jekaterina. Viņi cienāja mūs ar krāsotām olām un saldumiem.
   Visi kopā mēs piedalījāmies Krusta gājienā, saņēmām svētību. Mums bija iespēja uzzināt baznīcas vēsturi. Tas, kurš vēlējās, varēja pazvanīt baznīcas zvanos, paziņojot apkārtējiem: “Kristus ir augšāmcēlies! Patiesi augšāmcēlies!”
   Apmierināti un pozitīvi noskaņoti mēs atgriežamies Krāslavā. Klasē kopā ar vecākiem bērni dzēra tēju ar pīrāgiem, kurus iesvētīja baznīcā. Tādi pasākumi vieno mūs visus. Lieldienas – gaiši un priecīgi svētki! 

Видео YouTube


Rita Kamola, 1.b klases audzinātāja.

 

Comments