...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Lielisks kopīga darba rezultāts

Publicēja 2015. gada 26. nov. 06:44Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2015. gada 26. nov. 06:46 ]
   1935. gadā Latvijas skolās tika organizēta akcija “Draudzīgais aicinājums”, kuras ietvaros ikviens varēja atcerēties par savu skolu un uzdāvināt tai grāmatas vai arī ziedot līdzekļus. Akcijas “Draudzīgai aicinājums” pamatlicējs ir bijušais Latvijas valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kurš savā vārda dienā bērnības skolai uzdāvināja grāmatas un lūdza, lai arī citi atceras par savām izglītības iestādēm. Šo ideju atbalsta un popularizē Draudzīgā aicinājuma fonds.

1994. gadā šo ideju atjaunoja Cēsu Valsts ģimnāzija. Katru gadu akcijas ietvaros tiek noteikts Latvijas skolu reitings. Šī pasākuma mērķis - izcelt labākās skolas, kas realizē vidējās izglītības programmu, pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem. Rādītāju noteikšanā tiek izmantoti viena mācību gada rezultāti, kas atrodami Izglītības un kultūras ministrijas Valsts izglītības un satura centrā. Tiek vērtēti sekojoši mācību priekšmeti - latviešu un angļu valodas, matemātika, vēsture un dabaszinības (bioloģija, fizika, ķīmija).

Apskatot reitingu par pagājušo mācību gadu, nevarēju nepamanīt, ka dabaszinību jomā pilsētas skolu vidū otro vietu ir ieguvusi Krāslavas “Varavīksnes” vidusskola.  Ja apskata visu reitingu, ņemot vērā visas 4 nominācijas (ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un speciālās skolas), tad “Varavīksnes” vidusskola ierindojas 4. vietā starp vairāk nekā 60 mācību iestādēm. “Varavīksni” apsteigušas tikai divas Rīgas skolas un Daugavpils krievu licejs. Turklāt mūsu skola šo pozīciju nezaudē jau otro gadu pēc kārtas.

Pateicoties kam tiek sasniegti šādi rezultāti? Pirmkārt, tā, protams, ir pašu skolēnu vēlme mācīties un tiekšanās pēc zināšanām. Redzot skolēnu acīs degsmi un ieinteresētību par mācību priekšmetu, viņiem vienmēr labprāt nāks palīgā skolotāji, kas mūsu mazajā pilsētā vienlaicīgi ir gan konsultanti, gan pasniedzēji, gan audzinātāji, kaut kādā ziņā viņi pat aizstāj vecākus. Pat ar vislielāko interesi skolēnam nav, kur doties, kā tikai pie skolotāja. Mūsu pilsētā nav universitāšu un zinātnisku iestāžu, kur varētu konsultēties. Viss ir atkarīgs tikai no pašiem skolēniem un skolotājiem, kuri ir vienmēr gatavi palīdzēt. Apciemojot bioloģijas skolotāju Ievu Bojarčuku, biju pārsteigta, kad mūsu tikšanās laikā kabinetā ienāca vecāko klašu skolnieces, lai vienotos par konsultāciju brīvdienā.  Skolēni nepārtraukti strādā, sākot ar pirmo klasi, kad rakstā savus pirmos zinātniski pētnieciskos darbus, un beidzot ar vecākajām klasēm, kad piedalās olimpiādēs un kārto eksāmenus, tiem gatavojoties kopā ar saviem skolotājiem gan vakaros, gan brīvdienās un svētku dienās.

Visi skolēni, kuri pagājušajā mācību gadā kārtoja eksāmenu bioloģijā vai ķīmijā, turpina studēt šajā nozarē. Rita Zaikovska, Vladislavs Makovskis un Darja Stankeviča mācās Rīgas Stardiņa Universitātē par ārstiem, Diāna Bergmane studē Daugavpils Universitātē fizioterapiju. Agrāk absolvējušās meitenes Arīna Trubača un Ņina Ivanova arī ir saistījušas savu dzīvi ar medicīnu, bet Alīna Abramova un Polina Karole ar farmakoloģiju. Aigars Kučiks strādā “Aqva System” un vienlaicīgi studē. Skolā viņam ļoti patika bioloģija, tagad ar mirdzošām acīm stāsta par savu darbu, kur seko līdzi ūdens kvalitātei zivju audzēšanai. Četras citas absolventes strādā Daugavpils Universitātes ģenētikas laboratorijā, bet Rolands Moisejs ir vadošais ēžu speciālists Latvijā. Nav iespējams nosaukt visus vārdus, bet viņi visi ir “Varavīksnes” skolas lepnums, viņos skolotāji ir ieguldījuši daļiņu sevis.

Arī audzēkņi nepaliek pateicību parādā! Absolventu tikšanās reizēs viņi nebeidz apmainīties ar pateicībām un slavas vārdiem.

Lūk, ko saka “Varavīksnes” pagājušā gada labākā absolvente Rita Zaikovska: “Es lepojos ar to, ka esmu mācījusies “Varavīksnes” vidusskolā. Tagad, kontaktējoties ar studentiem no dažādām Latvijas skolām, saprotu, cik ļoti mūsu skolotāji ir ieinteresēti mūsu izglītošanā. Arī agrāk es cienīju mūsu skolotāju darbu, bet tagad, kad vēl tikai pamazām pierodu pie jaunajiem pasniedzējiem, es ilgojos pēc mūsu skolotājiem. Mums teica, ka ar jums tā neviens “neauklēsies”, tā arī ir. Principā tagad ir pilnīgi cita sistēma: visiem materiāliem ir jābūt sagatavotiem, lekciju laikā uzreiz rakstam pārbaudes darbu vai arī veicam laboratorijas darbu. Esmu ļoti pateicīga skolotājiem par to, ka viņi man ir devuši labas pamatzināšanas skolā. Ja nebūtu viņu ieguldītā darba un pacietības, kā arī prasīguma, nav zināms, vai es tagad mācītos tur, kur mācos. Domāju, ka es skolu vienmēr atcerēšos ar smaidu un, protams, par to liels paldies mūsu skolas skolotājiem, kuri, manuprāt, savu skolēnu labā dara visu iespējamo. Paldies!”

Natālija ZDANOVSKA 


 Apsveicam un lepojamies!

1.vieta mazo pilsētu vidusskolu grupā.

2.vieta pilsētu vidusskolu grupā

4.vieta Latvijā (visas skolas)


Comments