...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Literārā klātbūtne Krāslavā

Publicēja 2016. gada 31. okt. 02:04Janis Administrators   [ atjaunināts 2016. gada 3. nov. 22:57 ]

Ik gadu rudenī skolas krievu valodas un literatūras metodiskā  komisija  organizē mācību priekšmetu nedēļu ar mērķi attīstīt skolēnu radošo un izziņas aktivitāti. Šogad priekšmetu nedēļas temats bija ”Literārā  klātbūtne Krāslavā”.

Skolēniem tika piedāvāts veikt dažāda veida uzdevumus par Krāslavu, krievu un  latviešu folkloru, slaveniem krāslaviešiem. Audzēkņi varēja ne tikai nodemonstrēt, bet arī pilnīgot savas zināšanas par savu pilsētu un saviem novadniekiem.

5.klašu skolēni izveidoja darba lapas par vārdiem „Krāslava” un „Daugava”, uzzīmēja ilustrācijas, sacerēja savus dzejoļus un mīklas par savu pilsētu un upi. Bērnu radošie darbi tika izvietoti izstādē klašu kabinetos  un skolas gaitenī.

6.klašu skolēni priekšmeta nedēļas laikā pievērsās leģendu pasaulei. Viņi uzzināja, kā pilsētā parādījies Augusta akmens, atsauca grāfa Plātera meitas Emīlijas un poļu virsnieka Jāzepa Karņicka traģisko mīlestību, kā arī leģendu, kas saistīta ar pilsētas pērli – Persteņa ezeru. Savus  iespaidus par dzirdēto skolēni izpauda zīmējumos un sacerējumos.

7.klašu skolēni tikās ar skolas absolventi , sociālo pedagoģi un dzejnieci  Žannu Drozdovsku.  Dzejas stundā  viņi varēja uzzināt ne tikai par pašu autori, dzirdēt atbildes uz interesējošiem jautājumiem, bet arī radīt savu dzeju.

Rogvolds, Rogneda, Svjatopolks, Vladimirs… Kā šie vārdi saistīti ar mūsu zemes, mūsu pilsētas vēsturi? Kā  radās pilsētas nosaukums – Krāslava? 8.klašu skolēni, atbildot uz šiem jautājumiem, iepazinās ar Nestora hronikas fragmentiem, lasīja N.Karamzina vēsturisko  darbu nodaļas, skatījās filmu ”Rogneda”.  Skolēni veiksmīgi tika galā ar testa uzdevumiem. Pēc  darba veikšanas skolēni uzrakstīja domrakstus “Rognedas diena”, “Rognedas rīts” un dzejoļus.

9.klašu skolēni tikās ar avīzes „Ezerzeme” žurnālistiem – Marinu Nipani un Alekseju Gončarovu. Bērni uzdeva viņiem daudz jautājumu par avīzi, žurnālista darbu, interesējās, kā var kļūt par žurnālistu, par ko bija viņu  pirmais autora raksts.

10.-12.klašu skolēni iepazinās ar Cecīlijas Dineres grāmatas „Upe šalc,šalc”  fragmentiem un dzejoļiem par Krāslavu. Audzēkņu  uzmanībai tika piedāvāta izglītojoša  prezentācija par dzejnieci.

12.b klases skolnieki iejutās tulku lomā un iztulkoja no latviešu valodas krievu valodā Dineres grāmatas fragmentu „Baltajā pilī”.

Pasākuma noslēgumā notika arī labāko apbalvošana. 5.klašu grupā pasākumā „Kā no krēslas tapa Krāslava” pateicības ieguva  Anna Karņicka (5.a), Nikoļa Lebedeva(5.a), Džesika Zdanovska(5.a), Ksenija Andžāne(5.b), Maksims Berestņevs(5.b), Jelizaveta Karole(5.b), Irina Korotkova(5.b), Artemijs Kozačuks(5.b), Kirils Petunovs(5.b), Ņikita Troščenko(5.b), Dana Beleviča(5.c), Beāta Ņikitina(5.c), Arnis Ostrovskis(5.c) ; 6. Klašu grupā pasākumā ‘’Krāslava un Krāslavas novads – leģendu un nacionālo tradīciju novads’’ – Elizabete Križanovska(6.a), Santa Rukmāne(6.a), Reinhards Nemiro(6.a), Anželika Naumova(6.a), Samanta Rukmane(6.a), Anastasija Kožemjačenko(6.a), Igors Avotiņš(6.b), Samanta Simanoviča(6.b), Aleksa Maslovska(6.b) . 7.klašu grupā pasākumā „Dzejas stunda. Radošā tikšanās ar Žannu Drozdovsku” -  Anna Tarlecka(7.a), Renāte Ruskule(7.a), Arina Skovorodko(7.b), Karina Andžāne(7.b), Svjatoslavs Avotiņš(7.b).  8. klašu grupā pasākumā Rognedas laika Krāslava (10.gs.) – Alise Rusecka(8.a), Santana Žurņa(8.a), Linda Nipāne(8.a), Katrīna Ozerska(8.a), Katarina Ļeņivkina(8.a), Dana Korjakina(8.b), Vladislavs Baranovskis(8.b), Dainis Juzefivičs(8.b), Anastasija Seļezņova(8.b),  Līga Bohāne(8.c), Ligita Skorodihina(8.c), Liliāna Švābe(8.c). 9.klašu grupā pasākumā Tikšanās ar avīzes „Ezerzeme” žurnālistiem – Anastasija Smirnova(9.a), Karīna Kurica(9.b), Laura Piculeviča (9.b), Karīna Volkoviča(9.b) . 10.-12. klašu pasākumā Literārā kompozīcija „Uz šo zemi es atnācu mīlēt un būt mīlētai – Ilona Cimoško, Alīna Popa un Artūrs Rudaks (visi no 11.a), Sandra Petroviča(12.b), Valērija Suhanova(12.b).


 Materiālu sagatavoja krievu valodas un literatūras MK vadītāja J.Aleksejeva

Comments