...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Mācību projekts „Skolas, pašvaldības un uzņēmumu ilgtspējīgas sadarbības modelis karjeras attīstības atbalstam”

Publicēja 2014. gada 5. febr. 00:43Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2014. gada 5. febr. 00:44 ]
   
2014. gada 22 . janvārī mācību projekta „Skolas, pašvaldības un uzņēmumu ilgtspējīgas sadarbības modelis karjeras attīstības atbalstam” uz atklāto sarunu par jaunatnes lietām tika uzaicināta Krāslavas novada domes jauniešu koordinatore Julianna Moisejenkova. Tikšanās laikā tika prezentēta esošā situācija Krāslavas novadā jaunatnes lietu jomā-jauniešu nodarbinātības jautājumi, projektu aktivitātes, braucieni, finanšu piesaiste jauniešu ideju īstenošanai, darbošanās nevalstiskajā sektorā, kā arī brīvprātīgā darba kustība novadā. Julianna pastāstīja arī par nākotnes plāniem un iecerēm . Jāatzīst, ka saruna izdevās, jo koordinatore pati vēl ir jauniete un izprot jaunās paaudzes vēlmes un intereses. Atgriezeniskās saites ietvaros skolēni uzdeva sev interesējošos jautājumus, kā arī izteica savus priekšlikumus jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai novadā. Tikšanās laikā tika dibināti kontakti turpmākai sadarbībai.
                                                            *   *   *
     29.janvārī mācību projekta „Skolas, pašvaldības un uzņēmumu ilgtspējīgas sadarbības modelis karjeras attīstības atbalstam” notika tikšanās ar Krāslavas novada domes Attīstības nodaļas vadītāju Ināru Dzalbi. 
      Savu stāstījumu Ināra iesāka ar mūsu novada attīstības vīziju: „Krāslavas novads ir garīgi bagātu, radošu, izglītotu, viesmīlīgu un savu novadu mīlošu cilvēku novads ar ģimeniskām vērtībām, novads, kur gribas dzīvot un atgriezties.” Tika parādīta Latvijas  karte, kurā Krāslavas novads ir reģionālās nozīmes attīstības centrs. Mūsu lielākais izaicinājums ir Loģistikas centra izveidošana uz Baltkrievijas robežas.
      Ināra pastāstīja par 40 pagājušajā gadā īstenotajiem projektiem, kā arī par pašvaldības projektiem, kuri tika realizēti no 2010. līdz 2013.gadam gan pilsētā, gan novadā. Piemēram, Krāslavā tie bija saistīti ar ceļu infrastruktūras un satiksmes drošības uzlabošanu, pilsētas vēsturiskā centra tēla uzlabošanu, izglītības un kultūras sekmēšanu.
     Mēs uzzinājām, ka pašvaldības specializācija ir lauksaimniecības 
      Runājot par atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanai un konkursu “Krāslavas novada uzņēmēju gada balva”, tika nosaukti jaunu uzņēmēju vārdi.produktu pārstrāde, kokapstrāde, loģistikas un transporta pakalpojumi, vieglā rūpniecība (apģērbu un mājas tekstila ražošana, amatniecība), kā arī izziņas, gastronomiskais un sakrālais tūrisms.
     
Sīkāk Ināra pastāstīja par Latvijas – Lietuvas pārrobežu programmas projektu „Apgaismojuma sistēmas modernizācija Krāslavā”, kura rezultātā atjaunota un uzlabota apgaismojuma struktūra Krāslavas vēsturiskajā centrā – Baznīcas, Brīvības, Tirgus un Lāčplēša ielā, uzstādīti 17 stabi, 45 LED gaismekļi, nomainīts kabelis, ietvju segums. 
      Mēs ar lielu interesi noklausījāmies Ināras stāstījumu, papildinājām savas zināšanas par dzimto novadu un vēlreiz pārliecinājāmies, ka mūsu novadā dzīvo enerģiski, uzņēmīgi un optimistiski cilvēki.
                                                 D.Suško, I.Savičs, projekta dalībnieki


Comments