...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Matemātikas nedēļa skolā

Publicēja 2014. gada 27. janv. 06:06Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2014. gada 4. febr. 02:48 ]

   No 20. līdz 24. janvārim  skolā notika Matemātikas nedēļa. Nedēļas organizēšanas mērķi - veicināt interesi par priekšmetu un izkliedēt mītu par to, ka matemātika ir garlaicīga un nesaprotama.

   Ļoti rūpīgi tika veikta skolas noformēšana. Uz katra gaiteņa sienām tika  izkārtas dažādas matemātikas formulas. 1. stāva gaiteņos tika izkārtas formulas, kuras jāzina 5.-6. klašu skolēniem, 2. stāva gaiteņos tās formulas, kuras jāzina 7.-12. klašu skolēniem, bet 3. stāva gaiteņos, tās formulas, kuras var tikt mācītas augstskolās.

   Skolas foajē tika noformēts  stends, kas bija veltīts izciliem matemātiķiem, kas bija dzimuši Krāslavā. Daudzi pat nevarēja iedomāties, ka slavenas matemātiķes Sofijas Kovaļevskas pirmais skolotājs bija Krāslavā dzimušais skolotājs Josifs Maļevičs. Ka arī bija pieminēti citi slavenie matemātiķi, kā Medards Brazevičs, Isaaks Rabinovičs, Zalmans Skopecs.

   Mēs izsakām pateicību krievu valodas un literatūras skolotājai Jekaterinai Aleksejevai par palīdzību materiālu vākšanā un apkopošanā.             

   Ļoti interesantu materiālu apkopoja 10. a klases skolnieces avīzē „Matemātiskais Vēstnesis”. Daudz informācijas bija videoklipos, prezentācijās, kuras varēja apskatīt katra starpbrīža laikā.

    Uz trijiem stendiem bija noformēta fotoizstāde „Ģeometrija Krāslavā”, kuras autori bija 10. a, 10. b, un 11. b klašu skolēni: Petunova Aleksandra, Kušners  Alvis ,  Titova Sandra, Makņa Elena, Frantkeviča Ludmila, Ivanova Katerina,  Greitāne  Jelizaveta, Svarinska Anželika, Poļakovs Vitālijs, Bergmāne Diāna.

    Ka arī foajē tika noformēta ģeometrisko ķermeņu kompozīciju izstāde „Manu fantāziju pasaule”.

   Žūrija atzīmēja 15 labākos darbus, vislabāko darbu autori ir Geiba Olita(8.b kl.); Lukjanskis Rihards un Čurgelis Valters (8.a kl.); Šilvans Edgars (10a kl.); Saviča Anastasija (7.b kl.)

   Katra klasē tika novadīti dažādi pasākumi. Katrā klasē skolotāji stāstīja par izciliem Krāslavas matemātiķiem, demonstrēja prezentācijas.

    5. a klasē tika novadīta „Sava spēle”, 5. klasēs notika „Matemātiskā loterija”, 7. klasēs – „Matemātiskais rallijs”, 8. klasēs – „Matemātikas darbnīcas”.

   Lielu atbalstu pasākumu organizēšanā deva vecāko klašu skolēni, īpaši 10. a un 11. b klases skolēni.

   Tika apkopoti skolas matemātikas olimpiādes rezultāti. 17 skolēni ieguva godalgotas vietas un tagad viņiem būs tāds gods aizstāvēt savas skolas godu novada matemātikas olimpiādē, kas notiks 21. februārī.

    Vēlam viņiem veiksmi!

    Kaut arī organizēja un novadīja matemātikas nedēļu matemātikas skolotāji, tomēr mums nekas neizdotos bez skolēnu palīdzības un atbalsta. Tāpēc matemātikas un informātikas skolotāju kolektīvs izsaka pateicību visiem skolēniem par padarīto darbu, par piedalīšanos dažādos pasākumos, skolas un stendu noformēšanā, dažādu materiālu sagatavošanā, par radošo ideju izteikšanu. Bez jūsu atbalsta mēs nevarētu īstenot tik jauku Matemātikas nedēļu.  

       Matemātikas un informātikas MK vadītāja: N. Kirkiļeviča

matematikas_nedela_2014


   
   Matemātikas priekšmets ir tik nopietns, kā nedrīkst laist garām iespēju to padarīt par nedaudz aizraujošu. (B. Paskāls)
   No 20. līdz 31. janvārim arī sākumskolā notika Matemātikas nedēļa. Tēma „Skaitļi- rekordi”.  Nedēļas organizēšanas mērķi – attīstīt un nostiprināt skolēnu interesi par matemātiku, sekmēt pētniecisko un radošo darbību, attīstīt prasmes, zinātkāri, loģisko un radošo domāšanu. 
   Bērni matemātikas stundās risināja nestandarta uzdevumus. Iepazinās ar jauno Latvijas naudas vienību – eiro, pildīja matemātiskus uzdevumus ar mērvienībām. Iepazinās ar Ginesa Rekordu grāmatu. Izveidoja plakātu „Mūsu klases rekordi”. Sacerēja pasaku „Evrika ceļojums”. Mājturības  un tehnoloģiju stundās skolēni veidoja naudasmakus un krājkasītes priekš eiro.
Skolā notika skolas olimpiāde, kurā tika iegūtas 22 godalgotas vietas.  Astoņi 4. klašu skolēni piedalījās novada olimpiādē, kur ieguva 5 godalgotas vietas: 
Guntis Ungurs 4.a – 1.vieta
Igors Sorogovecs 4.a – 3. vieta
Karina Andžāne  4.b – 3. vieta
Evelīna Vivate 4.a – atzinības raksts
Dmitrijs Berestņevs 4.b – atzinības raksts
   Tas kā matemātika ir mīļākais priekšmets sākumskolā, mēs konstatējām noslēguma pasākumā.
4. klašu skolotājas: T. Markušenoka, N. Rusova, V. SadovskaComments