...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Matemātikas un informātikas nedēļa

Publicēja 2013. gada 21. janv. 23:21Varaviksne Skola
   No 14.līdz 18. janvārim Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika matemātikas un informātikas nedēļa, kuru organizēja matemātikas un informātikas skolotāji.
   Nedēļas laikā notika dažādi pasākumi. Skolēniem bija iespēja piedalīties matemātikas olimpiādē, atbildēt uz viktorīnas jautājumiem, izlasīt interesantus faktus par matemātiku „Matemātikas vēstnesī”, apskatīties interesantus videomateriālus un izlasīt teicienus par matemātiku.
   Daudzi skolēni piedalījās izstādes ”Apstājies un izbrīnies” noformēšanā, izveidoja interesantas kompozīcijas. Izstādes laikā skolēni varēja novērot mūsu skolēnu, absolventu, turklāt arī Olimpisko spēļu Londonā dalībnieces Inetes  Radevičas , sasniegumus. Savas spējas varēja salīdzināt ar savu vienaudžu sasniegumiem un saprast, cik maksā uzvara. Katrs te varēja salīdzināt savu augumu ar visaugstāko un viszemāko cilvēku pasaulē.
   Bija novērtēti izstādes darbi pēc nominācijām: ”Vissarežģītākais izpildījums”, „Visoriģinālākais darbs”, ”Visatbilstošākais tēmai”, ”Visoriģinālākā ideja”, ”Visradošākā pieeja”, ”Vistehniskākais izpildījums”.
   Labākie darbi bija Lukjanskim Rihardam(5.a kl.); Lukjanskim Raimondam(7.a kl.); Svarinskai Anželikai (10.b kl.); Kušneram Alvim (9.b kl.); Greitanei Jelizavetai(10.b kl.); Geibai Olitai (7.b kl.); Lukaševičai Karolinai (7.b kl.); Lovinam Renatam (6. B kl.)
   7. klasēs bija novadīta spēle ”Компьютерные головастики”  starp komandām „Hakeri” un „Virusi”. Aktīvāki bija 7.c klases skolēni.
   5.-6. klasēs  bija organizēta spēle „Acumērs”, skolēni pēc acu mēra noskaidroja konfekšu daudzumu, mandarīnu daudzumu, cepumu daudzumu pakā, leņķu lielumus. Iepazinās ar dažādiem lielumu vienībām, pat ar seniem, bija iespēja sacīkstieties  lielumu pārrēķināšanā. Īpaši aktīvāki bija Jančevskis Ernests(5.b kl.); Verigo Arturs (6.a kl.). Izsaku pateicību 12.a klases skolēniem par palīdzību spēles vadīšanu.
   7.un 8. klašu  skolēni piedalījās  matemātikas stafetēs, kurā jānoiet sešas stacijas, katrai veikt noteiktus uzdevumus. Katra komanda ieguva kādu no nominācijām. Palīdzēja stafetes veikšanā 9.a kl. skolnieces un RTU students Dmitrijs Kuzmins.
   17. janvārī lielā starpbrīža notika matemātikas loterija 5.-6. un 7.-8. klasēm. Skolēni varēja pārbaudīt savas spēkus   matemātikā, atbildot uz aizraujošiem jautājumiem un par pareizo atbildi saņēma konfekti. Palīdzēja loterijas veikšanā 10.a kl.un 12.b kl. skolnieces.
   Bija apkopoti skolas matemātikas olimpiādes rezultāti:
1.vieta: Ernests Jančevskis (5.b kl);  Arturs Verigo (6.a kl.); Marta Linkune (7.c kl.); Elvis Berjoza (8.a kl)
2.vieta: Maksims Titovs (5.a kl.); Aleksejs Karols (5.a kl); Daniils Mickevičs (5.a kl.); Viktorija Brazeviča (6.a kl); Stanislavs Kitok (6.a kl); Jevgenijs Ceplišs (7.c kl); Kristīne Škoļnika (7.a kl.):   Elvīra Jančevska (8.a kl.); Jūlija Žūravļova  (8.a kl.)
3.vieta: Viktorija Tukiša ( 5.b kl.); Anastasija Smirnova (5.a kl.); Ērika Zaikovska (6.a kl.); Dainis Smertjevs  (6.b kl.); Edgars Sadovskis ( 7.c kl.); Aleksandrs Silibitkins (7.c kl.); Imants Smertjevs (7.bkl); Dana Lukaševiča (8. a kl.)
   Vēlām veiksmi novada olimpiādes matemātikā , kuras notika 02. un 22. februārī!
   Viktorīnas uzvarētāji ir Arturs Purpišs (8.a kl.) un Edvīns Purpišs (5.b kl.)
    Matemātikas un informātikas nedēļas organizatori gribēja parādīt, ka matemātika nav skumja zinātne, bet ļoti interesanta: ja jūs to izjūta, tad mūsu mērķi ir sasniegti. 

Skolēnu atsauksmes par nedēļu...
 Edīte:  "Visvairāk patika izstāde, tur bija skaisti origami."
Oksana: "Man ļoti patika spēlē „Acumērs”, bija interesanti noteikt  lielumus pēc acu mēra." 
Anatolijs: "Man ļoti patika izstāde. Es uzzināju visaugstākā un viszemākā cilvēka augumu. Salīdzināju savus rezultātus tāllēkšanā un augstlēkšanā ar vienaudžiem un absolventiem."
Renāts: "Man bija patīkami lasīt gudrus izteicienus par matemātiku."
Valērija: ''Es uzzināju daudz jauna un interesanta.''   
Anna: "Izstāde bija interesanta. Visas figūras bija atšķirīgas."
Uļjana: "Es domāju , ka matemātikas nedēļa jāorganizē ik gadu."
Dainis: ''Bija forši!''
Izsāku pateicību matemātikas un informātikas skolotājas par organizēšanu un novadīšanu, arī visus skolēnus par palīdzību un piedalīšanos.  Veiksmi visiem! 
                                           Matemātikas un informātikas MK vadītāja Natālija Kirkiļeviča.

matematikas_nedela_2013Comments