...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Mobilā ekspozīcija „Inovācijas busiņš”

Publicēja 2012. gada 11. okt. 02:02Ilona Kolodnicka   [ atjaunināts 2012. gada 11. okt. 03:00 ]
 
Mobilā ekspozīcija „Inovācijas busiņš” iepazīstināja Krāslavas Varavīksnes vidusskolas jauniešus ar dabaszinātņu un inovācijas tematiku

   Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) izveidotais un iekārtotais „Inovācijas busiņš”, kas tapis sadarbībā ar Banku augstskolu ceļo uz dažādām Latvijas pilsētām, kur pieredzējuši eksperti jauniešiem stāsta par dabaszinātņu praktisko pielietojumu un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstīšanas iespējām. 
   Mobilo ekspozīciju jau novērtējuši skolēni Ogrē, Rundālē, Jēkabpilī, Līvānos, Valmierā, Krāslavā, Cēsīs, Rojā, Jūrmalā, Rīgā, Valkā, Rēzeknē, Lielvārdē, Lubānā un vēl citās Latvijas pilsētās. Plānojot ekspozīcijas izbraukumus īpaša uzmanība tiek pievērsta tām Latvijas skolām, kurās nav pieejami pilnvērtīgi aprīkoti dabaszinātņu kabineti, tādējādi veicinot izpratni un interesi par dabas zinātnēm, motivētu dabas zinātņu apguvi un/vai tālāku apmācību. 
8.oktobrī „Inovācijas busiņu” klātienē varēja aplūkot skolēni no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas. Mobilā ekspozīcija bija aplūkojama no plkst. 14.30 – 17.30 N.Rancāna ielā 4, Krāslavā. 
   Mobilā ekspozīcija ir interaktīva, ceļojoša izstāde, kas viegli uztveramā veidā popularizē dabas un dzīvības zinātnes, interesantus tehnoloģiskos risinājumus, inovācijas būtību un to iespējamo pielietojumu. Ekspozīcija veidota, lai ieinteresētu un iedrošinātu jauniešus radošu, inovatīvu risinājumu meklējumiem jebkurā dzīves jomā, bet īpaši – uzņēmējdarbībā. 
   „Inovācijas busiņā” ikvienam tā apmeklētājam ir iespēja ne vien apskatīt eksponātus, bet arī eksperimentēt pašiem, turklāt Banku augstskolas, Dabas muzeja un Cietvielu fizikas institūta eksperti izskaidro saikni starp dabas likumiem un jaunu produktu radīšanu. Ekspozīcijas apmeklējums ilga 45 minūtes un bija bez maksas. 
Papildus informācija par Mobilās ekspozīcijas demonstrējumiem mājas lapā: www.inovacijasbusins.lv
    Projekts tiek īstenots un finansēts darbības programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” papildinājuma 2.3.1.2.aktivitātes “Pasākumi motivācijas celšanai inovācijām un uzņēmējdarbības uzsākšanai” ietvaros, lai nodrošinātu Eiropas Savienības fondu projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” īstenošanu.Comments