...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Modes nedēļa

Publicēja 2017. gada 25. apr. 00:07Varaviksne Skola
   
   Mode ir kaprīza un neparedzama. Tā jau notiek. Tradicionālais pasākums “Varavīksnes” vidusskolā, veltīts modei, notika pagājušajā nedēļā. Trīs dienas, no 28. līdz 30. martam, 1. - 4. un 5. - 8. klašu skolēni iepazinās ar pēdējo simts gadu modes tendencēm, kā arī patstāvīgi “veidoja” mūsdienu modi...
   Skolas visjaunākajiem audzēkņiem bija uzdevums izdomāt tērpus papīra lellēm, izmantojot pieejamos materiālus (auduma gabaliņus, papīru, pogas, pērlītes – bez fantāzijas ierobežojumiem). Vecāko klašu “modes māksliniekiem” uzdevums bija sarežģītāks: katra klase saņēma simbolisku manekenu – cilvēka siluetu visā augumā, kā arī tēmu radošajam darbam. Tēmas bija dažādas: dzimšanas diena, pastaiga ar draugiem, koncerta apmeklējums, gājiens uz teātri, karnevāls, Ziemassvētku balle, klases vakars, pirmais septembris, vasaras burziņš ar draugiem, rudens balle. Sagatavošanās darbiem tika dotas divas nedēļas, iemeslu pārdomām bija pietiekami.
   Pirmajā “modes nedēļas” dienā skolas aktu zālē notika divas īsfilmu izrādes, kuras vēstīja par vīriešu un sieviešu frizūru modes izmaiņām pēdējo simts gadu laikā. Pēc “kino seansa” sekoja tikšanās ar manikīra meistari Sandru Katarginu, kura pastāstīja, kā pareizi kopt nagus, kāpēc tas ir svarīgi veselībai.

   Otra “nedēļas” diena tika veltīta modes vēsturei. Zālē notika “kinoseanss” un atkal divi īsi klipi, kuros varēja skatīt, kā izskatījās modes piekritēji 20.-21. gadsimtā. Šoreiz viešņas lomā bija Ruta Zambare, šūšanas mākslas pasniedzēja. Viņai palīdzēja Rīgas valsts tehnikuma filiāles studentes. Meitenes demonstrēja vējjaku un mēteļu modeļus, kurus pašlaik ražo fabrikā, bet Ruta pastāstīja, uz kādām valstīm tiek sūtīta mūsu fabrikas produkcija: uz Lielbritāniju, Somiju, Itāliju, ASV…
   30. martā skolā notika uzreiz divas izstādes: savus modeļus rādīja gan
mazie, gan lielie. 5.-8. klašu skolēniem vajadzēja ne tikai parādīt publikai savu darbu – manekenu modes tērpā pēc dotās tēmas, bet arī prezentēt to, aizstāvēt savu “lolojumu”. Manekeni tika izstādīti uz aktu zāles skatuves, zālē pulcējās plaša auditorija.
   Modeļi bija dažādi: pazīstami un ļoti neparasti. Dalībnieki pārdomāja ne tikai pašu tērpu, bet arī aksesuārus, katra prezentācija tika pavadīta ar skaļiem aplausiem. Kā jau tas parasti notiek, pateicības saņēma visi. Dalībnieki neskopojās ar aplausiem saviem galvenajiem konsultantiem: mājturības skolotājām Jevgēnijai Bizņai un Jevgēnijai Sergejenko. Priecīgi par panākumiem, nākamie modes mākslinieki izklīda pacilātā noskaņojumā, nedaudz noskumuši, ka „modes dienas” ir beigušās. Gaidām atklājumus nākamajā gadā!
Andrejs JAKUBOVSKIS
Autora foto
Comments