...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Noskaidroti labākie Latvijas pēddziņi!Roberts Zīle sveic konkursa “Eiropas pēdas Latvijā” uzvarētājus

Publicēja 2014. gada 15. dec. 23:52Varaviksne Skola
 
    Konkursā “Eiropas pēdas Latvijā”, kas tika uzsākts 2014. gada septembrī, sīvā cīņā noskaidroti Latvijas labākie pēddziņi. 5.decembrī ES mājā notika skolēnu konkursa fināls, kurā piedalījās 5 labākās Latvijas komandas - Rīgas 15.vidusskola, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola, Krāslavas Varavīksnes vidusskola, Daugavpils Valsts ģimnāzija un Daugavpils Krievu vidusskola – licejs. Komandu sniegumu vērtēja promenenta žūrijas komisija – Ministru prezidentes parlamentārais sekretārs Rihards Kols, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle,  Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta direktore Solvita Vēvere, Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta Sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vadītāja Anita Kleinberga, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā pārstāve Zane Leitāne, Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš, "Latvijas baltkrievu savienība" valdes locekle Jeļena Lazareva.
   Vērtējot komandu sniegumu noskaidrots, ka visčaklāk pēdas meklē un atrod Krāslavā un Daugavpilī, tāpēc konkursa finālā ar vērtīgām balvām – planšetdatoriem un go pro kamerām, apbalvotas 3 Latgales komandas:
1.vieta - Daugavpils Krievu vidusskola – licejs;
2.vieta - Daugavpils Valsts ģimnāzija;
3.vieta - Krāslavas Varavīksnes vidusskola.
  Konkursa “Eiropas pēdas Latvijā” mērķis bija radošā, mūsdienīgā un interaktīvā veidā veicināt jauniešu savstarpējo sadarbību, meklējot ES dalībvalstu pēdas Latvijā – kultūrā, vēsturē, zinātnē, arhitektūrā, uzņēmējdarbībā, dabā. Piedaloties konkursā, katra komanda veidoja video par savā pilsētā un novadā redzamajām Eiropas pēdām, kā arī piedalījās erudīcijas konkursā par Eiropas Savienību.
   Konkursu organizēja Kultūras  ministrija un Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvā komiteja, atbalstīja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts.
   Sakām lielu paldies visiem konkursa dalībniekiem un aicinām izjust meklēšanas un atrašanas prieku arī ikdienā, uzzinot kādām saitēm Latvija jau izsenis ir saistīta ar Eiropu, tās cilvēkiem un kādas pēdas tie atstājuši Latvijā.
Liene Valdmane
Projekta “Eiropas pēdas Latvijā” vadītāja

 
    Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle šodien piedalījās jauniešu konkursa “Eiropas pēdas Latvijā” finālā, kur starp piecām skolu komandām tika noskaidroti labākie Latvijas “pēddziņi” — Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja komanda.
   Konkursa mērķis ir radošā, mūsdienīgā un interaktīvā veidā veicināt jauniešu savstarpējo sadarbību, meklējot ES dalībvalstu pēdas Latvijā – kultūrā, vēsturē, zinātnē, arhitektūrā, uzņēmējdarbībā, dabā.    Piedaloties konkursā, katra komanda veidoja video par savā pilsētā un novadā redzamajām Eiropas pēdām, kā arī piedalījās erudīcijas konkursā par Eiropas Savienību.
   Pēc pasākuma, R. Zīle, kurš bija žūrijas sastāvā un no savas puses arī bija sagatavojis dāvanas finālistu komandām, slavēja mazākumtautību skolu lielo uzņēmību un labās zināšanas.
   “Lai arī konkursā tika aicinātas piedalīties visas Latvijas skolas, visas finālā iekļuvušās komandas nāca no skolām, kur pamata mācību valoda nav valsts valoda. Neskatoties uz to, šie jaunieši ne tikai demonstrēja teicamas valsts valodas zināšanas, tajā komunicējot un pat dziedot latviešu estrādes dziesmas, bet arī pierādīja, ka ir lieliski informēti jautājumos par Eiropas Savienību,” tā R. Zīle.
   Finālistus arī sveica Ministru prezidentes parlamentārais sekretārs Rihards Kols, Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta direktore Solvita Vēvere un Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta Sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vadītāja Anita Kleinberga
   Konkurss “Eiropas pēdas Latvijā” tika organizēts sadarbojoties Kultūras ministrijai un Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvai komitejai, Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas birojam un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātam.


Comments