...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Olimpiāde latviešu valodā un konkurss „Kas notiek Latvijā?”

Publicēja 2014. gada 5. nov. 05:44Varaviksne Skola


   24.oktobrī notika Krāslavas novada olimpiāde latviešu valodā 7.-8.kl. /mazākumtautību izglītības programma/. 
Apsveicam 3.vietas ieguvēju Denisu Seļezņovu /8.a/! 
Atzinības rakstus saņēma Kristīna Trofimova /8.a/ un Katrīna Volkoviča /7.b/!

 
   24.novembrī 10 340 devīto klašu skolēnu no 458 Latvijas skolām piedalījās laikraksta Diena konkursā „Kas notiek Latvijā?” Uz Dienas sagatavotajiem jautājumiem skolēniem bija jāatbild jau 15. gadu. Līdz šim konkursā ir piedalījušies vairāk nekā 360 000 devīto klašu skolēnu. Pirmo reizi konkurss, pateicoties atbalstītāja Lattelecom jaunākajām tehnoloģijām, notika interaktīvi. Šogad 35 jautājumus Lattelecom interneta televīzijā uzdeva grupas Musiqq solisti Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris.

   Uz jautājumiem atbildēja arī mūsu skolas 9.abc kl. skolēni.

   Kura partija 12. Saeimas vēlēšanās ieguva visvairāk deputātu vietu parlamentā? Kura valsts izlase uzvarēja šovasar Pasaules kausa futbolā finālturnīrā Brazīlijā? Kāda latviešu dzejnieka Ausekļa radīta dzejas tēla vārdā mēdz dēvēt jaunuzcelto Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku?

   Ja Jūs gribat pārbaudīt savas zināšanas par aktuālo Latvijā un pasaulē, skatieties konkursa tiešraides ierakstu Lattelecom videonomā (bez maksas), kā arī failu uzglabāšanas un apmaiņas vietnē eDati.lv Pareizas atbildes tiks publicētas laikrakstā Diena 7.novembrī.

   Izmantojiet šo lielisko iespēju klases audzināšanas stundās! Konkursa laikā biju kopā ar 9.c un pārliecinājos, ka skolēni atbildēja uz jautājumiem ar interesi un šāda konkursa forma viņus aizrāva.

Informāciju apkopoja V. Purpiša.
Comments