...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Paldies, Hainuvka!

Publicēja 2018. gada 11. okt. 04:48Varaviksne Skola

    Man un maniem sešiem klasesbiedriem spilgtākais vasaras notikums bija brauciens uz Polijas pilsētu Hainuvku. Šī pilsēta ir Krāslavas partnerpilsēta, tāpēc poļu draugi piedāvāja mūsu pilsētas skolēniem piedalīties 6 dienu izglītojošajā programmā, kuras saturs ir saistīts ar dabas iepazīšanu.
   Kopā ar Krāslavas Poļu pamatskolas skolēniem mēs dzīvojām Belovežā, viesnīcā „Weimutka”. Katra diena bija piepildīta ar dažādiem notikumiem. Mēs pētījām dabu: no dīķa izvilkām mazus vardulēnus, devāmies pie bebra aizsprosta, ķērām taurenīšus ar ķeramo tīkliņu, savācām pļavā dažādus augus un veidojām herbāriju. Kādu vakaru gājām pie milzīgām puķudobēm un vērojām taureņu daudzveidību.
   Ļoti interesanta bija vairāku stundu pastaiga pa Belovežas gāršu. Belovežas gārša tiek uzskatīta par senāko mežu Eiropā, kas kopš leduslaikmeta beigām nav izcirsts. Tik dabīgu mežu Eiropā vairs nav. Mums aizraujoši stāstīja par kokiem, putniem, kukaiņiem, sūnām un sēnēm. Mūs pārsteidza fakts, ka Belovežu apdzīvo aptuveni 1500 sēņu sugu! Mēs apskatījām vecos kokus, kas no apakšas līdz augšai noauguši ar sēnēm visvisādās krāsās.
   Belovežā mēs apmeklējām Dabas un meža muzeju, tajā ir ierīkota modernākā multivides izstāde. Mēs redzējām simtiem dzīvnieku izbāzeņu, turklāt papildus dzirdējām arī putnu un sumbru balsis. Taču, lai redzētu dzīvus dzīvniekus, mēs devāmies uz turpat blakus esošo Demonstrāciju rezervātu. Mēs ieraudzījām dzīvniekus, kas uzturas iežogojumos, - sumbrus, staltbriežus, vilkus, lūšus, lapsas. Satikšanās dabā ar retiem dzīvniekiem vienmēr ir iespaidiem bagāta.
   No Belovežas mēs braucām arī uz citām kaimiņu pilsētām un ciematiem. Dwór Bartnika ir vieta, kas atrodas Narevkā. Tas ir savdabīgs medus muzejs un tajā var apskatīt visādas skaistas lietas, kuru noformējumā ir bites, šūnas, medus. Tās ir kaklasaites, pudeles, trauki, gleznas. Vēl vienā lauku ciematā mēs piedalījāmies radošajā darbnīcā – raušu dekorēšanā. Kā dāvanu atvedām mājās rausi ar sumbra tēlu.
   Mēs apmeklējām baznīcas un tikāmies ar mācītājiem. Mēs iepazināmies ar poļu vienaudžiem un vakaros spēlējām ar viņiem futbolu. Mēs kopā ar viņiem braucām uz Polana Žubra, kurinājām ugunskuru un dziedājām poļu patriotiskās dziesmas.
   Mums bija arī sporta aktivitātes. Svētdienas rītā mēs plunčājāmies Hainuvkas ūdens atrakciju parkā, bet pēdējā ciemošanās dienā devāmies ar smailītēm pa upi. Un tas bija lieliski!
   Mēs gribam pateikt milzīgu paldies visiem cilvēkiem, kas bija kopā ar mums , kas rūpējās par to, lai pavadītais Polijā laiks paliktu atmiņā kā skaists vasaras piedzīvojums. 

YouTube videoLija Ignatjeva, 6.a klases skolniece
Comments