...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

PĀRDOMAS JUBILEJAS GADĀ

Publicēja 2018. gada 27. nov. 01:28Varaviksne Skola
   
  Novembris ir apbrīnojams mēnesis: pa vienu logu mēs redzam sasalušas peļķes, bet pie cita vēl klauvē dzeltenā lapa. Šķiet, ka vēl nesen aizskanēja Zinību diena, bet jau gatavojamies Ziemassvētku lasījumiem. Tas ir laiks, kad valsts jubilejas priekšvakarā var atskatīties savas ģimenes, sava novada un savas skolas vēsturē.
   Šajās pirmssvētku dienās spriedumi par to, ka valsts vēsturi veidojam mēs paši, izskan visai bieži. Ko nozīmē 30 gadi skolas vēsturē, kas tika dibināta sarežģītos laiku griežos, bet pēc tam uzskatāmi atspoguļoja visu, kas bija „mūsu laika” būtība?
   1989. gada 1. septembrī tika atvērta Krāslavas 3. vidusskola, vēlāk tā ieguva savu pašreizējo nosaukumu - Varavīksnes vidusskola, un mūsu pilsētā tā vienmēr bija un ir uzskatīta par pulsējošu dzīvu sirdi – nevienaldzīgu, dedzīgu, radošu, viesmīlīgu.
   Neminēšu visas mūsu skolas uzvaras un inovācijas, bet gribu teikt, ka, atnākot uz skolu Ziemassvētku brīvdienās, Skolas vēstures centra stendos jūs ieraudzīsiet statistikas datus, ar ko lepojas Varavīksnes vidusskola un ko turpmāk pētīs jaunu tradīciju dibinātāji – mūsu skolēni.
   Kas sāpina mūsu skolu?
   „Vai tad jūs vēl esat dzīvi?”
   „Oho, jums ir 2 pirmās klases!”
   „Nē, mēs izvēlamies citu valodas vidi, uz redzēšanos!”
   Aizvainojoši? Jā. 1342 vidusskolas absolventi līdz šim laikam nenožēloja par savu alma mater. Un pašreizējās tendences lielākoties ir saistītas ar politikas, nevis izglītības jautājumiem.
    Saprotami? Droši vien jā, jo par repetitoriem paliek mūsu pašu skolotāji.
   Ar ko lepojos?
   Ar Varavīksnes vidusskolas skolotāju jaunrades spēku. Kolektīvā ienāca jauni pedagogi, un visi saprot, ka sadarbība nodrošina mūsu nākotni un sasniegumus izglītības jomā. Jo visefektīvākā kvalifikācijas celšana norisinās skolas darbības ietvaros. Prasme strādāt radoši vienmēr bija raksturīga mūsu pedagoģiskajam kolektīvam – strādāt ikviena skolēna nākotnes labā. Pārāk jūsmīgi, bet tieši tāds ir mūsu darbs – smags un laimīgs. Tāds ir Varavīksnes vidusskolas pedagogu saimes veikums, tās 30 gadu ilgs mūžs.
Ludmila Senčenkova, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas direktore
Comments