...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Pārgājiens uz zirgu sētu “Klajumi”

Publicēja 2017. gada 19. sept. 01:34Varaviksne Skola
   
  Skola – tas ir burvīgs laiks. Šis laiks ir domāts ne tikai stundām un mājas darbiem, bet arī kopīgai atpūtai ar klasi.
   Otrdien, 12. septembrī, mēs kopā ar klasi un mūsu klases audzinātāju gājām pārgājienā gar Daugavas lokiem līdz zirgu sētai “Klajumi”. Mums ļoti palaimējās, ka šajā dienā bija ļoti silts un saulains laiks. Nogājām mēs gandrīz 13 km (11 km līdz “Klajumi” un 2 km atpakaļceļā līdz autobusa pieturai).
   Mūsu tikšanās vietas bija skolā un pie tilta. Kad mēs visi satikāmies un devāmies ceļā, mūsu pirmā pietura bija Priedaines skatu tornis, kur mēs ieturējām otrās brokastis un, protams, uzkāpām torņa virsotnē.
   Ejot tālāk pa meža ceļiem, mēs negarlaikojāmies. Mūsu skolotāja Marianna izdomāja spēli, kurā bija jānosauc kāds priekšmets, kuru var paņemt līdzi pārgājienā. Bet viss nebija tik vienkārši, jo priekšmeta nosaukumam bija jāsākas uz mūsu vārda pirmo burtu, bet šo nosacījumu skolotāja mums, protams, neizstāstīja, jo mums pašiem bija tas jāizspriež.
   Kad mēs sasniedzām galamērķi, mūs satika ne tikai sētas saimnieks, bet arī ļoti skaists un labsirdīgs suns, kurš asociējās ar sauli. Saimnieks aizveda mūs iepazīties ar zirgiem, izstāstīja viņu ikdienu un ļāva pacienāt ar cukura gabaliņiem. Protams bija arī iespēja pavizināties zirgam mugurā, bet šo iespēju izmantoja tikai daži.
   Pēc zirgu apskates, saimnieks piedāvāja mums vietu atpūtai, kur mēs pavadījām atlikušo laiku. Skolotāja izklaidēja mūs ar dažādām kustīgām spēlēm un konkursiem. Savukārt mēs piedāvājām viņai uzspēlēt kopā ar mums tādas spēles ar bumbām, kā piemēram “karstais kartupelis”. Zēni spēlēja futbolu, meitenes šūpojās lielās šūpolēs, un mēs visi kopā ļoti jauki pavadījām laiku svaigā gaisā.
   Apkopojot šo aktīvi pavadīto dienu, var teikt, ka šī pārgājiena mērķis bija aktualizēt veselīga dzīvesveida izvēli un parādīt, kā radoši var pavadīt brīvo laiku dabā. Bet mans secinājums ir tāds, ka iet pārgājienā kopā ar klasi ir ne tikai iespējams, bet tas ir arī nepieciešams!

Katarina Ļeņivkina (9.a)
Comments