...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Piedalījies konkursā "ES EIROPAS VALODU PASAULĒ"!!!!

Publicēja 2012. gada 13. sept. 23:31Ilona Kolodnicka
Cienījamie 5.-12.klašu skolēni!  
Aicinām piedalīties konkursā '' ES Eiropas valodu pasaulē ''
Jūsu atbildes gaidām līdz 20.09.2012. 
Vēlam veiksmi!  Esiet aktīvi !
Skolotāji konsultānti-V.Purpiša (106.kab.), J.Kļimova (412.kab.)

   
Ir sācies jaunais mācību gads, septembris. Tas ir laiks, kad visi tiecas pēc jaunām zināšanām, vēlas pilnveidoties un bagātināt savu pasauli. It īpaši septembris ir aktīvs laiks visiem skolēniem, jo uzsākot katru jauno mācību gadu ir vēlme būt mazliet gudrākam nekā iepriekš, zinātkārākam nekā pērn, centīgākam, aktīvākam. Katru gadu septembrī tiek atzīmēta EIROPAS VALODU DIENA. Respektīvi, katras svešvalodas, kā arī savas dzimtās valodas apgūšana, pilnveidošana un kopšana padara mūs tikai par labākiem un inteliģentākiem cilvēkiem, jo valodu nozīme mūsdienu pasaulē nevienam nav nekāds noslēpums. Lai arī kādu dzīves ceļu katrs būs izvēlējies iet, tomēr katram ikdienas dzīvē ir jāsaskaras ar dažādām kultūrām un cilvēkiem, tikai apgūstot valodas un svešzemju kultūras, mēs varēsim pilnvērtīgi komunicēt ar šiem dzīves draugiem, ar kuriem mūsu ceļi krustosies. Un pat ja šis svešzemju cilvēks neuzkavēsies mūsu dzīves krustojumā pārāk ilgi, tomēr katrs cilvēks, kas ienāk mūsu dzīvē ir nenovērtējama pieredze un dārgums, tādēļ šogad vēlamies piedāvāt visiem KNCB lasītājiem un visiem interesentiem iesaistīties EIROPAS valodu dienas pasākumos un piedalīties viktorīnā, kura, iespējams, ne tikai paplašinās jūsu zināšanas par dažādu tautu valodām, izcelsmēm un to pielietojumiem, ne tikai sniegs interesantus faktus, ko iepriekš nezinājāt, bet arī iedvesmos apgūt kādu valodu vai pat varbūt vairākas svešvalodas!
KONKURSA JAUTĀJUMI:

1. CIK VALSTĪS svinēja pirmo Eiropas Valodu dienu pēc Eiropas Padomes iniciatīvas? 
2. "Tu dzīvo tik reižu, cik valodu tu zini. Ja zini tikai vienu valodu, tu dzīvo tikai vienreiz.” Kādai valstij ir šis sakāmvārds?
3. Eiropas Savienība 2012.gadu ir pasludinājusi par gadu…………….( kādu gadu?).
4. „Tam, kurš runā desmit valodās, pieder desmit pasaules,”
Kādas valsts paruna tā ir?
5. Valodas atšķiras arī pēc rakstības virziena. Kā?
6. Kāda vissenākā valoda ir? (aptuveni XXXX g. p. m. ē.). 
7. Kāda ir visvairāk izplatītā valoda ?( kurā runā X % Zemes iedzīvotāju vismaz X neatkarīgajās valstīs. )
8. Kādas ir visretākās valodas ?
9. Krievu valodā ir daudz garu vārdu! Viens no tādiem ir skābes nosaukums, kas satur 44 burtus. ( Atbildei jābūt krievu valodā)
10. Arī no garajiem vārdiem ir vārds , kas apzīmē cilvēka vecumu - 25 burti.(Atbildei jābūt krievu valodā).
11. Ir valodas , kuras nekad nav bijušas par saziņas līdzekli sabiedrībā. Tas ir literatūras, kultūras un reliģijas valodas. Kādas tas ir?
12. KĀDA VĀRDNĪCA ir lielisks palīgs vēstuļu un sacerējumu rakstīšanā? Tā noder, lai mācītos, pētītu un bagātinātu latviešu valodu. Nosauciet šo vārdnīcu!
13. Kāda LATVIJAS datu bāze bez maksas pieejama visās Latvijas publiskajās bibliotēkās?
14. Kādas elektroniskās vārdnīcas varat atrast šajā  datu bāzē?

Comments