...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Pilsonības nedēļa sākumskolā

Publicēja 2014. gada 11. nov. 23:29Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2014. gada 14. nov. 04:44 ]

Kā arī katrs no mums, mūsu Dzimtene – Latvija svin savu dzimšanas dienu. Sākumskolas skolēni ļoti rūpīgi gatavojas šiem svētkiem. Tiek pārdomāts un izplānots katrs mūsu darbiņš.

Dzimtenei par godu mēs  visi kopā rotājām savas klases. Katrā klasē vienmēr ir Latvijas simboli –karogs, ģerbonis, himna, bet pirmssvētku dienās skolēni veido puķītes, auseklīšus, dažādus rotājumus Latvijas karoga krāsās. Mūsu klases izskatās skaistas un svinīgas.

Vizuālās mākslas stundās sākumskolas skolēni kopā ar skolotāju Viju Plotku zīmēja skaistākās vietas Krāslavā. Šos zīmējumus var apskatīt izstādē skolas aktu zālē.

Rokdarbu stundās skolēni veidoja Krāslavas ģerboņus. Katrs bērns strādāja ar lielu mīlestību. Čaklajās mūsu skolēnu rokās bija paklausīgs gan plastilīns, gan līme, gan papīrs, gan dažādi dabas materiāli.

Mēs visi dzīvojam Latvijā - katrs skolēns  apzinās piederību savai valstij un pielika pie Latvijas kartes savu vārdu, uzrakstītu uz lapiņas.

 Latvijas iedzīvotājiem novembris ir bagāts ar svētkiem. 10. Novembris – Mārtiņdiena. Skolēni iepazinās ar Mārtiņdienas tradīcijām, tautas ticējumiem.

11. Novembris – Lāčplēša diena, kas ir nosaukta par godu karavīru drosmei. Šogad sākumskolā sporta skolotāja Vanda Bartkeviča organizēja „ Spēkavīru sacensības.” Zēnus atbalstīja meitenes: viņas skaitīja dzejoļus, apsveica savus klasesbiedrus svētkos.

3.b klases skolēni aktīvi piedalās „Bērnu žūrija 2014.” un ar lielu aizrautību lasa grāmatas latviešu valodā. Latvijas dzimšanas dienai par godu viņi ilustrēja izlasītas grāmatas.

   12. novembrī 1.- 4. klašu  skolēni iepazinās ar mūsu valsts galvaspilsētas – Rīgas ievērojamām vietām. Skolēni uzzināja, kā izskatās Rīgas ģerbonis un Rīgas karogs. Prezentāciju laikā skanēja latviešu dziesmas, skolēni arī noskatījās multfilmas.

   Nozīmīgs pasākums šajā dienā – daiļlasītāju konkurss „Veltījums Dzimtenei”.

Skolēni skaitīja savus mīļākos dzejoļus. Stingra komisija vērtēja skolēnu uzstāšanos . konkursa rezultāti tiks paziņoti  svinīgajā koncertā, kas veltīts Latvijas dzimšanas dienai 14. novembrī.

  Materiālu apkopoja Ludmila Buhalova, jauno žurnālistu pulciņa vadītāja

Latv.ned


Comments