...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Pirmo reizi būs skatāms jauns televīzijas raidījums par skolas dzīvi „Es un skola”

Publicēja 2012. gada 28. sept. 00:44Ilona Kolodnicka
   Sestdien, 29. septembrī plkst. 11.00, pirmo reizi LTV1 ēterā būs skatāms jauns televīzijas raidījums „Es un skola” ar reportāžām no Latvijas skolām un ar sabiedrībā zināmu cilvēku skolas gaitu pieredzes stāstiem. Raidījums tapis ar mērķi ne vien atspoguļot aktualitātes skolas sienās, bet arī diskutēt par problēmsituācijām un meklēt tām risinājumus.
   Līdz ar skolas gada iesākšanos katra mēneša pēdējās sestdienas pusdienlaikā raidījums būs gan draugs, gan padomdevējs, kas ļaus ieskatīties skolu ikdienas dzīvē un problēmās, un, iespējams, rast risinājumus problēmsituācijām klasē un skolā.  Neatkarīgi no raidījuma skatītāju pašreizējā statusa skolēnu, vecāku, skolotāju vai vecvecāku lomās, raidījums ik mēnesi neklātienē aizvedīs skatītājus ciemos uz skolām dažādās apdzīvotās vietās Latvijā. Tāpat raidījumā, kura ilgums ir divdesmit sešas minūtes, būs iespēja dzirdēt skolas stāstus, kuros dalīsies un skolas laika piedzīvojumus un arīdzan pārdzīvojumus atklās Latvijas aktieri, mūziķi, sportisti un uzņēmēji.
Raidījums „Es un skola” ir daļa no projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei”, ko īsteno Latvijas Universitāte sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 25 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru.
   „Ikvienam no mums ir sava pieredze, kas saistīta ar skolas gaitām. Skola ir bērnu ikdienas realitāte, kurā tie apgūst ne vien zināšanas, bet arī savstarpējās komunikācijas prasmes un vērtības. Ja vēlamies dzīvot sociāli atbildīgā sabiedrībā, kas prot veidot noturīgas un vērtībās balstītas attiecības, tad nepieciešams iesaistīties un diskutēt par aktuālajiem jautājumiem, daloties labajā pieredzē un mācoties vienam no otra,” uzsver Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes projekta vadītāja Gunta Kraģe.
Pirmajā raidījumā „Es un skola” jaunāko un vecāko klašu skolēni šī gada pirmajā skolas dienā stāstīs par savām cerībām un pieredzi, skolas gadu uzsākot. Skolotāja, kas skolā strādā jau četrdesmit gadu, un viņas jaunā kolēģe, kas skolā ienāk pirmo reizi, dalīsies pārdomās par to, cik svarīga bērniem ir skolas vide. Pārliecību par to, kādai jābūt skolai, lai bērni tajā justos labi, paudīs arī LR Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis. Pieredzē, kas var izrādīties negaidīts pārsteigums skatītājiem, par skolas dzīvi dalīsies mūziķis Lauris Reiniks, aktrise Santa Didžus un žurnālists Ansis Bogustovs.
   Projekta realizācija notiek Eiropas Sociālā fonda apakšaktivitātē 1.2.2.4.1. „Iekļaujošas izglītības un sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveide, nepieciešamā personāla sagatavošana, nodrošināšana un kompetences paaugstināšana”.
Par projektu
    Projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei” realizācija notiek Eiropas Sociālā fonda apakšaktivitātē 1.2.2.4.1. „Iekļaujošas izglītības un sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveide, nepieciešamā personāla sagatavošana, nodrošināšana un kompetences paaugstināšana”. 
   Latvijas Universitāte īsteno projektu sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 25 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Projekta sadarbības partneri ir augstākās izglītības iestādes: Liepājas Universitāte, Rēzeknes Augstskola, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Daugavpils Universitāte, Rīgas Pedagoģijas izglītības vadības akadēmija, Latvijas Kristīgā akadēmija;  pašvaldības: Rīgas pilsētas pašvaldība, Iecavas novada pašvaldība, Jelgavas novada pašvaldība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Smiltenes novada pašvaldība, Garkalnes novada pašvaldība, Rēzeknes novada pašvaldība, Krāslavas novada pašvaldība, Preiļu novada pašvaldība, Rēzeknes pilsētas pašvaldība, Aglonas novada pašvaldība, Daugavpils pilsētas pašvaldība, Liepājas pilsētas pašvaldība, Skrundas novada pašvaldība, Saldus novada pašvaldība; nevalstiskās organizācijas: Biedrība Latvijas Vecāku apvienība „Vecāki izglītībai, sadarbībai, izaugsmei”, Latvijas Sociālo pedagogu asociācija, Latvijas Skolu psihologu asociācija, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija “SUSTENTO” , Latvijas bērnu psihiatru asociācija;  IZM Valsts izglītības satura centrs.
Projekta īstenošanas laiks no 2011. gada 3. janvāra līdz 2013. gada 31. decembrim.
Plašāka informācija par projekta aktualitātēm: www.atbalsts.lu.lv.
Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, projekta komunikācijas konsultante
Mob. tālr.: (+371) 29683396, e-pasts: k.balcare@gmail.com

Comments