...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Programma „Skolas auglis” veselīgākam skolēnu uzturam

Publicēja 2013. gada 23. sept. 02:47Varaviksne Skola

       

Krāslavas Varavīksnes vidusskola  ir iesaistījusies atbalsta programmā „Skolas auglis”. Programma paredz  laikā no 2013.gada  1. oktobra  līdz  2014. gada  24. janvārim vispārējo izglītības iestāžu 1. – 9. klašu skolēniem trīs reizes mācību nedēļā  saņemt  bezmaksas ābolus, kā arī skolai būs jānodrošina dažādi izglītojoši pasākumi, lai uzlabotu  skolēnu zināšanas par augļu un dārzeņu veselīgo ietekmi uz veselību.

      Trīs reizes mācību nedēļā skolēns, kas apmeklējis izglītības iestādi, var saņemt vienu ābola porciju, kas nav mazāka par 100g. Ja skolēns kādu iemeslu dēļ nav bijis skolā, atbalsta produktus par šo dienu viņš saņem vēlāk. Mūsu skola ir izvēlējusies gardos Latgalē  audzētos ābolus, kurus skolēni saņems ārpus skolas ēdienreizēm. Pētījumi liecina, ka veselīgas ēšanas paradumi veidojas jau bērnībā. Līdz ar to cilvēki, kas bērnībā ēduši pietiekami daudz augļu un dārzeņu, tos ēd arī turpmāk. Savukārt tie, kas bērnībā ēduši maz augļu un dārzeņu, savus ēšanas paradumus nemaina arī turpmākajā dzīvē, tā radot sev liekā svara, sirds un asinsvadu slimību draudus.

     Augļi un dārzeņi ir produkti, kas veido vienu no četrām veselīga uztura grupām. Augļi un dārzeņi bagātina uzturu ar vitamīniem, minerālvielām, antioksidantiem, balastvielām, bioloģiski aktīvām augu izcelsmes vielām, kas, nebūdamas uzturvielas, tomēr pasargā organismu no hroniskām slimībām, turklāt tiem ir liela nozīme imunitātes stiprināšanā, jo tajos atrodamas imunitātes palielināšanai svarīgas uzturvielas – antivielu veidošanai un par imunitāti atbildīgo šūnu darbībai nepieciešamais C vitamīns, E vitamīns, beta karotīns un dzelzs.

     Eiropas Savienības un valsts atbalsts, lai bērni skolās varētu saņemt augļus un dārzeņus bez maksas, palīdzēs pilnveidot viņu uzturu un attīstīt veselīgus ēšanas paradumus.

     Atbalsta programmas galvenie mērķi ir:

  • veicināt augļu un dārzeņu patēriņu skolēnu vidū kā pareiza un veselīga uztura tradīciju;
  • izglītot skolēnus par svaigu augļu un dārzeņu labvēlīgo ietekmi uz veselību;
  • samazināt skolēniem risku saslimt ar aptaukošanos, sirds un asinsvadu slimībām;
  • pasākums atbilst arī Kopējās lauksaimniecības politikas mērķiem: veicināt lauksaimniecībā nodarbināto personu ienākumus, stabilizēt tirgu, nodrošināt piedāvāto produktu pieejamību.

  Programmas koordinators Varavīksnes vidusskolā

DA speciālists Aleksandrs Kļimovs
Comments