...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Projekta ,,Apmaiņas programma un mazākumtautību bērniem” realizācija

Publicēja 2012. gada 5. nov. 03:27Ilona Kolodnicka   [ atjaunināts 2012. gada 6. nov. 06:46 ]
       
   Vārds ‘’AFS” šodien ir ļoti populārs Krāslavā. Domāju ka tas ir kaut kas, saistīts ar ārzemniekiem, ar integrāciju. Godīgi sakot, manu ģimeni tas
neskāra. Līdz tam brīdim, kad kādu dienu no skolas atnāca mazmeita un teica, ka brīvdie
nās pie mums ciemos brauc Raitis, zēns no Auces, lai integrētos krievu ģimenē.
     Tad arī īsti sapratām, kas ir AFS. Tas ir nopietns un atbildīgs pasākums. Kā pabarot? Kur nolikt gulēt? Kā izklaidēt? Kamēr prātojām par šiem jautājumiem, mums piedāvāja uzņemt vēl vienu zēnu, jo kāda ģimene pēkšņi bija atteikusies. Mēs, protams, piekritām. Viss notiek uz labu. Par to pārliecinājos pati. Elvis izrādījās ļoti labs zēns, pie tam vēl Raita draugs. Zēni sapņoja būt vienā ģimenē. Ciemiņi ļoti ātri sadraudzējās ar maniem mazbērniem. Tā kā Elvis un Raitis praktiski nerunāja krieviski, integrēties nācās mums. Vika bija tulce, es atsvaidzināju savas latviešu valodas zināšanas, Daņa guva jaunas iemaņas latviešu valodā. Mēs visi brīnišķīgi sapratāmies.
     Vērtējot pavadīto nedēļu, varu apgalvot, ka viss izdevās. Paldies AFS koordinatorei skolotājai J.Ķļimovai. Mums tagad ir jauni draugi Aucē. Es iepazinos ar Elvja vecmāmiņu, viņa ir ļoti interesants cilvēks deva man daudz vērtīgu padomu un piedāvāja savu palīdzību.
     Tagad mēs labi zinām un saprotam, ko nozīmē -AFS. Tas ir vērtīgs un mums visiem vajadzīgs, interesants, saistošs pasākums. Brīvdienu laikā mēs paguvām arī labi izklaidēties, pabijām Daugavpilī, apmeklējām Aglonu, iepazīstinājām ciemiņus ar Krāslavu un mūsu skolu.
     Vecākiem gribu pateikt, ka nevajag baidīties uzņemt bērnus AFS projektu ietvaros. Tā tiešām ir vērtīga pieredze.
Viktorija Cimmermane, (6.a) Daniila un (8.a) Viktorijas vecmāmiņa.
 

Comments