...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Projekti sākumskolā

Publicēja 2016. gada 9. febr. 01:10Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2016. gada 12. febr. 00:36 ]


8. februāris- projekta „ES SAVAI PILSĒTAI. ES SAVAI SKOLAI” sākumskolā 1. diena. 

   Radoši un jautri strādāja 1.a klasē. Vispirms pirmklasnieki pastāstīja grupiņās kā viņi pavadīja brīvlaiku. Protams, šie stāsti bija ļoti iespaidīgi! Krāsaino zīmējumu izstāde klasē „Mana ģimene” ir interesanta! Arī 1.a klase sagatavoja 23 skaistas atklātnes vecmāmiņu svētkiem.
   1.b klase sprieda par to, kāda dāvana vecmāmiņai būtu vislabākā. Vispirms skolēni pastāstīja, cik jaukas ir viņu vecmāmiņas un uzzīmēja viņu portretus. Darba gaitā bērni nolēma, ka vislabākā dāvana ir ziedi. Lai uzzinātu vairāk par ziediem, skolēni minēja mīklas par tiem, noskatījās arī filmu. Ienākot klasē var redzēt skaistas atklātnes, kas sagatavotas vecmāmiņām.
   Nopietns darbs ritēja 2.a klasē. Viņi sadalījās grupās, izveidoja devīzi, uzzīmēja emblēmu. Tad sekoja mācību filmas „No kurienes nāk plastilīns?”, „Kā izveidot plastilīnu pašu rokām?”. Atpūtas laikā kopā ar skolotāju Nadeždu Adamoviču skolēni jautri dejoja. Bērni izvēlējās pasaku „Rausītis” un saka veidot no plastilīna tās varoņus. Pēc garšīgām pusdienām skolēni izvērtēja savu darbu un devās mājās.
   Jautrās un draudzīgās grupās strādāja 2. b klase. Viņi izdomāja nosaukumus savām grupām, emblēmu un devīzi. Skolēni arī skatījās filmas „No kurienes nāk plastilīns?”, „Kā izveidot plastilīnu pašu rokām?”. Bērni rūpīgi izplānoja darbu projekta dienās.
   Arī 2.c klase iepazinās ar plastilīna tapšanas vēsturi, uzzināja no kā veido plastilīnu, kāds tas varētu būt? Skolēni pat uzzināja, kas ir hendgam (gudrais plastilīns)! Skolotāja iepriecināja bērnus ar multfilmām, kuru varoņi ir veidoti no plastilīna. Šajā klasē ir izveidots burvju dārzs no plastilīna, kurā dzīvos skolēnu veidotie plastilīna ezīši.
   3.a klase sāka darbu ar spēli „Es pazīstu putnus!”. Veiksmīgi strādājot grupās, skolēni apsprieda filmu „Putni ziemā”. Interesanta bija viktorīna par putniem. Dienas noslēgumā skolēni grupiņās apkopoja un noformēja materiālus.
   3.b klase vispirms apkopoja savu pieredzi pārrunā „Ko tu zini par putniem?”. No prezentācijas „Ziemojošie putni” uzzināja, kuri putni pārziemo Latvijā, kāpēc ziemā ir jābaro putni, kā vēl var palīdzēt putniem ziemā. Skolēni uzzīmēja, ko uzzināja par putniem un prezentēja savus darbus. 
   Ar iesildīšanos „Noslēpumu sala” sāka savu darbu 4.a klase. Pēc tam klase noteica sava projekta tēmu „Veselība – lielāka bagātība.” Vecākie sākumskolas bērni izvirzīja mērķus un uzdevumus, pārrunāja kādas metodes izmantos sava darbā. Pēc tam notika skolēnu anketēšana „Veselīgs dzīves veids”. Bērni piedalījās sporta spēlēs „Fiziskās aktivitātes veicina veselīgo dzīves veidu”.
Ar lielu interesi skolēni noskatījās un apsprieda multfilmas „Smešariki” un „Veselības ābece”.
   4.b klases skolēni vispirms sapina „Draudzības paklāju”, tad visi kopā atcerējās projekta īstenošanas posmus. Klases projekta tēma ir „Veselība”. Grupu rezultātu darbā skolēni noteica faktorus, kas vecina veselības stāvokli: sports, higiēna, kaitīgie ieradumi, uzturs, dienas režīms.
   4.c klasē apsprieda projekta tēmu, noskaidroja, kas ir noslēpums, kā atklāt noslēpumu. Kopā skolēni secināja, ka uz noslēpumu salas var atrast ne tikai dārglietas un naudu, bet arī daudz vērtīgākas mantas – ģimeni, veselību, draudzību. Bērni mācījās veidot maciņus vērtīgām mantām. 

Projekti sākumskolā 1.dienaProjekta „Es savai pilsētai. Es savai skolai” 2. diena sākumskolā. 

   Aiz loga krīt pavisam neraksturīgas ziemai lietus lāses. Apmācies laiks aicina klausīties vecmāmiņas pasakas. Mūsu pirmklasnieki no 1.a klases inscenēja pasakas, kuru varoņi ir vecmāmiņas un vectēvi. Bērni inscenēja četras pasakas – „Rācenis”, „Vistiņa Raibīte”, „Rausītis” un „Salmu bullītis”.
   Tapa vēl 23 atklātnītes vecmāmiņu un vectētiņu svētkiem. Lietaino dienu košāku padarīja burvju pušķi, kurus veidoja 1.b klases skolēni. Atpūtas brīdī visi kopā jautrus vingrojumus. Bērni papildināja vakardienā veidotas atklātnītes ar skaistiem ziediem. Visi kopā sacerēja skaistus apsveikumus vecmāmiņām.
   2.a klasē – Larisas Špigunovas meistarklase – figūru veidošana no mīklas! Skolēni veidoja sirsniņas Valentīna dienai, ezīšus. Mīklas recepte: 1glāze miltu, 0,5 glāzes sāls, 0,5 glāzes ūdens. Visi turpināja vakardienā sākto plastilīna fantāziju – veidoja pasaku varoņus.
   2.b klasē diena sākās ar mājas darba prezentāciju – „Plastilīns pašu rokām”. Grupiņās bērni veidoja no plastilīna pasaku varoņus un dekorācijas. Darbam iedvesmoja multfilmas „Krita pērngada sniegs…”, „Plastilīna vārna”.
   2.c klase uzzināja kā veido multfilmas, kuru varoņi ir veidoti no plastilīna. Izrādījās, ka 15 minūšu garas multfilmas veidošanai ir vajadzīgs vesels gads. Skolēni veidoja „gudro plastilīnu pašu rokām. Klasē top mīlestības, draudzības un miera burvju dārzs. 
   Cik daudz dzejoļu par putniem secināja 3.a klase spēlējot spēli „Putni dzejoļos”! Interesantā konkursā „Putni manās domās” bērni parādīja, cik rādoši viņi var strādāt! Pēc praktiskā darba „Putnu barotavas sekoja darbu izstāde. Savas zināšanas skolēni papildināja no filmas „Putni ziemā. Stāsti par putniem.” Dienas noslēgumā bērni izvērtēja savu darbu, apkopoja iegūto pieredzi un saņēma balvas par labu darbu.
   Savus individuālos projektus „Drosmīgs putns no sala nebaidās” prezentēja un aizstāvēja 3. b klases skolēni. Šīs klases bērniem ļoti patīk interaktīvās spēles. Šoreiz tā bija spēle „Putni”. Jautra spēle „Zvirbuļi” iepriecināja zēnus un meitenes pēc nopietna darba.
   Ar fizpauzi otro projektu dienu sāka 4. a klase. Tad skolēni pārrunāja cik svarīga ir rīta rosme. Nopietna saruna veidojās par skolēna dienas režīmu. Kaitīgo ieradumu profilakse – projekta turpinājums. Grupu darba rezultātā veidojās veselīga dzīves veida noteikumi. Mājās skolēni anketēs savus vecākus par veselīgo dzīves veidu.
   Krustvārdu mīklas par veselību risināja 4.b klases skolēni. Tālāk sekoja darbs ar folkloru – mīklas, sakāmvārdi un parunas par veselību. Dienas režīms arī svarīgs veselīga dzīves veida nosacījums secināja meitenes un zēni pēc grupu darba. Cik svarīgs ir veselīgs uzturs, viņi uzzināja no mācību filmām. Visi zina, cik grūti ir mosties no rīta. Taču ir dažādi vingrojumi, kas veicina mūsu aktīvo darbu jau pirmo stundu laikā. Skolēni tagad zina, ka var atpūtināt acis un ķermeni.
   Labus vārdus cits citam pateica 4.c klases skolēni, piedaloties spēlē „Labu rītu”. Skolotāju, vecāku anketu analīzes rezultātā bērni uzzināja, kādas ir galvenās vērtības – veselība, bērni, ģimene, miers, darbs. Viena no galvenajām vērtībām ir Dzimtene. Skolēni uzzīmēja, viņuprāt, skaistākās vietas Latvijā. Katrs veidoja pārsteiguma dāvanas vecmāmiņu svētkiem.
   Bērni sāka gatavoties projekta prezentācijai.

Projekti sākumskolā 2.dienaProjekta „Es savai pilsētai. Es savai skolai”3. diena sākumskolā. 

   Šodien sākumskolā projektu noslēguma diena. Visās klasēs notika prezentācijas, apkopojums, pašvērtējums.
1.a klase prezentēja savu projektu 1.b klasē.
1.b klase izvērtēja 1.a klases projektu. Tad apsveica savu klasesbiedreni dzimšanas dienā.
2.a klasē Jegors Špigunovs demonstrēja, kā izgatavot mājās plastilīnu.
2.b klase uzņēma ciemiņus. Ciemiņi ar interesi skatījās, kā pašiem var uzņemt animācijas filmu no fotogrāfijām.
Skaisti zied 2.c klases burvju dārzs.
Spēlē „Brīnumu lauks” par putniem ziemā parādīja savas zināšanas 3. a klase. Viņi arī uzzināja, cik labu darbu dara putni.
Mini projektu „ Viss par vārnu” aizstāvēja Artūrs Pitkevičs.
Kokos pie skolas parādījās putnu barotavas, kuras pagatavoja 3. b klase no plastmasas pudelēm.
4.a klases bērni apkopoja vecāku anketēšanas rezultātus. Daudz noderīgu zināšanu par pareizo uzturu skolēni uzzināja no multfilmām.
4.b un 4.c klases prezentēja savus projektus klasē. 4.b klase saņēma no 4. c klases makus ar vērtībām.
Visi sākumskolas skolēni ir apmierināti ar saviem projektiem.

Projekti sākumskolā 3
Materiālu apkopoja skolotājas Oksana Zaikovska un Ludmila Buhalova
Comments