...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Projektu dienas sākumskolā

Publicēja 2019. gada 14. febr. 04:07Varaviksne Skola
    Viens no februāra aizraujošākajiem notikumiem – projektu dienas. Sākumskolā gan bērniem, gan skolotājiem tas ir laiks, kad visiem ir iespēja izbaudīt mācību darbu praktiski darbojoties. Skolēni atbilstoši savam vecumam pētīja, radīja un prezentēja savus darbus.
   2.a klases skolēnu projekta tēma bija „Valentīna diena.” Skolēni uzzināja, no kurienes nāk Valentīnas dienas tradīcijas, ar ko šī diena var būt interesanta skolēniem, kas jādara, lai saglabātu draudzību. Klasē tika organizēts konkurss par labāko Valentīna dienas apsveikuma kartīti. Skolēni izteica priekšlikumus kā klasē nosvinēt Valentīna dienas svētkus. Skolēni runājā arī par ģimeni, jo lielāko daļu no savas mīlestības katrs bērns dāvā ģimenei. Mācījās rakstīt apsveikumu arī latviešu valodā un skaisti to noformēja.
   3.a klase iepazinās ar definīciju “Projekts”. Kādi ir projekti? Klasē tika izvirzīti projekta mērķi un uzdevumi, izstrādāti kritēriji un projekta vērtēšanas noteikumi. Bērni izgatavoja svētku atklātnes dažādās tehnikās no dažādiem materiāliem.
   Skolēni iepazinās ar apsveikuma kartiņu rašanās vēsturi, runāja par pašu veidotajiem apsveikumiem, atrada internetā apsveikuma pantiņus, attīstīja glītrakstīšanas prasmes, mācījās rakstīt apsveikumus un skaisti to noformēja.
   Skolēni arī veica 3.-12.klašu skolēnu anketēšanu. Projekta dalībnieki prezentēja otrās dienas darba rezultātus. Tika piedāvātas dažādas atklātnes ar apsveikumiem krievu, latviešu un angļu valodās.
   Pēdējā projektu dienā skolēni skatījās multfilmas. Sagatavoja savu svētku atklātņu prezentāciju 3.b un 4.b klašu skolēniem. Dienas beigās skolēni aizpildīja pašvērtējuma darba lapas.
   3.b klases skolēni vispirms iepazinās ar jēdzienu “projekts”, tad izvēlējās tēmu "Apsveikumi", veidoja darba grupas un darbs sākās. Katrs skolēns veidoja trīs atklātnes – Lieldienu, dzimšanas dienu un Valentīna dienas apsveikumiem. Berni parakstīja atklātnes attiecīgi svētkiem. Pēc tam visi kopā veidoja dāvanu - Grāfu Plāteru pils maketu (piedalīšanās e-twining projektā)
   Projekta rezultāts - prezentācija citā klasē krievu, latviešu un angļu valodās .
   4.a klases skolēni īstenoja projektu “Dzimšanas diena”. Projekta mērķis: mācīties rīkot dzimšanas dienas tematisko ballīti.
   Vispirms viņi izvirzīja projekta mērķi un uzdevumus un izveidoja 3 darba grupas. Katra grupa izvēlējās savas ballītes tēmu. Grupas dalībnieki sastādīja svētku ēdienkarti un izklaidu sarakstu atbilstoši tēmai latviešu un krievu valodās. Vizuālās mākslas nodarbībās skolēni veidoja ielūgumus atbilstoši savai tēmai.
   Nākamajā dienā grupas dalībnieki prezentēja darba rezultātus. Dienas gaitā izstrādāja spēļu un konkursu noteikumus, izgatavoja aksesuārus svētku galdam: galda kartītes un salvešu turētājus. Katra grupa izveidoja savas ballītes scenāriju.
   Projekta rezultātā katras grupas dalībnieki sagatavoja svētku mielastus, uzklāja svētku galdu. Prezentēja savu svētku ēdienkarti. Katra grupa arī novadīja divas spēles citu grupu dalībniekiem. Dienas beigās skolēni aizpildīja pašvērtējuma darba lapas. Sagatavoja savu darbu prezentāciju.
    Projekta dienu laikā, 4.b klases skolēni nolēma pierādīt, ka viņu izgatavotā apsveikuma kartiņa ir labāka par veikalā nopērkamo. Skolēni iepazinās ar apsveikuma kartiņas rašanās vēsturi, paši izgatavoja kartiņas un aprēķināja, cik viņu kartiņas maksā.
   4.b klases apsveikuma kartiņas tika izgatavotas individuāli, ar mīlestību pret vecākiem un tajās ielikto dvēseles daļiņu un vecāku mīlestību.

YouTube video


Materiālus apkopoja sākumskolas bibliotekāre Oksana Zaikovska
Comments