...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Projektu dienas skolā

Publicēja 2019. gada 12. febr. 05:05Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2019. gada 25. febr. 02:18 ]
   
  Trīs dienas (no 06. – līdz 08.februārim) skolā notika projektu dienas. Skolēni piedalījās dažādos projektos un uzzināja daudz jauna un interesanta. Vieni veica eksperimentus, citi veidoja videoklipus, daži aprēķināja projekta izdevumus, izgatavoja pašu rokām suvenīrus, skatījās filmas…
   Projektu dalībnieki apmeklēja vairākas pilsētas iestādes un vēsturiskas vietas. Katrs skolēns ieguldīja projektā savu darbiņu. Daudzveidīgā darba rezultātus varēja novērtēt piektdienā prezentācijās, kuras arī bija ļoti dažādas. 5.a,b klases skolēni projektu dienās strādāja pie projekta „Pidžamu tusiņš”. Skolēni strādāja grupās, aprēķināja izmaksas, veidoja ēdienkarti tusiņam, gatavoja izklaides programmu, spēles. „Pidžamu tusiņš” plānots pavasara brīvdienu laikā.
   5.c klases projekta tēma bija „No atkritumiem par ienākumiem”. Kostīmu veidošana netradicionālai modes skatei „Svētku kokteilis”. Aksesuāru un cepuru izveidošanai bērni izmantoja lentas no vecām kasetēm. Bērni skatījās dokumentālās filmas, kurās bija parādīts, kā var izmantot vecās mantas otru reizi.
   7.a klases skolēni strādāja pie vairākām tēmām. Viena darba grupa izstrādāja projektu „Pārgājiens - Daugavas loki” ar mērķi izpētīt dabas parka dabu (maršruts, izdevumi, spēles un konkursi). Otrais projekts bija veltīts Sv.Valentīna dienai. Sv.Valentīna dienas tradīciju izzināšana, gatavošanās svētkiem (izklaides programma, izdevumu aprēķini). Trešās grupas zēni izgatavoja suvenīrus no koka, uz kura attēloti Krāslavas simboli, kā arī dāvanas meitenēm.
   7.b,c klases skolēni darbojās pie projekta „Mēs veidojam savu skolas dzīvi ”. Skolēni strādāja grupās. Pirmā darba grupa - 7.b klase plānoja un veidoja video sižetu par mūsu skolu. Otrā grupa, kā arī skolēnu grupa no 7.c klases plānoja pavasara pārgājienus un klases ekskursijas. Skolēnu grupa no 7.c klases gatavoja flešmobu skolas pēdējam zvanam.
   8.b klašu skolēni projektu dienās strādāja pie projekta „Prieks dāvināt – dāvināt prieku!”. Skolēni iepazinās ar aukstā porcelāna izgatavošanas tehnoloģijām. Izmantoja pieejamos materiālus: PVAlīme, ciete, soda, glicerīns. Paši izgatavoja plastisko materiālu un veidoja no tā dažādus dekorus. Pašdarinātas lietas drīkst izmantot kā dāvanas. Projektu dienas bija ļoti rezultatīvi. Radoša darbība visiem ļoti patika.
   9.c klases skolēni projektu dienās apmeklēja Nadīnas Lavreckas darbu izstādi KN, mākslinieces Maijas Šuļgas radošo darbu izstādi KNCB, kā arī viņiem bija iespēja piedalīties fotosesijā pie fotogrāfa Anatola Kauškaļa. Piektdienā skolēni apmeklēja Krāslavas Vēstures un novadpētniecības muzeju, kur apskatīja ekspozīciju „Pie viena galda” un pēc tam devās uz Krāslavas pils kompleksa Amatu māju, kur piedalījās interaktīvajā spēlē.
   8. – 11.klašu skolēni projektu dienās rakstīja Jauniešu iniciatīvu projektus par dažādām tēmām, lai piedalītos Krāslavas novada domas projektu konkursā.
Materiālu apkopojums: O.Korčagina, skolas bibliotekāre 
   
   Projektu dienas 6.a klasē: Mūsu projektu dienu mērķi bija iepazīties ar grāfu Plāteru dzimtas devumu Krāslavas attīstībai un uzrakstīt projektu «Iedzīvotāji veido savu vidi». Pirms 290 gadiem grāfs Plāters nopirka Krāslavu, un mēs gribējām uzzināt, kāds ir Plāteru dzimtas devums mūsu pilsētas attīstībai. Pirmajā projektu dienā mēs apmeklējām Krāslavas Vēstures un novadpētniecības muzeju. Mēs apskatījām ekspozīciju «Pieci airi», un gide mums pastāstīja par to, kā grāfs Jans Ludvigs Platers no Indricas nopirka Krāslavas muižu. Apmeklējām notāra kabinetu. Noskatījāmies filmu par grāfiem Plāteriem. Apskatījām senas grāmatas un rakstus. Paturējām rokās vecos pils krāsns gabaliņus. Tikāmies ar grāfu Plāteru un atbildējām uz viņa jautājumiem darba lapā. Devāmies uz pili un apskatījām fresku fragmentus.
   Otrajā dienā mēs aizgājām uz Krāslavas novada centrālo bibliotēku. Mēs piedalījāmies novadpētniecības spēlē «Pirkums pirms 290 gadiem». Atbildējām uz 28 jautājumiem par grāfu Plāteru dzīvi.Arī piedalījāmies konkursā „Dzimtā novada Erudīts”. Tika uzdoti 66 jautājumi par Krāslavas novadu.
   Trešajā dienā uzrakstījām projektu «Iedzīvotāji veido savu vidi» ar mērķi iegādāties mobilo stendu ar uzrakstu «Varavīksnes ziņas». Mēs gribam aprīkot savu mini studiju, kur turpināsim uzņemt videosižetus klases arhīvam. Mēs uzrakstījām pieteikumu un pamatojām, kāpēc mums vajadzīgs mobilais stends.
   Projektu dienu laikā mēs piedalījāmies kopā ar 6.b un 7.c klases meitenēm Krāslavas un Dagdas novada sacensībās basketbolā un ieguvām 2.vietu. Piedalījāmies konkursā «Izaicini savas pelēkās šūnās!» 7 cilvēki uz visiem jautājumiem atbildēja pareizi. Dziedājām korī un vokālajā ansamblī, dejojām. Atbildējām mutvārdu daļu krievu valodā. Atbildējām pagājušā gada biļetes latviešu valodā. Filmējām «Varavīksnes ziņas no 6.a» Māris Dorofejevs piedalījās Latvijas futbola mačā, kur viņa komanda ieguva 1.vietu.
   Projektu dienu laikā mēs cītīgi pastrādājām un esam gandarīti par paveikto.

6.a klases skolēni


Comments