...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Projektu konkurss „Iedzīvotāji veido savu vidi”

Publicēja 2014. gada 25. aug. 02:19Varaviksne Skola
   2013.gadā skolas mazpulka dalībnieks Ričards Pobudins izstrādāja individuālo projektu „Skolas puķudobe”. Tā realizācijas gaitā viņš tikās ar Siguldas daiļdārznieci Ditu Lauri un iepazinās ar daiļdārznieka darbu. Viņa pastāstīja un parādīja, kā izveidot augu stādījumu plānu un izmaksu tāmi apstādījumu ierīkošanai. Tika izveidoti 4 augu stādījumu varianti. Ričards iepazinās ar stādu audzētavu stādāmā materiāla cenām, sameklēja materiālus par to, kā sagatavot vietu stādīšanai, ko svarīgi zināt, lai pareizi iestādītu augus, kā kopt stādījumus, veikt dobes mulčēšanu. 18.10.2013 viņš veiksmīgi aizstāvēja savu projektu Latgales reģiona mazpulku rudens darbu skatē. Tas bija projekta 1.posms.
   2.posms paredzēja, ka R.Pobudins izveido darba grupu , kura izstrādā projektu Krāslavas novada projektu konkursam „Iedzīvotāji veido savu vidi” ar mērķi piesaistīt finansējumu stādījumu, augsnes ielabošanas materiālu iegādei, kā arī veic stādījumu ierīkošanas darbus un kopj skolas puķudobi .
   Tika izveidota darba grupa, kura apvienoja 46 9.kl. skolēnus. Grupas pārstāvji apmeklēja Kalsnavas arborētuma filiāli Daugavpilī, kur tikās ar Renāti Magaznieci un uzzināja precīzas stādāmā materiāla cenas. Jūnija sākumā pašu spēkiem izrakām augus esošajā puķudobē un iestādījām tos citā vietā. Iegādājāmies dekoratīvos augus un augsnes ielabošanas materiālus. Ar skolas transportu transportējām tos no Kalsnavas arborētuma filiāles Daugavpilī. Sagatavojām puķudobi jaunu augu stādīšanai un veicām stādījumu ierīkošanas darbus. Mēs esam pateicīgi tiem vecākiem, kuri mums palīdzēja. Tie ir Ligita Pobudina, Sergejs Jančevskis, Aleksandrs Purpišs.
   Ceram, ka mūsu puķudobe priecēs mūs pašus, skolas darbiniekus, skolēnus un vecākus, kā arī apkārtējos iedzīvotājus. Pēc diviem gadiem, kad maziņi stādi izaugs, puķudobe radīs mūsdienīgu, estētisku, gaumīgu skolas kopskatu.
   Un vēl mēs pateicamies par palīdzību un atbalstu Ditai Laurei, Inārai Dzalbei un Inetai Danovskai. Liels paldies Krāslavas novada domei par finansiālu atbalstu!
9.abc klases skolēni

Pukudobe_2014


Comments