...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Radošā darbnīca „Latvju raksts un zīmes – to atveidošana”

Publicēja 2015. gada 17. dec. 02:03Varaviksne Skola
   
   Sākumskolas etnogrāfiskā stūrīša „No vecmāmiņas pūra lādes” ietvaros 4.klašu skolnieces piedalījās radošajā darbnīcā „Latvju raksts un zīmes – to atveidošana”. Pirmais darba posms bija ekskursija uz etnogrāfisko stūrīti, kur bija apskatāma latviešu etnogrāfisko jostu izstāde. Skolēni izspētīja vienu no greznākajām jostām – Lielvārdes jostu, kas sevī ietver daudzas latviešu mitoloģiskās zīmes. Izpēlēja spēli – izmantojot sagatavotās kartiņas ar rakstu zīmes attēliem, nosaukumiem un skaidrojumiem, vēlreiz aktualizēja to nozīmi. Paldies skolotājai Verai Avotai un sākumskolas skolēniem par šīs spēles un izstādes sagatavošanu.
   Otrais darba posms bija rakstu zīmju atveidošana – 4.klases skolnieces izvēlējās vienu rakstu un izšuva to. Katru dienu meitenes ar prieku pulcējās kopā – izvēlējās rakstu, krāsu, mācījās izšūt, dalījās savā pieredzē, attīstīja savas radošās spējas un sadarbības prasmes. Darbs turpinās un janvārī skolēnu radošie darbi tiks noformēti un nodoti sākumskolas etnogrāfiskajam stūrītim „No vecmāmiņas pūra lādes”.
   Paldies par aktīvu dalību 4.klašu skolniecēm – Ksenijai Andžānei, Elizavetai Karolei, Annai Kozačukai, Renātai Petrovskai, Arinai Balabanovai, Viktorijai Konošonokai, Beātai Ņikitinai, Jevgeņijai Pimanovai, Verai Tumaševičai!
Skolotāja Agita Gureviča
Comments