...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Raiņa dzimšanas diena Berķenelē

Publicēja 2015. gada 21. sept. 06:46Varaviksne Skola

     

    Turpinot Raiņa jubilejas gada norises, 10. septembrī Raiņa mājā Berķenelē notika skatuves runas konkurss „Zelta sietiņš”. Konkurss ieguvis īpašu popularitāti ne tikai novadā, bet arī ārpus tā, jo dalībnieku skaitu ik gadu kuplina arī skolēni no citiem novadiem un pilsētām. Šogad konkursā piedalījās 65 Latgales novadu un pilsētu skolu 2.–12. klašu audzēkņi no Daugavpils, Jēkabpils, Jersikas, Aglonas. Uz konkursu devās arī mūsu novada latviešu valodas skolotāji I. Barševska, J.Romanovska, I.Japiņa, L.Mačuļska, A.Jakovele, V.Sjadro, I.Jākobsone, I.Grišāne kopā ar saviem audzēkņiem K.Tukāni, L.Onzuli, G.Unguru, K.Porazenko, E.Grišānu, J.Abrosimovu, J.Jākabsonu, J.Umbraško, J.Viļumu.

     Konkurss „Zelta sietiņš” tiek organizēts ar mērķi skolu jaunatnes vidū veidot izpratni par izcilām latviešu kultūras vērtībām, saistīt tās ar Raiņa dzīves un daiļrades sakņojumu mūsu novadā. Konkursu organizē Daugavpils novada Kultūras pārvalde.

     Šogad konkursā piedalījās ļoti liels daiļlasītāju skaits, un tāpēc konkurss notika pa grupām un konkursantus vērtēja divas žūrijas komandas. Īpaša uzmanība tika pievērsta literārā materiāla tēmas un satura atklāsmei, priekšnesuma izpildījuma mākslinieciskajai meistarībai, valodas kultūrai un literārā materiāla izvēlei.

      Konkursa laureāti tika apbalvoti ar konkursa speciālo balvu “Zelta sietiņš”, kuru šogad ir darinājusi māksliniece Mairita Folkmane. Pārējie dalībnieki apbalvoti ar Daugavpils novada Kultūras pārvaldes pateicības rakstiem un grāmatu dāvinājumiem. Tika pasniegtas arī veicināšanas balvas tiem dalībniekiem, kuriem pavisam nedaudz trūka līdz laureāta statusam. Šo balvu saņēma arī Krāslavas pamatskolas skolēns Emīls Grišāns.

     Mūsu skolu daiļlasītāju konkursā pārstāvēja 6.a klases skolnieks Guntis Ungurs.

      Skolotājiem un skolēniem tika piedāvāta iespēja apskatīt Raiņa bērnības dienu māju un tās apkārtni, piedalīties atraktīvās aktivitātēs un nobaudīt zāļu tēju ar pīrādziņiem. Rudens diena bija silta un saulaina, un mēs izjutām Berķenelē valdošu Raiņa saules spēku un enerģiju.

         Pateicamies par atbalstu Krāslavas novada domei, V.Aišpuram un Ē.Gabrusānei.

                                                                  Informāciju sagatavoja   Valentīna Purpiša, Janīna Romanovska

Comments