...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Rita Zaikovska – Andreja Eglīša jaunrades konkursa laureāte

Publicēja 2012. gada 23. okt. 02:24Ilona Kolodnicka

   Andreja Eglīša (1912. – 2006.) vārds latviešu literatūrā un kultūrā simbolizē latviešus emigrācijā, mūžīgās ilgas pēc dzimtenes, lielo, gaišo, cerīgo Dzimtenes mīlestību, latvietības un latviskuma idejas iemiesojumu, tautas kopību, spēku un neatkarību.
    Par godu dzejnieka Andreja Eglīša simtgadei tika rīkots jaunrades konkurss  literatūrā un vizuālajā mākslā ar mērķi aktualizēt skolēnos izpratni par patriotismu un atbildību, rosināt interesi par Andreja Eglīša dzeju.
    Šis konkurss uzrunāja arī mūsu skolas 10.a klases skolnieci Ritu Zaikovsku. Viņas radošais darbs vizuālajā mākslā (šajā grupā tika vērtēti 164 darbi no 30 skolām) guva atzinību. Rita kā konkursa laureāte tika uzaicināta uz svinīgo pasākumu, kurš notika Madonas novada  Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolā. 21.oktobrī devāmies ciemos pie Andreja Eglīša uz Ļaudonu. Dzejnieka simtgades pasākums izvērtās notikumiem bagāts un interesants. Ļaudonas baznīcā notika komponistes Lūcijas Garūtas kantātes „Dievs, Tava zeme deg!” (vārdu autors Andrejs Eglītis) atskaņojums.
    Ļaudonas vidusskolā iepazināmies ar skolēnu iesūtītajiem radošajiem darbiem, apskatījām Andrejam Eglītim un viņa daiļradei veltītu izstādi un svētku pasākumā priecājāmies par Ritas panākumiem – par saņemto Atzinības rakstu. Pēc apbalvošanas ceremonijas notika koncertuzvedums. To vadīja aktieris Jānis Paukštello, piedalījās Ļaudonas pagasta koris, deju kolektīvs, jaunie aktieri.  Dzeja, savijoties ar mūziku, dziesmām un dejām, radīja neaizmirstamu lirisku pārdzīvojumu, aicināja domāt par mūsu tautas kopību un spēku, par katra vietu un lomu mūsdienu Latvijā.
   Rita ir aktīva, talantīga, radoša, zinātkāra meitene. Gribu novēlēt  viņai panākumus un veiksmi gan skolas darbos ,gan konkursos un olimpiādēs un pateikt sirsnīgu „Paldies!” Ritas vecākiem ,jo tikai ar viņu atbalstu un līdzdalību arī man bija iespēja paciemoties pie Andreja Eglīša un piedalīties  dzejnieka simtgades svinībās.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja J.Romanovska
    
  
Comments