...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Rudens diena Rīgā

Publicēja 2017. gada 9. nov. 01:23Varaviksne Skola

  

YouTube video

 17.oktobrī, skaistajā rudens dienā, mēs, 5.a klases skolēni, devāmies ekskursijā uz Rīgu. Braucienā piedalījās 25 cilvēki. Ceļš uz galvaspilsētu ilga 4 stundas. No Krāslavas mēs izbraucām sešos no rīta un jau desmitos bijām Rīgā.
   Ekskursijas programma bija interesanta un plaša. Mēs apmeklējām Rīgas Motormuzeju, Latvijas Kara muzeju un Rīgas Bērnu televīzijas un radio akadēmiju.
   Divas stundas mēs pavadījām Motormuzejā. Tas ir mūsdienīgs, interaktīvs un ļoti interesants muzejs, ne velti tas atzīts par vienu no labākajiem 2017.gada Eiropas muzejiem. Mēs sadalījāmies pāros un, saņemot darba lapas ar dažādiem jautājumiem, devāmies iepazīties ar muzeja spēkratu kolekciju. Šeit varēja apskatīt 20.-40. gadu automobiļus, Kremļa kolekciju, pēckara PSRS vieglos auto, kulta auto, kravas mašīnas. Muzejā ir arī sacīkšu mašīnas, kuras piedalījās Dakāras rallijā. Visiem klasesbiedriem iepatikās šajā muzejā, jo te mēs ieraudzījām tādas retro mašīnas, kuras var ieraudzīt tikai filmās.
   Mūsu nākamā pietura bija Vecrīgā, autobuss apstājās pie Pulvertorņa, un mēs aizgājām uz Latvijas Kara muzeju. Pašā ekskursijas sākumā mums uzdāvināja darba burtnīcas. Muzejā mēs apskatījām daudz dažādu eksponātu: ieročus, ordeņus, karogus, kartes, fotogrāfijas, karavīru sadzīves priekšmetus. Ekskursijas vadītājs stāstīja par kariem Latvijas teritorijā, karavīru dzīvi, varoņdarbiem. Mēs sapratām, ka šajā muzejā var atrast ļoti daudz informācijas par mūsu valsts vēsturi.
   No Vecrīgas mēs devāmies uz Pārdaugavu, kur atrodas Rīgas Bērnu televīzijas un radio akadēmija un Radio KIDS FM. Kristīne, akadēmijas pasniedzēja, mums pastāstīja par bērnu radio darbību, kā arī viņa piedāvāja iesaistīties dažādos konkursos. Pirmais konkurss bija saistīts ar to, vai mēs protam sajust laiku. 30 sekunžu laikā mums bija jāstāsta par sevi. Daži mūsu klasesbiedri stāstīja mazāk, daži – vairāk nekā 30 sekundes. Jautrs bija konkurss, kurā mēs centāmies pēc iespējas skaidrāk izrunāt ātrrunas pantiņus. Vēl viens konkurss bija šāds: mēs ieelpojām gaisu, ieturējām elpu un vienā elpas vilcienā lasījām dzejoļa rindas. Piedalījāmies mēs arī erudīcijas konkursā. Bet pats interesantākais bija tas, ka radio diktore Sofija mūs intervēja tiešajā ēterā. Radio studijā mēs jutāmies mazliet satraukti, jo zinājām, ka Krāslavā tiešraidi skatās mūsu vecāki. Daudzi klasesbiedri atzina, ka intervija radio studijā bija jaukākais šīs dienas piedzīvojums.
   Ap pulksten pieciem vakarā mēs devāmies mājupceļā, apstājāmies Salaspilī, lai ieturētu maltīti, un laimīgi atgriezāmies mājās. Paldies vecākiem par atbalstu! Paldies A.Čertkovam par fotogrāfijām un D.Vīksnam par videosižetu!
   5.a tiešajā ēterā: https://www.youtube.com/watch?v=YhRRpUj_RYM&feature=youtu.be

E.A. Bezina un D.Iļjenko, 5.a klases skolēni.
Comments