...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Rudens diena Siguldā. Ciemos pie Turaidas fogta.

Publicēja 2018. gada 11. okt. 04:57Varaviksne Skola

    

  Mēs visi zinām, ka skaistākā vieta Latvijā, kur viesojas rudens, ir Sigulda. 4.oktobrī mēs apmeklējām šo gleznaino vietu – Vidzemes Šveici. Agri no rīta mēs izbraucām no Krāslavas un pēc četrām stundām bijām Siguldā.
   Pirmais objekts, kuru mēs apskatījām, bija Gūtmaņa ala. Aleksejs Čertkovs pastāstīja par to, kādas leģendas ir saistītas ar šo vietu. Un mēs visi nomazgājām seju ar dziedinošo avota ūdeni.
   Tad mēs devāmies uz Turaidas pili - senāko viduslaiku pili Latvijā. Ekskursijas vadītāja pastāstīja mums par līvu kungu Kaupo, bīskapu Albertu un senās pils vēsturi. Un tad sākās visinteresantākais – mēs devāmies ciemos pie Turaidas fogta. Mēs, var teikt, nokļuvām 1528. gadā. Mums bija viduslaiku tērpi, un mēs tēlojām bruņiniekus, zemniekus. Tā bija neparasta lomu spēle. Mēs uzzinājām par iedzīvotāju dalījumu kārtās un apguvām viduslaiku manieres. Tad telpā ienāca fogts, un mēs pasniedzām viņam dāvanas un nodevas. Tad mums piedāvāja apgūt seno rakstību, un mēs rakstījām ar rakstāmirbuli uz vaskotām tāfelītēm, bet pēc tam uz papīra ar spalvu un tinti. Noformējām viduslaiku dokumentu ar zīmogu, ko Turaidas fogts apstiprināja ar parakstu. Skanēja viduslaiku mūzika, kamīnā dega uguns, un mēs jutāmies brīnišķīgi.
   Pateicoties fogtam par viesmīlību, mēs uzkāpām Turaidas pils tornī. No šīs vietas paveras gleznaina ainava uz Gaujas senieleju. Tad mēs pienācām pie Turaidas Rozes kapa un pastāstījām skaistu un skumju leģendu par Maiju un Viktoru Heilu.
   Mēs apskatījām arī Siguldas pilsdrupas, kas atrodas Gaujas pretējā krastā. Pilsdrupās pastaigājāmies pa senajiem mūriem, uzkāpām torņos. No skatu laukuma paveras apburošs skats uz Turaidas pili un rudenīgu meža ainavu. Tajā brīdī, kad mēs fotografējāmies, pie debesīm parādījās varavīksne.
   Siguldas suvenīrs ir spieķis. Kāpēc spieķis? Spieķis simbolizē latviešu talantu grebt un gleznot, gan arī to, ka lielie spieķi ir labi palīglīdzekļi, ja ceļotājs nogurst no garajām pastaigām pa Siguldas skaistajām takām un ceļiem. Mēs pabijām arī Spieķu parkā, kurš ir veltījums pastaigu spieķim.
   Ekskursijas beigās mēs devāmies uz rodeļu trasi. Nobraucām ar rodeļiem un atpakaļ atgriezāmies ar krēslu pacēlāju. Un vēl izmēģinājām Panorāmas ratu, no kura paveras skaists skats uz Gaujas ieleju.
   Mēs pateicāmies tūrisma firmai „MARI” par veiksmīgi organizēto ekskursiju. Ekskursija bija piedzīvojumiem bagāta un emocionāla. 
6.a klases skolēni
Comments