...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Sadraudzības diena „Varavīksnē”

Publicēja 2015. gada 10. jūn. 04:06Varaviksne Skola

   Vasaras brīvdienas Krāslavas „Varavīksnes” vidusskolā aizsākās ar jautru pasākumu, kas tika organizēts projekta „Krāslavas novada skolu 7. – 8. klašu sadraudzības diena” ietvaros. Ideju jauniešu projektu konkursā iesniedza „Varavīksnes” 8.klašu skolēni un viņu klases audzinātāji Natālija Kirkileviča un Rita Černenko. Sadraudzības diena tika organizēta tāpēc, ka iniciatīvas pilnie, radošie, aktīvie un sportiskie zēni un meitenes gribēja uzzināt, kā klājas viņu vienaudžiem citās novada skolās. Projekta mērķis: attīstīt kreativitātes prasmes, organizēt sportiskus konkursus dalībnieku saliedēšanai, lietderīga kopīga laika pavadīšana.

   Jāpiebilst, ka „Varavīksnes” skolas audzēkņi aptvēra vēl kādu mērķi – viņi kā mazākumtautību skola, uzaicināja ciemos latviešu skolu audzēkņus, lai, kontaktējoties ar šiem vienaudžiem, papildinātu savas valsts valodas prasmes. Krāslavas novada dome atbalstīja šo ideju un piešķīra tās realizēšanai finansējumu.

   3. jūnijā „Varavīksnes” skolas aktu zālē tikās Krāslavas pamatskolas, Robežnieku pamatskolas, Indras vidusskolas, Izvaltas pamatskolas un „Varavīksnes” 7. un 8. klašu skolēni. Jautri un lietderīgi pavadīt laiku novēlēja skolas direktore Ludmila Senčenkova un Krāslavas novada domes Jauniešu lietu koordinatore Julianna Moisejenkova. Katra komanda prezentēja savu skolu, pēc tam, sadalījušies divās komandās, devās iepazīšanās ekskursijā pa „Varavīksnes” skolu. Viesi apmeklēja skolas muzeju, tikās ar itālieti Džūliju, kura „Varavīksnē” mācās AFS programmas ietvaros un visus pārsteidza ar savām krievu un latviešu valodas prasmēm. Džūlija izstāstīja, kā nokļuvusi te, kādi bijuši atlases kritēriji, kā arī izkliedēja vairāku cilvēku stereotipus, ka ārzemnieki šurp brauc izklaidēties un paskatīties, kā te dzīvo cilvēki. Patiesībā AFS studenti daudz un cītīgi mācās, piedalās skolas pasākumos un, protams, palīdz visos savas otrās ģimenes darbos. Ne mazāk pārsteiguma viesu acīs varēja redzēt, apmeklējot šautuvi. Daudzi nemaz nezināja, ka Krāslavā ir iespēja šaut no īsta ieroča, paturēt to rokās.

   Jaunsargu pārstāve Marija Cimoško aizraujoši un interesanti stāstīja par jaunsargu grupas nodarbībām visa gada garumā. Pēc tam zēni un meitenes devās uz skolas ēdnīcu, no kurienes jau plūda garšīgu pusdienu smarža.

   Iestiprinājušies un uzkrājuši spēkus, jaunieši devās uz stadionu, kur viņus gaidīja virkne aizraujošu sporta spēļu un sacensību. Komandas tika dalītas tā, lai katrā no tām būtu dažādu novada skolu jaunieši. Tādā veidā arī tika sasniegts pasākuma mērķis – dažādu skolu pārstāvji, viens otru atbalstot un palīdzot cits citam, pasākuma beigās jutās kā īsti draugi. Kopīgas intereses un kopīga laika pavadīšana kļuva par draudzības sākumu. Projekta nobeigumā visi atkal sapulcējās aktu zālē. Tur notika komandu apbalvošana. Katra skola saņēma dāvanu – ielaminētu kopbildi ar Sadraudzības dienas emblēmu. Pēc atvadu diskotēkas, kurā tika organizēta karaoke dziedāšana un flešmobs, praktiski katrs dalībnieks izteica vēlēšanos, lai tā nav pēdējā tikšanās un, lai iepazīšanās, kas notikušas šajā dienā, pārvēršas īstā draudzībā.
Natālija ZDANOVSKA

Sadraudzības diena 2015


Comments