...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Savas dzimtas saknes meklējot...

Publicēja 2018. gada 22. janv. 23:51Varaviksne Skola

   Katram cilvēkam derētu izpētīt savu dzimtas koku. No senčiem mēs mantojam valodu, tradīcijas, izskatu, stiprumu, gēnus un rakstura iezīmes. Katram ir svarīgi zināt, kas ir un no kurienes nāk viņa senči vairākās paaudzēs.
   Rudens un ziemas vakaros daudzi no maniem klasesbiedriem kopā ar vecākiem pētīja savas dzimtas saknes. No sākuma likās, ka šis darbs būs garlaicīgs un nogurdinošs, bet tas izrādījās kā azartspēle. Mēs klausījāmies dzimtas leģendas, radinieku dzīves stāstus un veidojām savas dzimtas koku.
   Pirms Ziemassvētkiem kopā ar vecākiem mēs sapulcējāmies skolā un prezentējām paveikto darbu. Šoreiz uzstājās sešu ģimeņu pārstāvji. A. Vanaga pētīja, kādas tautības ir viņas senčiem. Interesants bija klasesbiedrenes stāstījums par sieviešu un vīriešu vārdiem. Ar mīlestību par saviem vecākiem un viņu dzimtu stāstīja J.Filipenkova, M.Dorofejevs ar mammu, Ļ.Abramova ar tēti un mēs ar mammu stāstījām par saviem senčiem un dažādiem vēsturiskajiem faktiem. Nopietnu pētījumu ir veikuši N.Ivanovs un viņa vecāki. Viņi izmantoja programmu, kura palīdz sistematizēt ziņas par radiniekiem.
   Protams, mēs turpināsim šo darbu un nākamreiz iepazīsimies ar citu klasesbiedru darbiem.


A.Pitkevičs, 5.a kl. 
A.Čertkova foto
Comments