...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

SCHOOL, SWEET SCHOOL; KRASLAVA, SWEET KRASLAVA

Publicēja 2015. gada 10. apr. 03:26Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2015. gada 14. apr. 00:20 ]
   
   Last Wednesday was the first April, the day dedicated to jokes, pranks and surprises… I prepared myself some tricks for my family… but it was my compatriot Andrea, ex-AFS student to organize the best surprise ever! Without revealing his plans to anyone, except me and his host-family, he appeared on Wednesday morning at school, surprising everyone, especially his old classmates from 12A, who weren’t expecting him till this summer! After greeting some teachers, Andrea went to visit his friends at Maths lesson; thinking they needed some time for themselves, I waited outside the classroom while he entered the room… I didn’t see anything but the noise and joyful screams from the inside were enough to understand how everybody, not only in the class, love Andrea! When the door opened and everybody went out I saw a mix of emotions painted on their faces, from incredulous smiles to amazed and delighted expressions! I found it very moving and not being personally involved, I could observe the scene more attentively, really wishing I will be able to reach this goal every exchange student dreams about. Afterwards, we took some photos all together, in which the girls showed the wonderful roses Andrea had presented them. Also the teachers got a little present from Italy: nice postcards from Padova, the city where Andrea is studying. It certainly was a very nice week. I was very happy to meet him, I learnt a lot from him, he gave me plenty of advice and hearing how good he speaks Russian motivated me. But most of all, what struck me, was his  confidence and his maturity, I could see in him the positives outcomes of the experience of leaving abroad for one year, something that inevitably changes people. I am thankful for the possibility to meet him.

   Andrea, we are waiting for you to come again… what I have written up here is just the beginning of a story someone else will continue!

                                                                                                    

Giulia Milzane, 10.b


Ar atgriešanos!

   Viņš iegāja skolā, plati smaidot un turot rokās bordo sarkanu rožu pušķi. Tas bija pārsteigums visiem. Un ļoti patīkams pārsteigums. 1. aprīlī Krāslavas Varavīksnes vidusskolā ieradās bijušais AFS students Andrea Nikolai. Šajā jautrības un prieka dienā tas bija viens no spilgtākajiem notikumiem.

   Rozes bija paredzētas bijušajām klasesbiedrenēm, meitenēm no 12. a klases. Andrea neaizmirsa nevienu, bet vidusskolnieču acis burtiski izstaroja laimi, kas pārpildīja viņu sirdis.

   Pēc Andrea aizgriešanās dzimtenē mēs reizēm apmainījāmies ar vēstulēm „feisbukā”. Sarakste notika krievu valodā, un ar to mūsu itālis bija nopietni aizrāvies. Parasti tika rakstītas vienkāršas un viegli saprotamas frāzes. Taču pēc kāda laika es ievēroju, ka Andrea valoda kļūst arvien skaidrāka, un man pat radās aizdomas par to, ka mūsu absolvents izmanto tulkošanas servisu onlainā. Un cik liels bija mans pārsteigums, kad es pārliecinājos par to, ka mūsu varonis ne tikai neaizmirsa valodu, bet pat uzlaboja prasmes līmeni! Kas viņam palīdzēja?

  - Es vienkārši atradu „feisbukā” krievu studentu grupu Padujā. Iepazinos ar visiem. Tagad mēs bieži pavadām mūsu brīvo laiku kopā. Tagad man ir jauni draugi un teicama valodas prakse! - atbildēja viesis.

   Kas šī gada laikā ir mainījies mūsu ārzemju absolventa dzīvē? Veiksmīgi pabeidzis skolu, Andrea iestājās Padujas Universitātes Fizikas fakultātē. Šo zinātni Andrea Nikolai ir iemīlējis jau sen un uz ilgu laiku. Viņš studē augstskolā, kas ir viena no vecākajām ne tikai Itālijā, bet arī visā Eiropā, tā ir slavena ar izglītības kvalitāti un augstām prasībām pret saviem studentiem. Iestājeksāmenu fizikā Andrea nokārtojis tik labi, ka no pārējiem pārbaudījumiem viņš bija atbrīvots.

   Mani interesēja, kā dzīvo Itālijas studenti? Un es uzzināja daudz interesantu faktu.

Augstākā izglītība Itālijā ir par maksu. Studiju maksa vienam gadam ir 2 tūkstoši eiro. Bet! Studenti iesniedz izziņu par savu vecāku ienākumiem. Pamatojoties uz šo dokumentu, universitāte nosaka studiju maksu individuāli katram studentam. Andrea, piemēram, saņēma 50% atlaidi, dažiem viņa kursa biedriem šī atlaide ir 25% apmērā, ir arī tie, kam nodrošinātas bezmaksas studijas. Visi šie atvieglojumi ir paredzēti tikai tiem, kam nav nekādu „astu” –nenokārtoto eksāmenu vai ieskaišu.

   Universitātei ir studentu kopmītne, bet Andrea kopā ar saviem klasesbiedriem un draugiem īrē Padujā dzīvokli. Par divistabu mājokli netālu no universitātes jāmaksā 180 eiro no cilvēka mēnesī (puiši dzīvo piecatā). Tas nemaz nav lēti. Taču Andrea apgalvo, ka Milānā par šādu dzīvokli būtu jāmaksā divreiz dārgāk.

   Vecāko kursu studenti tāpat kā visur pasaulē cenšas atrast sev darbu, lai būtu neatkarīgākiem no vecākiem. Vakanču parasti nav daudz. Darba devējiem neīpaši patīk pieņemt darbā studējošo jaunatni, jo viņi var strādāt ne vairāk kā 4-5 stundas dienā. Andrea darbu pagaidām nemeklē. Pirmais kurss ir ļoti nopietna lieta, daudz jāmācās.

   Brīvdienās students brauc uz mājām. Tas ir arī tāpēc, ka Andrea savā dzimtajā pilsētā ir populārs basketbola tiesnesis. Un mači notiek katru nedēļu.

   Par kādu nākotni sapņo Andrea Nikolai?

- Es neesmu no tiem, kam patīk sēdēt laboratorijā. Es gribētu strādāt kādā lielā rūpnīcā, kurā man būtu iespējams pielietot savas zināšanas praksē un veikt pētījumus. Tas ir daudz interesantāk. Turklāt šādā gadījumā var apceļot pasauli un iepazīties ar citu valstu pieredzi. Var apskatīt citas zemes!

   Andrea ļoti patīk ceļot. Pagājušajā gadā viņš apmeklējis Budapeštu, kas atstāja uz viņu spēcīgu iespaidu, un Parīzi, kas dažādu apstākļu dēļ kaut kā „neaizķēra”...

   Krāslavā Andrea atkal jutās laimīgs. Viņa klasesbiedri jau gaidīja viesi no Itālijas, lai apspriestu plānus Lieldienu brīvdienām. Aizkavēt viņu man negribējās. Vizīte ilgs tikai 6 dienas. Bet jāpaspēj tik daudz... Labi, kad ir daudz draugu. Andrea lūdza izteikt vissirsnīgāko pateicību viņa Krāslavas ģimenei - Savickiem, ar kuriem viņam saglabājās radnieciskas attiecības.

   Jau atvadoties, es nolēmu pārbaudīt, vai Andrea atceras to fragmentu no „Jevgēņija Oņegina”, kuru deklamējis pirms diviem gadiem daiļlasīšanas konkursā. Izrādījās, ka brīnišķīgi atceras!

   - Bieži pārbaudu savu atmiņu! Ja sāku aizmirst tekstu, tad obligāti atkārtoju! – palielījās mūsu skolas viesis.

   Lai tev veicas, Andrea Nikolai!

Andrejs JAKUBOVSKIS

Comments