...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Senlietu stāsti

Publicēja 2014. gada 14. nov. 04:54Varaviksne Skola

    Pirms  diviem gadiem sākumskolā ir izveidots etnogrāfiskais stūrītis „No vecmāmiņas pūralādes”. Visi skolēni un skolas ciemiņi to apmeklē.

     Aizraujošs pasākums  „Senlietu stāsti”  13.novembrī sapulcēja skolēnus aktu zālē.

    Skolēni apskatīja seno lietu izstādi. Skolotāja Agita Gureviča sagatavoja skolēnus prezentācijai par lietām, kuras izmantoja mūsu senči.

    Interesants bija Maksima Kvjatkovska  stāsts par gludekļu vēsturi. Elizabete Križanovska pastāstīja par rokas dzirnavām, kuras kādreiz bija katrā lauku mājā.

    Par seno laiku lizi un abru, kuras izmantoja maizes cepšanai, prezentāciju sagatavoja Anastasija Stigeviča.

    Katru dienu cilvēki gatavo sviestmaizes. Mūsu pilsētā ir rūpnīca, kurā izgatavo sviestu, bet vecvecmāmiņas kūla sviestu mucās, ko sauca par  ķērnām. Par sviesta gatavošanu mums ziņoja Aleksa Maslovska.

   Mūsdienās cilvēkiem galvenie informācijas avoti – internets, televīzija, bet kādreiz tas bija radio. Dažādus radioaparātus ražoja Rīgas rūpnīca VEF. Par radio vēsturi informāciju sniedza Aleksandrs Vojeckis.

    Pirms daudziem gadiem ēdienu gatavoja krāsnīs, kuras kurināja ar malku, lai ātri uzsildītu ēdienu izmantoja petrolejas plītis, vēlāk parādījās gāzes plītis pastāstīja Ksenija Kuzmina.

    Pēc skolēnu stāstiem bērni atbildēja uz jautājumiem un saņēma no skolotājas Veras Avota saldas balvas. Skolas etnogrāfiskā stūrīša iekārtošana– skolotājas milzīgs darbs.

senlietas


 

Comments