...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Skaļās lasīšanas sacensības

Publicēja 2018. gada 22. febr. 01:40Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2018. gada 23. febr. 00:33 ]

YouTube video

   2017. gada septembrī visā Latvijā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīvu pirmo reizi tiek uzsāktas 5.-6. klašu audzēkņu Skaļās lasīšanas sacensības.
   Šādas skaļās lasīšanas sacensības jau 20 gadus norit Holandē. Tās ir kļuvušas ļoti populāras un ir aizrāvušas daudzus bērnus šajā valstī. Arī skolotāji aktīvi iesaistās šajās sacensībās. No Holandes arī ir nākusi sacensību metodika un ieteikumi.
   Lasīšanas sacensības tiek rīkotas, lai veicinātu bērnu interesi par lasīšanu un grāmatām, un tās norisinās 3 kārtās – vietējā skolas līmenī, reģiona pusfinālā un nacionālajā finālā.
   Šobrīd notiek lasīšanas sacensību pirmā kārta vietējā skolas mērogā. Katrs dalībnieks ir ieguvējs, jo, lai piedalītos Skaļās lasīšanas sacensībās, katram skolēnam ir jāizvēlas grāmatas fragments. Visi sacensību dalībnieki dzird daudz brīnišķīgu fragmentu no dažādām grāmatām. Sacensībām piemērotu lasāmvielu dalībnieki atrod gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan mājas lapā pasakas.net, jo šeit ir iespēja noklausīties literāros darbus profesionālo teicēju izpildījumā.
   Skaļās lasīšanas sacensības notika 5.a, 6.a un 6.b klasē. Par 5.a klases uzvarētājiem kļuva L.Ignatjeva, A.Vanaga, M.Skripļonoka, A.Čertkovs, D.Iļjenko un A.Apenko, 6.a klases uzvarētāji ir A.Karņicka, M.Boroviks un N.Ļebedeva, bet 6.b klasē uzvarēja E.Karole, I.Korotkova un D.Panteļejenko. Paldies visiem sacensību dalībniekiem! 
 V.Purpiša, O.Korčagina
Comments