...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

SKOLA ATBALSTA KARJERAS IZGLĪTĪBU

Publicēja 2018. gada 1. jūn. 03:37Varaviksne Skola
   
  2017./2018. mācību gada pirmajā un otrajā semestrī Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 8. kl. skolēniem tika piedāvāta iespēja apmeklēt reģionālo zinātnes centru - Daugavpils Universitāti.
   Ekskursiju laikā skolēni iepazinās ar universitātes laboratoriju moderno aprīkojumu, kā arī apmeklēja observatoriju (diemžēl laika apstākļu dēļ paskatīties uz zvaigznēm nebija iespējams). Ķīmijas laboratorijās ekskursanti vēroja vielu sintēzes procesu un paši sintezēja aspirīnu, kā arī uzzināja par analītiskās ķīmijas pamatiem.
   Fizikas laboratorijās bērniem pastāstīja par sasniegumiem nanotehnoloģiju jomā un par iespējām iegūt nanodaļiņas DU laboratorijā. Skolēni apskatīja arī akvakultūras attīstības procesu un zivju audzēšanas etapus.
   Skolēni labprāt apmeklēja telpas, kurās notiek nodarbības topošajiem fizioterapeitiem. Astotklasnieki bija pārsteigti par universitātes materiālo bāzi, un daudzi skolēni izteica vēlēšanos turpināt savu izglītību pēc vidusskolas beigšanas netālu no dzimtā novada, Daugavpils Universitātē. 


Lilija Jasinska, 
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas ķīmijas skolotāja
Comments