...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Skola skaitļos

Publicēja 2016. gada 1. febr. 08:47Varaviksne Skola
   Ar tādu nosaukumu pagāja tradicionālā Matemātikas nedēļa Krāslavas Varavīksnes vidusskolā. Tās galvenie mērķi bija: dot katram skolēnam iespēju apliecināt savas zināšanas, prasmes un iemaņas matemātikā; attīstīt skolēnu radošās spējas, ieraudzīt saikni starp dažādiem mācību priekšmetiem un, protams, prezentēt šo sarežģīto mācību priekšmetu, izmantojot modernās un interaktīvās darba formas.
   Pirms Matemātikas nedēļas tika izslidināts plakātu konkurss par tēmu „Mana klase skaitļos” vai „Mana skola skaitļos”. Skolēnu fantāzija bija neierobežota: viņi skaitīja vidējo svaru, vidējo augumu, vidējo vecumu, vidējo apavu izmēru savās klasēs; visu klases skolēnu kopējo augumu, kopējo apavu izmēru, kopējo kāju, acu, roku skaitu klasē; logu, durvju, pakāpienu, gleznu skaitu skolā, neaizmirsa arī par garderobi, kura atrodas pagrabā. Visi plakāti tika piestiprināti pie kabinetu durvīm, kas arī palīdzēja veidot Matemātikas nedēļas vizuālo tēlu. Labākos plakātus noformēja 7. c un 6. c klase (1. vieta), 8. a klase (2. vieta), 6. b klase (3.vieta).
   Par Matemātikas nedēļas startu kļuva olimpiāde 5.-8. klašu skolēniem. Katrā klašu paralēlē tika noteikti labākie matemātiķi (18 skolēni), kas aizstāvēs skolas godu novada olimpiādē.
   Nedēļas ietvaros tika organizēts konkurss „Pasakas par matemātiku”. Dažiem matemātika šķiet neinteresanta un sausa, taču tas neatbilst patiesībai, ir nepieciešams izprast matemātiku, un tad atklāsies, ka tā ir aizraujoša zinātne. Matemātika - tā ir īsta burvju karaļvalsts... Tāpēc cipari, skaitļi, ģeometriskās figūras pārvērtās par brīnumainiem pasaku tēliem. Izvēlēties visinteresantākos bija ļoti sarežģīti, tādēļ 18 labāko pasaku autori tika apbalvoti ar pateicībām. Visaktīvākie bija 6. a un 7. b klases skolēni.
   Pirmajā stāvā tika izvietotas radošo darbu izstādes: „Daudzstūri aplikācijās” un „Krustvārdu mīklas”.
   Skolēni atklāja daudz interesantu faktu, piedaloties šajā radošo darbu konkursā, jo viņi izmantoja jau iegūtās zināšanas praksē. Jebkurš regulārs darbs ar nelieliem uzdevumiem tuvina cilvēku arvien lielāku uzdevumu risināšanai, jo viss lielais sākas ar mazo.
   Labākās krustvārdu mīklas bija Igoram Sorogovecam (6. а) - 1. vieta, Valērijam Novickim (6. а) - 2.vieta, Reinhardam Nemiro (5.а) - 3. vieta.
   Radošo darbu konkursā „Daudzstūri aplikācijās” par labākajiem tika atzīti Elizabete Križanovska (5.b, nominācija „Aktīvākā izstādes dalībniece”); Rita Čertkova (7. a, nominācija „Skatītāju simpātiju balva”); Aleksandra Paņko ( 6.a, nominācija „Interesantākais darbs”); Timofejs Grjaznovs (6.a, nominācija „Oriģinālākais darbs”); Guntis Ungurs (6. a, nominācija „Labākā mākslinieciskā kompozīcija”).
   Izrādot savu iniciatīvu, zēni no 7. a klases (Aleksis Voicehovičs, Vladislavs Dilba, Anatolijs Grigorjevs, Ņikita Jakuņins, Renāts Mihailovs) organizēja daudzstūru modeļu izstādi.
   5.-6. klasēm tika organizēts „Matemātiskais kross”, pasākumā piedalījās 5 komandas. Šajā pasākumā skolēni padziļināja savas zināšanas, demonstrēja erudīciju un prasmi strādāt komandā, kā arī varēja pārbaudīt savas atmiņas un uzmanības spējas. Labākā izrādījās 6. b klases komanda.
   Mūsdienu nepārtraukti mainīgā pasaulē informācija spēlē būtisku lomu katra cilvēka dzīvē. Viena no ierīcēm, kas tiek izmantota informācijas iegūšanai un apstrādei, ir dators, bet, lai nodotu informāciju, mēs izmantojam mobilo telefonu. Un tieši šo ierīci izmantoja vecāko klašu skolēni, lai ātrāk nosūtītu īsziņu ar savu atbildi uz „Dienas jautājumu” un saņemtu par pareizo atbildi saldu balvu. Visaktīvākā bija 11. a klases skolniece Elvīra Jančevska.
   Nedēļa noslēdzās ar skolas mēroga pasākumu, kad tika apkopoti rezultāti un apbalvoti uzvarētāji.
   Matemātikas nedēļa veicina matemātiskās kompetences līmeņa paaugstināšanu un izziņas spēju attīstīšanu, paplašina skolēnu redzesloku matemātikas jomā, sekmē interesi par šo sarežģīto, bet interesanto mācību priekšmetu.
   Liels paldies kolēģiem par idejām, sadarbību, paveikto darbu, bet skolēniem - par piedalīšanos, atbalstu, radošumu un sapratni.

Natālija Kirkilevičа, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas Matemātikas un informātikas skolotāju metodiskās komisijas vadītāja

Matemātikas nedēļa 2016


Comments