...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Skolēnu apmaiņas programma

Publicēja 2013. gada 29. aug. 03:10Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2013. gada 30. aug. 01:35 ]
   
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 5. - 8. klašu 14 skolēni jūlijā piedalījās AFS jauniešu apmaiņas programmā. Krāslaviešus uzņēma Auces skolēnu ģimenes. Desmit dienu laikā bērni labi atpūtās un ieguva jaunus draugus, iepazinās ar jaukiem, labestīgiem, atsaucīgiem skolēnu vecākiem.

   Visi 14 atgriezās mājās un ar sajūsmu stāstīja par pasākumiem, ekskursijām. Vis- spilgtākais skolēnu atmiņā: Rundāles pils apmeklējums, Ventspils, Tērvetes dabas parks, Auces pils, akvaparks, Auces medus drava un medus degustācija. Dažam krāslavietim vēl sapņos ir plaša, varena jūra. Šis projekts notiek jau otro gadu, tā dalībnieki iegūst daudz jauna, radoša, it sevišķi papildina un nostiprina savas zināšanas latviešu valodā.

   Šī programma palīdz skolēniem integrēties mūsdienu sabiedrībā, mācīties toleranci.

J. KĻIMOVA, programmas vadītāja

 Dalībnieku atsauksmes.

   ''Šajā vasarā es brīvprātīgi piedalījos AFS jauniešu apmaiņas desmit dienu programmā Krāslava - Auce. Šajā programmā piedalījušies četrpadsmit jaunieši no 5. līdz 9. klasei. Kad nonācām galamērķī, mūs sirsnīgi sagaidīja ģimenes, pie kurām mēs dzīvojām visas desmit dienas. Kā bija solīts, visi piedalījāmies daudzos pasākumos un ekskursijās. Mēs bijām Rundāles pilī, Tērvetes dabas parkā, spēlējām orientēšanās spēli. Visvairāk patika Ventspils akvaparks; tur braukājām pa ūdens slīdkalniņiem, bijām džakuzi un saunā. Vēl pabijām Auces medus darītavā, kur degustējām dabīgu garšīgu medu.

   Mans viedoklis - šo projektu vajag īstenot katru gadu, jo tā var uzzināt daudz jauna, kā arī papildināt latviešu valodas vārdu krā- jumu.

   Nākamajā gadā es noteikti piedalīšos šajā projektā."

Artūrs VERIGO, Varavīksnes vidusskolas 7. a klases skolēns

    "Šis ģimeņu apmaiņas projekts man ļoti palīdzēja latviešu valodas apguvē, jo pārsvarā mēs komunicējām tieši latviešu valodā. Katru dienu mums bija dažādas interesantas ekskursijas, visiem tās ļoti patika. Man šķiet, ka visi, kuri piedalījās šajā projektā, ieguva jaunus draugus, dažiem bija ļoti skumji šķirties no ģimenēm, kurās viņus uzņēma. Es joprojām sazinos ar ģimeni, kurā dzīvoju, un mēs ceram, ka vēlreiz tiksimies. Vispār ļoti labi, ka ir tāds projekts.''

Nika DREGIŠA, 8. c klase

   "Esmu viena no programmas AFS dalībniecēm. Kad Jeļena Mihailovna man piedāvāja piedalīties, es ilgi nevarēju izlemt. Bet tagad, kad esmu jau atgriezusies, esmu ļoti apmierināta. Mājās atgriezos ar daudz pozi- tīviem iespaidiem. Emociju pārpildīta. Desmit dienas dzīvojot Ārmaļu ģimenē, esmu iepazinusies ar interesantiem cilvēkiem, esmu ieguvusi labus, atsaucīgus draugus. Mēs daudz ceļojām, iepazinām Zemgales skaistākās vietas. Pirmo reizi biju Ventspilī, peldējos jūrā. Liels paldies visiem programmas organizatoriem, kā arī personīgi Jeļenai Kļimovai."

Olita GEIBA, 8. b klase

   "Paldies par šādu iespēju atpūsties. Tas bija vienkārši brīnišķīgi. Mēs nekad nebijām veselu dienu mājās, mēs visu laiku kaut kur braucām. Visvairāk man patika Rundāles pils, akvaparks, jūra, Tērvetes dabas parks, Auces pils. Esmu ļoti pateicīga ģimenei, kas mani uzņēma. Liels paldies viņiem. Ceru, ka arī nākamajā vasarā mēs varēsim piedalīties šajā projektā."

Veronika TUZOVA, 8. c klase

    "Man patika piedalīties šajā programmā. Projekts ilga 10 dienas. Pa šo laiku es biju Rundāles pilī, medus rūpnīcā un ķieģeļu rūpnīcā Tērvetes dabas parkā. Bet vēl mēs redzējām Ķekavas avotu, Auces ezeru un daudzas citas vietas. Noslēguma dienā mums visiem iedeva dāvanas, mēs sēdāmies pie galda un svinējām. Man ļoti patika. Vēlos pateikties Rībenu ģimenei par viņu viesmīlību, par visām ekskursijām. Bet manai ģimenei paldies, ka ļāva man piedalīties šajā projektā. Un atsevišķa pateicība Jeļenai Kļimovai par piedāvājumu piedalīties šajā projektā."

Ilona CIMOŠKO, 8. c klase

Comments