...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Skolotāji no Taizemes viesojas Krāslavā

Publicēja 2013. gada 26. apr. 05:17Varaviksne Skola

  "2 naktis un 2 dienas mūsu ģimenē viesojās angļu valodas skolotāja no Taizemes. Viņa ir ļoti laba sieviete.  Viņa gatavoja mums taizemiešu ēdienu. Tas ir garšīgs un ass, tāpēc ka Taizemē cilvēkiem ļoti garšo asi ēdieni.

  Mēs runājām par pasauli, par mūsu valsti, skatījāmies fotogrāfijas. Mēs pasniedzām viņai dāvanu - Latvijas smaržas un Latvijas šokolādi. Bet Kom uzdāvināja mums ļoti daudz interesantu lietu un, protams, labu garastāvokli!

   Es  gribētu, lai Kom atbrauktu pie mums vēlreiz!''

Liliāna Jakovele, 7.a

   "Taizemieši viesojās  pie manis jau otro reizi. Viņi ir ļoti draudzīgi, atsaucīgi un dzīvespriecīgi cilvēki. Es guvu ļoti daudz pozitīvu iespaidu un mana angļu valoda tika pilnveidota. Abas taizemiešu skolotājas uzaicināja mani ciemos. Iespējams pēc pāris gadiem es došos ceļojumā."

                       Jūlija Seņkāne, 12.b

   "18.aprīlī mēs gaidījām neparastu viesi - skolotāju no Taizemes. Mēs jau zinājām, ka Krāslavā ciemojas 12 skolotāji no Taizemes, bet uztraukums bija liels un arī jautājumu bija daudz. Ko skolotājai no tālās valsts piedāvāt vakariņās? Kā ar viņu sarunāties? Kā viņai pastāstīt par mūsu pilsētu? Gatavojoties uzņemšanai, mēģinājām ar interneta palīdzību iztulkot Taizemes valodas vārdus krievu valodā, bet nekas nesanāca, jo mēs taču nezinām viņu alfabētu.

   Mūsu sazināšanās ar viesi notika angļu valodā, dažbrīd izmantojām interneta palīdzību. Taizemes skolotāja izrādījās ļoti jautra un sabiedriska. Viņa pastāstīja, ka dzīvo nelielā pilsētiņā, kas kādreiz bija Taizemes galvaspilsēta, internetā parādīja savas pilsētas, savas ģimenes, savu skolēnu fotogrāfijas. Vakarā mēs ar māsu iepazīstinājām viņu ar mūsu pilsētu. Skolotāja bija sajūsmā, daudz fotografēja, ļoti interesējās par mūsu pilsētas vēsturi.

   Ciemošanās laiks pagāja ātri, sestdien  atvadījāmies, par piemiņu palika koka zilonis, kurš nesīs mūsu ģimenei laimi un veiksmi."

     Daniils Cimmermans, 6.a

Comments