...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Tikšanās ar Aglonas, Dagdas un Krāslavas novadu laikraksta „Ezerzeme” redaktori Marinu Nipāni

Publicēja 2014. gada 21. janv. 05:16Varaviksne Skola
   
  Mācību projekta „Skolas, pašvaldības un uzņēmumu ilgtspējīgas sadarbības modelis 
karjeras attīstības atbalstam” notika tikšanās ar Aglonas, Dagdas un Krāslavas novadu laikraksta „Ezerzeme” redaktori Marinu Nipāni. Pabeigusi Krāslavas 2.vidusskolu, Marina 
iestājās Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē un 2002.gadā ieguva krievu valodas un literatūras skolotājas specialitāti. Pēc meitas piedzimšanas sāka strādāt par laikraksta „Ezerzeme” korespondenti.
   Marina pastāstīja mums par laikraksta vēsturi un tās kolektīvu – korespondentiem, tulkotājiem, maketētājiem, grāmatvedi. Mūs interesēja tas, kā top avīze. Tas ir interesants produkcijas veids, kas piedzimst no rīta un vēlu vakarā jau mirst, taču vienas dienas laikā tam paredzētā misija tiek izpildīta – ir informēti, izglītoti, varbūt pārsteigti, iepriecināti vai sadusmoti, varbūt kādreiz aizkustināti vairāki simti cilvēku. Redakciju iepriecina tas, ka ir cilvēki, kuri padara avīzes saturu saistošāku, piemēram, A.Jakubovskis piedāvā lasītājiem interesantus stāstus par neparastām personībām, par dažu dienu nozīmi /vai zināt,ka 14.janvāris ir Starptautiskā gaisa pūķu festivāla diena Indijā/. Avīzes lappusēs var izlasīt topošo žurnālistu rakstus, piemēram, mūsu skolas absolvents Aleksejs Piņajevs stāsta par jaunajiem cilvēkiem, kuri paliek stādāt savā dzimtajā pilsētā.
   Mēs sapratām, ka laikraksta dzimšana ir interesants un aizraujošs, brīžam sarežģīts un pilnīgi noteikti darbietilpīgs un laikietilpīgs process. Tajā veidotāji iegulda savu laiku (arī brīvdienu un vakara stundu), zināšanas un pats galvenais – iedvesmu.
 Rita Zaikovska, Marita Kormiļceva, projekta dalībnieces.
Comments