...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Tikšanās ar dzejnieku Staņislavu Volodjko

Publicēja 2014. gada 31. janv. 04:10Varaviksne Skola
   24.janvārī Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā notika tikšanās ar dzejnieku Staņislavu Volodjko. Mēs, baltkrievu kultūras kursa dalībnieki, lasījām viņa dzejoļus un inscenējām pasaku „Puķu strīds”.  11.b klases skolniece Karīna Biruļe iepazīstināja klausītājus ar pašsacerēto dzejoli „Mežs” baltkrievu valodā. Skanēja dziesmas ar S.Volodjko vārdiem ansambļu „Kutoks” un „Ivuška” izpildījumā.Protams, mēs uzzinājām par dzejnieka dzīvesgājumu un daiļradi.
   S. Volodjko ir dzimis 1956.gada 11.novembrī Baltkrievijā Grodņas apgabalā. Dzejoļus sāka rakstīt jau skolas gados, pirmās publikācijas parādījās 1974.gadā baltkrievu laikrakstos un žurnālos. 1987.gadā S.Volodjko beidza Baltkrievijas Valsts universitātes   Filoloģijas fakultāti. 1997.gadā dzejnieks tika uzņemts Baltkrievijas Rakstnieku savienībā.
   S.Volodjko ir baltkrievu dzejnieks, kurš jau krietnu laiku dzīvo un strādā Daugavpilī. 2005.gadā tika nodibināta Daugavpils Radošās inteliģences asociācija, un par tās valdes priekšsēdētāju kļuva S.Volodjko. Dzejnieks aktīvi piedalās Daugavpils Baltkrievu kultūras centra darbā un pilsētas literārajā dzīvē. Daudzus gadus viņa darbi tiek publicēti Daugavpilī izdotajā krājumā „Dzejas dienas”.
   S.Volodjko raksta gan dzejoļus, gan pasakas bērniem krievu un baltkrievu valodā. Kompaktdiskā „Верю в свою звезду” ir apkopotas dziesmas ar dzejnieka tekstiem.
   Dzejnieka darbos skan pārdomas par dzīvi un kultūru, vēsturiskām pretrunām, mūsdienu konfliktiem un cilvēku likteņiem.
S.Volodjko dzejoļu krājumi:”Бусинки” (kopā ar Jeļenu Figurinu, 1995), „Обращение к сердцу” (1998), „Памяцi гаючая трава” (2001); grāmatas bērniem: „Чудесный котик” (2000), „Калi ласка, казка!” (2001), „Калыханкi i патешкi для Антошкi i Алежкi” (20002), „Сказки краски” (2003), „Сокровища” (2005), „Соцветия рифм” (2007), „Pasakas un krāsas” (2008).


Comments