...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Tūrisma diena

Publicēja 2012. gada 29. maijs 04:35Varaviksne Skola

   Šī gada 23. maijā Krāslavā pie Mandeļa ezera notika nu jau tradicionālā Tūrisma diena. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, šogad tika veidotas tādas aktivitātes, kurās varēja piedalīties ne tikai skolēni, bet arī skolotāji.  Pirmajā etapā „ Labirints” vajadzēja piedalīties visai klasei, pārbaudījumā „ purvs ’’ no klases 4 bērni paradīja, kā viņi māk pārvietoties, izmantojot trīs dēlīšus. Pārbaudījumā „ svari ‘’  visiem draudzīgi vajadzēja apstāties uz viena baļķa, klasei noturēt līdzsvaru un padod somu no pirmā skolēna līdz pēdējam. Nākamajām pieturā klasei vajadzēja uzminēt rēbusmīklas. Biju plānojis, ka tieši šis uzdevums bērniem sagādās grūtības, bet kļūdījos, jo rēbusus bērni uzminēja ļoti ātri. Nākamā aktivitāte „ Jūras vilks” tika veidota ar nelielu viltību – sākumā  komandai ātri bija jāsasien visi iespējamie mezgli 20 metru garā virvē, bet uz laiku – jāatsien tie vaļā. Aktivitātē „ Paralēlās virves” , kas bija izvietotas virs purvainas vietas, bērniem vajadzēja pārvietoties pa virvēm un nenokrist zemē, jo tur bija ūdens. Bet, kā varēja novērot, lielākais prieks bija tieši tad, kad varēja ielēkt ūdenī. Pārējās aktivitātēs vajadzēja pārvarēt  šķēršļus, pārvietojoties pa virvēm, ar pagalītēm savākt sīkas lietiņas. Visinteresantāk, bērnuprāt, bija gaisa pārceltuvē, kur savus spēkus pārbaudīja arī skolotāji. Trases beigās bērni pārbaudīja savas spējas uzmanībā un disciplinētībā, kad vajadzēja saķert gaisa balonus, kas piepildīti ar ūdeni. Bet reizēm bija sajūta, ka tieši balonu plīšana sagādā bērniem prieku.

   Manuprāt, Tūrisma diena izdevās teicami, vienīgā nepilnība, ka vecāko līmeņu jaunsargiem bija jākārto eksāmens, tādā veidā viņi nevarēja piedalīties neorganizēšanā, ne vadīšanā. Bet, kā saka, nav ļaunuma bez labuma – jaunākie jaunsargi guva pieredzi Tūrisma dienas organizēšanā un aktivitāšu vadīšanā.

    Jāpiebilst, ka jaunsargi trasi sāka veidot plkst.7.30 un savu darbu beidza plkst.16.00, cienasts, ko skola sagādāja jaunsargiem ļoti noderēja. Paldies.

Jaunsargu instruktors Dz. Patmalnieks

Tūrisma_diena

Comments