...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Turpinām mācību projektu „Skolas, pašvaldības un uzņēmumu ilgtspējīgas sadarbības modelis karjeras attīstības atbalstam”

Publicēja 2015. gada 2. nov. 05:48Janis Administrators   [ atjaunināts 2015. gada 2. nov. 06:10 ]

Vidusskolēnu darba grupa turpina īstenot projektu „Skolas, pašvaldības un uzņēmumu ilgtspējīgas sadarbības modelis karjeras attīstības atbalstam”. Mūsu projekta mērķis ir veicināt karjeras izvēli un mācīšanos reālajai dzīvei.

   Šī mācību projekta aktivitātes ir bijušas interesantas un daudzveidīgas, jo mēs esam rīkojuši dažādas akcijas, apmeklējuši pilsētas uzņēmumus, tikušies ar dažādu nozaru speciālistiem, rakstījuši un īstenojuši projektus.

    Tieši tāpēc šajā mācību gadā mēs nolēmām turpināt projekta īstenošanu, tāpēc         vēlamies pastāstīt skolas mājas lapas lasītājiem par divām jaunajām aktivitātēm.

    1.oktobris – tikšanās ar Krāslavas novada domes priekšsēdētāju Gunāru Upenieku.

   Šajā dienā mēs devāmies uz Krāslavas novada domi, lai tiktos ar tās priekšsēdētāju Gunāru Upenieku. Klases stundās pārrunājām un vienojāmies par jautājumiem, kurus gribam uzdot tikšanās laikā. Daudzus skolasbiedrus interesēja ar pilsētas un novada dzīvi saistītie jautājumi, bet dažus – mūsu pilsētas galvas bērnības un jaunības atmiņas. Mēs sagatavojām arī nelielu stāstījumu par sava mācību projekta īstenošanu.

   Uzskatām, ka šī tikšanās bija lietderīga. Pirmkārt, daudzi no mums pirmo reizi pabija iestādē, kurā tiek risināti svarīgākie mūsu novada jautājumi un problēmas. Otrkārt, mums bija patīkami iepazīties ar G.Upenieku, jo viņš atklāti un patiesi stāstīja par sevi, savu bērnību, jaunību, raksturu, deputātu komandu. Treškārt, mēs uzzinājām daudz jauna par plāniem un darbiem, kas iecerēti tuvākajā nākotnē. Priecē tas, ka dzīve virzās uz priekšu un pilsētas iedzīvotāji var cerēt uz patīkamajām pārmaiņām.

   Lūk, dažas projekta dalībnieku atsauksmes:

Edvards: „Man ļoti iepatikās šī saruna, jo es uzzināju, kas reāli notiek pilsētā un kas reāli tiek plānots.”

Samanta: „ Gribētos, lai šādas sarunas notiktu biežāk. Mums jāzina par visām pilsētas dzīves problēmām, varbūt nākotnē mēs būsim spējīgi tās arī risināt.”

Māris: „Man bija patīkami būt sadzirdētam, jo es varēju izteikt viedokli par savu darbu laukos un par tām problēmām, ar kurām diemžēl nākas saskarties. Paldies par sapratni.”

Artūrs: „ Jūtos gandarīts, jo G.Upenieks un viņa komanda daudz uzmanības velta sporta dzīvei. Novēlu, lai izdotos realizēt visas idejas, kas iepriecinās sportistus. Pats nopietni nodarbojos ar sportu un gribu, lai mūsu pilsētā būtu mūsdienīgs sporta komplekss, baseins. Tas ļaus jauniešiem  vairāk domāt par veselīgu dzīvesveidu un dos iespēju lietderīgi pavadīt brīvo laiku.”

Nikola: „Man arī ir pozitīvi iespaidi. Un ticība tam, ka pēc kāda laika visi sapņi piepildīsies.”

Diāna: „Domāju, ka pašiem jauniešiem ir aktīvāk jāiesaistās pilsētas dzīvē. Un šādas tikšanās mums ir ļoti nepieciešamas. Mēs uzzinām, kas rūp cilvēkiem, kuri ir atbildīgi par mūsu dzīves kvalitāti. Varbūt ir kādas jomas, kurās arī mēs varam palīdzēt?   Bija patīkami, ka G.Upenieks palielīja mūsu skolu par aktīvu dalību pilsētas sakopšanas darbos.”

21.oktobris – mācību ekskursija uz Rīgu

  21.oktobrī mēs devāmies uz Rīgu. Mūsu mērķis bija iepazīšanās ar divām vietām. Pirmā no tām bija Gaismas pils. Mēs zinām, ka šo ēku cēla vairāk nekā piecus gadus, ka tās atklāšana notika pirms gada, ka karnevāla gājienā bērniem "Gribu iet uz bibliotēku!" piedalījās mūsu skolniece Alīna Popa. Protams, mēs zinām arī, ka grāmatas bija, ir un būs labākais informācijas avots.           Bet ... mēs vēl nekad neesam bijuši jaunās bibliotēkas ēkā. Un tieši tāpēc ar lielu interesi mēs veselu stundu pastaigājāmies pa bibliotēkas gaiteņiem un visu apskatījām, pētījām, lasījām. Ieraudzījām, kuri stāvi ir atvēlēti humanitārajām, sociālajām, tiesību, ekonomikas un dabas zinātnēm. Pamielojām acis ar brīnišķo skatu uz Vecrīgas panorāmu. Un, protams, nofotografējāmies.

   Otrā vieta bija ļoti nopietna, un tur mēs pavadījām divas stundas. Karjeras nedēļas ietvaros mēs apmeklējām kompāniju Соlliers International. Tā  ir starptautiska nekustamo īpašumu kompānija. 2004. gadā uzņēmums uzsāka darbību arī Rīgā, nodibinot pirmo filiāli Baltijas valstīs. Kopumā Colliers International darbojas vairāk nekā 60 pasaules valstīs. Kompānijas pakalpojumi ir saistīti ar nekustamo īpašumu, projektiem, marketingu, pētījumiem.

   Kompānijas vadības pārstāvji   sagaidīja mūs savā birojā un veltīja daudz laika atklātai sarunai ar mums. Kā pareizi uzrakstīt CV un motivācijas vēstuli, kā sagatavoties pārrunām un prezentēt sevi, kā veidot savu karjeru, kā mācīties un pilnveidot sevi, kā kļūt par veiksmīgu un laimīgu cilvēku – par to visu notika ilga un interesanta saruna. Mēs uzdevām daudz jautājumu, un uz visiem saņēmām atbildes. Bija vērts, atgriežoties mājās, šo sarunu atsaukt atmiņā un visu kārtīgi pārdomāt...

 
 

                                                               Informāciju sagatavoja S.Petroviča, N.Širokaja
Comments