...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Uz tikšanos, Doroteja!

Publicēja 2014. gada 21. aug. 03:37Varaviksne Skola

   Ir noslēdzies kārtējais mācību gads, bet mūsu pilsētas viešņai no Vācijas Dorotejai Bernerei noslēdzies, šķiet, visaizraujošākais un izzinošākais etaps skolas dzīvē - 10 mēnešus viņa pavadīja tālu prom no dzimtajām mājām, no ģimenes un draugiem. Bet pavisam drīz, 5. jūlijā, viņa atkal varēs apskaut savus tuviniekus. Redzēs, kā gada laikā ir mainījusies viņas pilsēta, satiks klasesbiedrus un draugus. Te, Krāslavā, vēl ilgi atcerēsies jautro un zinātkāro, reizēm kautrīgo un nekomunikablo, bet ļoti labo meiteni no tālās Vācijas.

   Dažas dienas pirms došanās uz mājām Doroteja ienāca redakcijā, lai uz atvadām pārmītu dažus vārdus.

   “Esmu ļoti noilgojusies pēc savas ģimenes, skaitu minūtes līdz tikšanās brīdim ar tuviniekiem, bet no otras puses, sirds sažņaudzas, kad iedomājos, ka jābrauc prom no manas otras ģimenes, kura man arī kļuvusi mīļa un dārga. Mamma, tētis, māsa, brāļi… Man viņu ļoti pietrūks! Nespēju vārdos izteikt, cik ļoti esmu viņiem pateicīga! Liels paldies jums, Gorenko ģimene!

   Ko varu teikt par “Varavīksnes” skolu? Tā viennozīmīgi ir vislabākā skola! Tur vienmēr ir gaišs un mājīgi, skolēni un skolotāji ir atsaucīgi un gatavi palīdzēt. Nekad neviens nav novērsies vai smīkņājis par to, ka es varbūt reizēm nesapratu, ko man saka. Kas attiecas uz valodām - krievu, manuprāt, esmu apguvusi samērā labi. Bet ar latviešu valodu ir sliktāk. Man tā likās sarežģīta valoda. Kaut ko saprast varu, taču pašai runāt nesanāk. Paldies visiem skolotājiem, kuri ar mani strādāja individuāli, īpašs paldies manai klases audzinātājai Ludmilai Kairānei!”

   Uz jautājumu - kas vislabāk iespiedies atmiņā šī gada laikā, meitene atbildēja: “Esmu ļoti apmierināta, ka nokļuvu tieši šajā pilsētā, šajā skolā. Es nezinu, kā tas notiek citās Latvijas skolās, bet “Varavīksnē” vienkārši lieliski tiek svinēti svētki, tas ir neaizmirstami. Es biju sajūsmā! Un cik koncertu notiek! Ļoti labi, ka skola asociējas ne tikai ar mācībām, bet arī ar izklaidi un atpūtu. Manā skolā Vācijā svinēja tikai vienus svētkus gadā - Ziemassvētkus.”

   Jūnijā AFS programmas studentiem, kuri ieradušies Latvijā, tika organizēts trīs dienu brauciens uz Sanktpēterburgu. Doroteja ar lielu sajūsmu dalījās iespaidos par šo pilsētu, par neskaitāmām pilīm un cietokšņiem, par ielu un laukumu skaistumu.

  “Es pat nevarēju iedomāties, ka šī gada laikā tik daudz ko redzēšu un uzzināšu! Ļoti laba programma, ja ir iespēja tajā piedalīties, tad tas noteikti jāizmanto. Vēlreiz saku visiem lielu paldies! Ģimene, skolotāji, klasesbiedri, labākā draudzene Laura, meitenes no orķestra, es jūs visus ļoti mīlu un noteikti kādreiz atbraukšu ciemos! Uz tikšanos!”

Natālija Zdanovska

Comments