...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Valodas un publiskās runas pratēji Varavīksnes vidusskolā jeb „Vārds ir spēks”

Publicēja 2014. gada 16. apr. 22:40Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2014. gada 16. apr. 22:40 ]

   

     Aprīlī tika apkopoti starptautiskā konkursa – spēles „Krievu lācēns – 2013” rezultāti, tajā piedalījās 2 780 719 skolēnu visā pasaulē. Latvijā konkursā iesaistījās 4506 skolēnu.

   Mūsu skolā darbu rakstīja 99 skolēni. Īpaši iepriecināja 8.klases skolniece Inese Jakovele, viņa ieguva 9.vietu Latvijā (skolotāja R.Jermaka). 10.a klases skolniece Laura Berga izcīnīja 1.vietu reģionā 282 dalībnieku vidū (J.Aleksejeva).

   Laura Berga veiksmīgi piedalījās arī reģionālajā daiļlasītāju konkursā Jēkabpilī. Viņas priekšnesums tika novērtēts ar 1.pakāpes diplomu (skolotāja R.Černenko, skolotājs A.Jakubovskis).

   12.04.14. Rīgā notika daudzvalodu publiskās runas konkursa 3.kārta. Par konkursa tēmu tika izvēlēti Rabindranata Tagora vārdi: „Es gribu, lai dažādu kultūru gars pēc iespējas būtu brīvāks visur: tik negribētu, lai tas mani notriec no kājām.”

  Konkursa mērķis – rosināt skolēnu un pedagogu interesi, izpratni un pārliecību par daudzvalodības aktualitāti saskarsmē un tās nozīmi starpkultūru dialogā, kā arī pilnveidot skolēnu publiskās runas iemaņas.

  Mūsu skolu pārstāvēja 3 jaunie oratori. Viņi uzstājās ar pašu veidoto runu vienā valodā pēc izvēles – latviešu, krievu un angļu valodā.

 Nopietnas konkurences apstākļos jauno oratoru uzstāšanās tika novērtētas ļoti atzinīgi. 9.a klases skolnieks Iļja Gavrikovs (skolotāja N.Grebjolkina ) runāja krievu valodā un 8.-9.klašu grupā tika atzīts par labāko. (1.vieta). 11.a klases skolniece Rita Zaikovska savu runu prezentēja latviešu valodā un 10.-12.klašu grupā ieguva 2.vietu (skolotāja J.Romanovska).

 Konkursa apbalvošanas ceremonijā piedalījās Izglītības ministre Ina Druviete, viņa uzrunāja publiskās runas dalībniekus un pasniedza uzvarētājiem diplomus un dāvanas.

  Sveicam visus laurēatus un novēlam panākumus nākamajos konkursos!

Comments