...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Varavīksnes vidusskolas dejotāju ekskursija

Publicēja 2014. gada 1. okt. 04:43Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2014. gada 1. okt. 04:52 ]

   22. septembrī Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 9.-12.klašu deju kolektīvs devās ekskursijā uz Lietuvu. Šo braucienu finansiāli atbalstīja skola, dejotājiem priekšā nopietns laiks - gatavošanās Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, tāpēc tika pieņemts lēmums piedāvāt vecāko klašu skolēniem iespēju baudīt Viļņas un Traķu skaistumu, iegūt daudz iespaidu, uzkrāt spēku un enerģiju.

  Sākumā atbilstoši programmai tika ieplānots apmeklēt Eiropas parku, Viļņas vecpilsētu un Traķu pili. Korektīvas ieviesa laika apstākļi: visu nedēļu tie priecēja mūs ar siltumu un sauli, bet pirmdien lietus lija bez apstājas un pat pastiprinājās, kad  tuvojāmies galamērķim.

  Kad autobuss ar ekskursantiem ieradās Eiropas parkā, lija kā pa Jāņiem. Pastaigāties pa šo unikālo dabas objektu, kurā ir sakrātas mūsdienu meistaru skulptūras no visas pasaules, bija vienkārši neiespējami... Programmu ātri koriģēja un nolēma sākt ar Lietuvas sirdi, seno galvaspilsētu — Traķu pili, jo bija cerība, ka lietus kaut nedaudz aprims.

  Lietuvas valstiskuma simbols — Traķu pils—  ir pilnībā atjaunota, tā ir cēla un majestātiska. Kad atbrauca mūsu grupa, laiks Traķu apkārtnē bija apmācies, taču bez lietus. Mums ļoti paveicās ar ekskursijas vadītāju. Viņa gandrīz divas stundas stāstīja mums par Lietuvas vēsturi, lielkņaziem, viņas vēstījums par dzīves īpatnībām viduslaiku pilīs bija aizraujošs, spilgts un piesātināts ar notikumu aprakstiem. Mēs apskatījām lielkņazu cietokšņa iekšējās dzīvojamās telpas, kā arī vairākas izstādes par Traķu vēsturi, celtniecību un pils renovāciju, tad nokļuvām zālē, kas ir veltīta noslēpumainiem karaīmiem un Lietuvas  tatāriem, pēc tam iepazināmies ar pils garnizona iekārtojumu. Šeit tika izvietotas mednieku trofeju, arheoloģisko izrakumu izstādes, var apskatīt apraktās mantas paraugus, kas atrasti Traķu citadeles teritorijā.

  Pārsteidzoši, cik precīzi un skrupulozi ir atjaunots pils komplekss pie Gaļvas ezera. 85 gadu garumā norisinājās galvenā Lietuvas valsts simbola atdzimšana. Atjaunošanas procesu nevarēja apturēt pat karadarbība...

  Ieguvuši iespaidus Traķos, devāmies uz Lietuvas galvaspilsētu. Diemžēl Viļņā vairs nebija daudz laika pilsētas apskatei, taču mums izdevās pastaigāt pa vecpilsētu, apbrīnot slaveno Svētās Annas baznīcu, Piles ielu, Gediminasa prospektu. Iegājām Viļņas katedrālē, kas ir stalts un grezns, kā arī atturīgs un elegants arhitektūras piemineklis. Uzkāpām pils kalnā, izbaudījām šīs vēsturiskās pilsētas skaistumu no putnu lidojuma. Viļņas savdabīgumu nevarēja noslēpt pat viegla migla un smidzinošs lietus...

  Bija skumji atvadīties no skaistās pilsētas, bet mūsu ekskursijas laiks tuvojās beigām. Atpakaļceļā mēs iegriezāmies slavenajā tirdzniecības un izklaides centrā „Akropolis”, kur visus pārsteidza pasaulē lielākā „Maksima”.

Ceļš uz mājām šķita ļoti ātrs...

  Diena, ko pavadījām Lietuvā, vēlreiz pierādīja, ka meklēt skaistumu tālajās zemēs nav ir vērts. Valstī, kas atrodas blakus Latvijai, ir tik daudz apbrīnojamu un neaizmirstamu objektu. Par savu kaimiņvalsti mēs zinām nepiedodami maz... Tāpēc vienas dienas ceļojumi var būt ļoti noderīgi un interesanti arī tad, ja notiek pirmdienā. Starp citu, pat lietainie laika apstākļi nav mazinājuši tūristu skaitu Traķos un Viļņā. Mūsu īsās ekskursijas laikā mēs sastapāmies ar ceļotāju grupām no Ķīnas, Spānijas, Vācijas un Turcijas.

  Mūs gaida piesātināts un interesants mācību gads. Esam gandarīti par to, ka to ievadīja patīkama aktivitāte -  kaimiņzemes apceļošana.

Noteikti jābrauc biežāk...

vilna


Andrejs Jakubovskis

Comments