...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Varavīksnes vidusskolas trīsdesmit varavīkšņaini gadi

Publicēja 2018. gada 28. nov. 23:32Varaviksne Skola
   Trīsdesmitais gads… Varavīksnes vidusskolas pastāvēšana skaitāma 10 950 dienās, 15 768 000 minūtēs, 946 080 000 sekundēs. Jubileja – tas vienmēr ir satraukums, atmiņas, svinības. 16. novembrī Krāslavas kultūras namā skola svinēja savu jubileju ar svētku koncertu. Daudziem radās jautājums: kāpēc skola svin savus 30 gadus jau iepriekš? Atbilde ir vienkārša: Latvijas simtgades gadā, kad visapkārt valda īpašs emocionāls pacēlums, gribējās pievienoties valsts svētkiem, mēģināt savienot valsts simtgadi ar skolas trīsdesmito dzimšanas dienu. Varavīksnes vidusskolai šis gads patiešām ir īpašs. Trīsdesmitais 1. septembris, trīsdesmitā Skolotāju diena, trīsdesmitā Jaungada pasaka... Vai nav labs iemesls atcerēties visu, kas noticis šajās trīs desmitgadēs?
   Koncertu sākām gatavot vēl šī gada pavasarī. Piemeklējām dziesmas, kolektīvus, pārrunājām prezentāciju saturu. Bet labākās idejas rīkotājiem radās sešas nedēļas pirms pasākuma. Lēmums iztikt bez pasākuma vadītājiem arī nāca pats no sevis. Konferansjē lomās uzstājās tie, kuri piedalījās koncertā: studenti, skolotāji, absolventi, skolēnu vecāki. Tas uzreiz radīja īpašu atmosfēru zālē: mājīgu, siltu, neformālu... Tādi bija arī apsveikumi no pašvaldības, Izglītības pārvaldes, no kultūras iestādēm, no pilsētas skolām un bērnudārziem. Vecie draugi pulcējās Kultūras nama zālē, lai apsveiktu, atcerētos, parunātos... Fotogrāfijas zib uz ekrāna: 1989. gads – atklāšana, pirmie pasākumi, svētki... Viss pirmoreiz, ļoti īpaši. Pirmā vakara prezentācija vadītājiem, kas paredzēja atgādināt par spilgtākajiem skolas pagātnes mirkļiem, bija visgrūtākā. Materiālu bija ļoti daudz, un katrs notikums šķita svarīgs, īpašs.
   Uzstājās skolas koris, 3. klašu vokālais ansamblis izpildīja dziesmu kopā ar skolas absolventu Sergeju Begarovu, dziesmu papildināja dejotāji. Lielo svētku ietvaros JAK dalībnieki apvienojās vienotā skolēnu, absolventu un vecāku komandā. Jaungada pasakas scenāristi un organizatori kopā ar 6. klases vokālistiem izpildīja dziesmu “Kur mīt burvji?” un uzaicināja uz jubilejas pasaku, kas tradicionāli notiks 26., 27. un 28. decembrī. Vecāko klašu audzēkņu deju grupa uzstājās ar pārsteidzoši lirisku deju, jaunie vokālisti skatītājus visvairāk iepriecināja ar dziesmu “Ardievu, meitenes!”. Grupas “Mašina vremjeni” kompozīcija “Krustojums” izskanēja Varavīksnes vidusskolas mūzikas skolotāju un instrumentālo ansambļu vadītāju izpildījumā. Un tad fināls...
   No 1342 absolventiem, kuri saņēma atestātu par vidusskolas pabeigšanu jubilejas skolā, aicināti bija 29, pa vienam pārstāvim no katra izlaiduma gada. Uz skatuves kāpa veiksmīgi speciālisti, uzņēmēji, ierēdņi, skolotāji, militāristi… Starp uzaicinātajiem pārstāvjiem tikai tie, kuri atraduši savu laimi dzimtenē, Latvijā. Absolventu rindu noslēdza 12. klases skolniece Ērika Zaikovska un 1. klases skolēns Daniils Auziņš. Uz skatuves skolas pagātne satika savu nākotni. Visu koncerta dalībnieku kopīgais koris un negaidītais skolotāju kolektīva “solo” ar dziesmu “Kur dzīvo laime?” – dziesma, kas nesniedz tiešu atbildi uz šo jautājumu, bet liek ticēt, ka šī ir atbilde ir daudz vienkāršāka, nekā šķiet pirmajā acumirklī. Laime mīt tur, kur esi piedzimis, kur dzīvo tavi tuvinieki un draugi, kur esi mājās...
   Paldies par darbu, idejām, atbalstu un saulaino noskaņojumu Anželai Semjonovai, Irinai Gončarovai, Nadeždai Tadello, Nadeždai Adamovičai, Ritai Andrejevai, Valdai Timulei, Jevgēnijai Sergejenko, Jevgēnijai Bizņai, Jevai Bojarčukai, Ivanam Lukšam.
   Jubileja aizvadīta… Kā vienmēr pēc liela un saspringta darba mēs visi jūtamies nedaudz iztukšoti… Taču skumt nav laika, jo tuvojas Ziemassvētki. Tāpēc pavisam drīz visu prāti būs nodarbināti ar Ziemassvētku koncertiem, Jaungada pasakām un JAK finālspēli. Priekšā daudz darāmā, tostarp jaunas jubilejas. Mēs ļoti ceram! 

YouTube videoAndrejs JAKUBOVSKIS
Comments