...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Veselības nedēļa

Publicēja 2012. gada 14. dec. 03:05Varaviksne Skola
   No 3. Līdz 7. decembrim Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika Veselības nedēļa, kuru organizēja skolas parlaments un 10.-12.klašu skolēni , un atbalstīja Krāslavas , Dagdas, Aglonas novada Sarkanā Krusta nodaļa un tās vadītāja Sandra Molotoka.
   Veselības nedēļas devīze – „Esi brīvs!” Brīvs no alkohola, narkotikām, nikotīna un citām cilvēka organismam kaitīgām vielām. Aktivitāšu bija daudz, tās bija daudzveidīgas.
  Instalāciju „Mēs pret…” izstāde guva aktīvu atbalstu skolēnu vidū. Pārsteidza to tematika, kas lika domāt „…” Nedzimušā bērna monologs ”, „ Zirnekļa tīklā” u.c. Labāko instalāciju autori  ir Katrīna Volkoviča, Santa Rukmane, Darja Stankeviča un Aigars Kučiks.
    „Esi brīvs no…” Tāds bija plakātu izstādes nosaukums. Vilinājums, kas pieejams jebkurā veikalā, par pieņemamu cenu – cigaretes, alkohols, enerģētiskie dzērieni, kas tik ļoti populāri jauniešu vidū. Taču daudzi nemaz nezina, cik ļoti kaitīgi tie ir. Skolēni centās, un tas arī izdevās vispusīgi un neierasti, izmantojot plakātus, izteikt savu viedokli un attieksmi, brīdināt citus par iespējamām sekām.
     Esam sapratuši, ka ne mazāk svarīgi ir arī vecāku izglītošana atkarību jomā un veselīgā dzīves veida popularizēšanā. Tieši ar tādu mērķi skolnieces  Eleonora Andruškeviča un Irina Abramova uzstājās  1.-6. klašu skolēnu vecāku sapulcē. 
      „Sarkanās lentītes” diena . Ja esi par veselīgu dzīvesveidu-piespraud sarkanu lentīti. Atbalstītāju bija ļoti daudz, taču arī pretējā uzskata piekritēju netrūka.
     Veselīgu dzīvesveidu nevar iedomāties bez veselīgas pārtikas un ēdiena. Zināms, ka skolēns lielāko dienas daļu pavada skolā, tāpēc ir pamatotas pieaugušo rūpes  par to, lai jauniešiem nodrošinātu kvalitatīvu un veselīgu ēdienu. Šajā jomā mūsu skola ir labs un uzmanības vērts piemērs. Pēc Krāslavas novada domes priekšsēdētāja Gunāra Upenieka iniciatīvas un  ar novada domes atbalstu skolas ēdnīca tika rekonstruēta, nopirktas jaunas un mūsdienīgas iekārtas, kā arī trauki, kas ne tikai rosina apetīti, bet arī sniedz estētisko baudu. Neatsveramas ir mūsu pavāru un ēdnīcas darbinieku pūles un rūpes, jo dienas gaitā viņi klāj galdu 7 reizes –pirmās un otrās brokastis, pusdienas divās maiņās, launags, arī piecgadīgie un sešgadīgie skolnieciņi ir gana izvēlīgi. Katru dienu skolēnu skaits, kuri pusdieno skolas ēdnīcā ir vairāk par 400. Pusdienām jābūt garšīgām, sātīgām un cenas ziņā, pieejamām, un , lai to visu varētu apvienot, skola iegādājās licencētu datorprogrammu „Kurmis ēdnīca”, kas izskaitļo kalorijas, nepieciešamo produktu daudzumu un citu ļoti svarīgu informāciju. Zināms, ka daudzām ģimenēm šobrīd klājas grūti, nav pietiekamas rocības, lai nodrošinātu bērnu ar nepieciešamo iztiku, tāpēc paldies novada domei par iespēju sākot ar decembri saņemt brīvpusdienas  2. un 3.klašu skolniekiem.
       Skola piedalās divos ESF projektos „Skolas auglis” un „Skolas piens” . Šo programmu ietvaros katrs 1.-9.klases bez maksas, trīs reizes nedēļā saņem 100g augļu (āboli, kas auguši ekoloģiski tīrajos Latgales dārzos) un katru dienu 250ml piena. Par piena vērtību un nepieciešamību to dzert, zina nedaudzi. Vidusskolēni Aleksandra Kurbanova, Arina Trubača, Dmitrijs Gorbačš un Sergejs Ivanovs sagatavoja vairākas datorprezentācijas par tematu „ Piens vairo tavu skaistumu, veselību un enerģiju”  devās pie 1.-4.klašu audzēkņiem, kuri  ar patiesu interesi klausījās vecāko kolēģu stāstījumā, uzdeva jautājumus, dalījās savā nelielajā dzīves pieredzē.
     7.decembrī apkopojām paveiktā darba  rezultātus. Suminājām aktīvākos un labākos instalāciju un  plakātu autorus, noskatījāmies skolēnu sagatavotos videomateriālus, taču visemocionālākais brīdis bija tad, kad skanēja dzejolis, kuru uzrakstīja  narkomāns, cilvēks, kurš saprot, ka dzīvē ir neizdevusies, nožēlo to, bet… vairs neko nevar glābt! Diemžēl… . Ja redzētais, dzirdētais un darītais veselības nedēļas laikā palīdzēja kādam pieņemt pareizo lēmumu, tad droši varam teikt, ka pasākums izdevās! 
Veselības nedēļas projekta vadītāja  Jeva  Bojarčuka.

veselibas_nedela_2012

 

Comments