Jaunumi‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Vēstures un sociālo zinību skolotāju metodiskās apvienības tikšanās

Publicēja 2017. gada 21. sept. 23:49Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2017. gada 27. sept. 03:06 ]
   
   14.septembrī Preiļos notika vēstures un sociālo zinību skolotāju metodiskās apvienības tikšanās. Bija apspriesti jautājumi par jaunākajām aktualitātēm vēstures un sociālo zinību mācību priekšmetos 2017./2018. m.g. Notika LNVM ceļojošās izstādes “Latgales kongresam – 100” atklāšana.
   1917. gada pavasara politiskos notikumus – Latvijas apvienošanās un autonomijas idejas – noteica ilglaicīga vēsturiskā pieredze. Tādēļ mobilā izstāde “Latgales kongresam – 100” veltīta ne tikai Latgales kongresa norisei un tā lēmumiem, bet iezīmē arī tās vēsturiskās atšķirības, kas raksturoja Latgales atšķirīgos pārvaldes, saimniecības, sabiedriskās un kultūras dzīves, nacionālās kustības attīstības ceļus gandrīz 300 gadu laikā kopš Latvijas teritorijas sadalīšanas starp vairākām politiskajām virsvarām. Izstādē izmantoti LNVM krājuma materiāli, kas raksturo katoļticības, poļu valodas un pārvaldes sistēmas izplatību Latgalē, Krievijas centrālās varas īstenoto rusifikācijas politiku 19. gs. beigās, latgaliešu nacionālo pašapziņu 20. gs. sākumā. Izstādi papildina Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājuma priekšmeti, tostarp retas latīņu drukas aizlieguma laika latgaliešu grāmatas un izglītojošā programma.
   Programmā tika iekļautā Dr.hist. Henriha Soma lekcija “1917. gada Latgales latviešu kongress: dalībnieki un aculiecinieku atmiņas”. 
Apvienības tikšanos noslēdza PVLMM speciālistu prezentācija par muzeja piedāvājumu skolām 2017./2018. m.g.
   Fotogrāfijās redzami vēstures skolotāji no Indras pamatskolas, Krāslavas Valsts ģimnāzijas un no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas.

Vēstures skolotāja Margarita Borodina-Ignatoviča
Comments