Jaunumi‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

X Latvijas zēnu koru salidojums "Puikas var!"

Publicēja 2018. gada 10. maijs 23:24Varaviksne Skola
   
  Jau desmito reizi š.g. 1.jūnijā Cēsīs pulcēsies un sadziedāsies Latvijas zēnu kori. Salidojuma devīze: Puikas var!
   Zēnu koru salidojumi Latvijā notiek no 1970.gada ik pa pieciem gadiem, un tradicionāli par zēnu koru sadziedāšanās vietu kļuvušas Cēsis, Cēsu pils parka estrāde. Šogad salidojums notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, stiprinot zēnu koru dziedāšanas tradīciju un līdzdalību Dziesmu un deju svētku kustībā.
   Salidojumam gatavojas 58 zēnu kori ar vairāk nekā 1800 dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem. Nozīmīgajam notikumam zēni gatavojas jau vairākus gadus, apgūstot 18 repertuārā iekļautās latviešu komponistu dziesmas un latviešu tautas dziesmas a cappella. Aprīlī uzsākušies koru konkursi novados un pilsētās, kā arī II kārtas konkursi vēsturiskajos novads, kuros kompetenta žūrija izvērtē zēnu un diriģentu veikumu dziesmu apgūšanā un prasmi izjustā dziedāšanā. Galvenais zēnu koru vērtētājs ir zēnu koru salidojumu iniciators un tradīcijas iedibinātājs, ilggadējais Rīgas Doma zēnu kora diriģents Jānis Erenštreits, kurš ir arī X Latvijas zēnu koru salidojuma patrons. Zēnu koru skanējumā klausās arī tādi pieredzējuši diriģenti kā Romāns Vanags, Arvīds Platpers un šī salidojuma mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks.
   25.aprīlī Krāslavas novada zēnu koris “Bundzinieki” arī piedalījās Latgales reģiona koru skatē un ieguva 1.pakāpes diplomu. Visi dalībnieki ir gandarīti, ka 1.jūnijā uzstāsies Cēsu pils estrādē un sadziedāsies ar zēniem no visiem Latvijas nostūriem.
   Pateicos par sadarbību Krāslavas pamatskolas zēnu kora dalībniekiem un mūzikas skolotājai Ilonai Aprupei. Paldies Krāslavas novada domei par iespēju nokļūt nozīmīgajā pasākumā. Rita Andrejeva, mūzikas skolotāju MA vadītāja.
Comments