Jaunumi‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Ziemassvētku lasījumi

Publicēja 2016. gada 20. janv. 03:34Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2016. gada 20. janv. 03:35 ]
   14. janvārī Krāslavas Varavīksnes vidusskolā norisinājās tradicionālie „Ziemassvētku lasījumi”. Uz pasākumu tika uzaicināti kristīgo konfesiju pārstāvji. Skolas audzēkņu radošo darbu krājuma „Ziemassvētku stāsti” autori prezentēja savus dzejoļus un stāstus viesiem, saviem skolas biedriem, skolotājiem un vecākiem. Bērnu pārdomas par mīlestību, labestību un līdzjūtību, melodiskas dziesmas un graciozas dejas bija ļoti sirsnīgas, un visi klātesošie iedziļinājās šo gaišo svētku atmosfērā.
   ,,Ziemassvētku lasījumi jūsu skolā - tie ir svētki, kas paliek atmiņā visa gada garumā. Novēlu, lai jūs vienmēr runātu tikpat skaistā valodā, kādā ir uzrakstīti jūsu stāsti, un nelietotu datorslengu, lai līdztekus modernām dejām jūs neaizmirstu par tādām brīnišķīgām dejām kā valsis un lai šīs skaistās dziesmas jūsu izpildījumā mēs kādreiz dzirdētu arī no TV ekrāniem,” mudināja skolēnus un skolotājus Daugavpils apriņķa prāvests virspriesteris Georgijs Popovs.
   Klātesošos uzrunāja arī Krāslavas Sv. Ludvika Romas katoļu baznīcas prāvests Eduards Voroņeckis: „Cik jauki skanēja jūsu stāsti, kas bija veltīti mūžīgām vērtībām - cilvēks atrada vecākus, cits palīdzēja nabadzīgai un izsalkušai sievietei, kāds izglāba suni. Ziemassvētki ir laiks, kad visa ģimene var sapulcēties pie kopīga svētku galda, pateikties Dievam par nodzīvoto gadu, kopā sākt kalt nākotnes plānus un dziedāt Ziemassvētku dziesmas. Gribu novēlēt, lai tajā laikā, kad iestāsies pelēkā ikdiena, jūs varētu ar šo Ziemassvētku prieku iet tālāk pa dzīvi, jo šis prieks dos jums spēku cīnīties ar grūtībām un dzīvot tālāk.”
   Ziemassvētku stāstu, dzejoļu un zīmējumu autoriem, kuru darbi tika iekļauti krājumā, tika pasniegti Pateicības raksti.
   Savukārt pateicības pedagogiem par piedalīšanos Ziemassvētku stāstu un zīmējumu konkursā un par skolēnu konsultēšanu pasniedza Daugavpils apriņķa prāvests virspriesteris Georgijs Popovs.

Lasījumi 2016

Elvīra Škutāne (Krāslavas vēstis)

Comments