Jaunumi‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Ziemassvētku lasījumi

Publicēja 2019. gada 21. janv. 23:09Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2019. gada 21. janv. 23:43 ]
   Katru gadu janvārī Varavīksnes vidusskolā notiek Ziemassvētku lasījumi. Jau vienpadsmito reizi skolēni, skolotāji un viesi sapulcējās aktu zālē, kur skanēja Ziemassvētku stāsti un dzejoļi un valdīja mīlestības, siltuma un labestības gaisotne. Šī nozīmīgā pasākuma misija – iedegt ikviena cilvēka sirdī mīlestības dzirksteli un atgādināt par labestību, žēlsirdību un līdzcietību. Viena no nozīmīgākajām Ziemassvētku stāstu idejām tika izteikta Milānas Milaševičas, 3. b klases skolnieces, radošajā darbā: „Kristus galvenās veltes nav dāvanas zem Ziemassvētku eglītes, bet gan mīlestība, miers un saticība.”
   Pasākumā piedalījās viesi: Latvijas Pareizticīgo Baznīcas Daugavpils-Rēzeknes eparhijas Daugavpils apriņķa prāvesta palīgs priesteris Aleksandrs Jukimovičs un Krāslavas Sv. kņaza Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcas priesteris Rostislavs Terehovs.
   Ziemassvētku stāstu krājumā tika publicēts 31 jaunā autora literārais darbs (3.-11. kl. skolēni), izdevuma noformējumam izmantoti 22 jauno mākslinieku zīmējumi (5.-9. kl. skolēni). Liels paldies visiem pedagogiem, kas piedalījās krājuma sagatavošanā.
   Ziemassvētku lasījumos tika prezentēti labākie skolēnu radošie darbi. Aktu zālē uzstājās 10 autori ar saviem stāstiem vai dzejoļiem. Visus radošos darbus klātesošie noklausījās ar lielu interesi un uzmanību.
   Pasākuma viesi izteica daudz pateicības vārdu mūsu skolēniem, radošo darbu autoriem. Pateicoties biedrībai „Latvijas Sarkanais Krusts”, krājuma autoriem un māksliniekiem tika pasniegtas atzinības un balvas. Pedagogiem viesi pasniedza pateicības rakstus par skolēnu sagatavošanu dalībai Ziemassvētku lasījumos un uzdāvināja skaistus ziedu pušķus. Arī mūsu skolas ciemiņi saņēma dāvanu - krājumu „Ziemassvētku stāsti 2019”, kas ir jau vienpadsmitais pēc kārtas.
   Paldies visiem skolotājiem, administrācijai un atbalsta personālam par sadarbību!

YouTube video


Oksana Korčagina, skolas bibliotekāre
Anželas Semjonovas foto
Comments