Aktuāli notikumi 2021Uzdāvini siltumu citiem.

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 7.a klasei ir sirsnīga Ziemassvētku tradīcija.

Katru gadu mēs, 7.a klases skolēni, kopā ar klases audzinātāju Liliju Jasinsku neilgi pirms pareizticīgo Ziemassvētkiem dodamies pie mūsu draugiem uz pansionātu „Priedes”. Šogad tā bija mūsu trešā Ziemassvētku tikšanās, bet mūsu klases audzinātajai -vienpadsmitā.

Iepriekšējos gados mēs gatavojām dāvanas savām rokām. Taisījām apsveikumus, suvenīrus, kopā ar vecākiem cepām pīrāgus. Gatavojām nelielu koncertu.

Šogad mēs sagatavojām vienu lielu dāvanu un uzdāvinājām to pansionātam. Lai mūsu un mūsu ģimeņu roku un dvēseļu siltums sasilda katru pansionāta iedzīvotāju!

Liana Kovaļevska,7.a klases skolniece

Barikāžu trīsdesmitgadei veltīta konference "X stunda. Barikādēm 30"

2021. gada janvārī apritēs 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

13. janvārī norisināsies konference "X stunda. Barikādēm 30". Konferenci atklās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, un tā būs skatāma tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) sabiedrisko mediju portālā "LSM.lv", kā arī LNB mājaslapā un Facebook profilā.

Konferencē piedalīsies tā laika aktīvie barikāžu dalībnieki, Tautas Frontes, bijušie valdības un Augstākās padomes biedri, atskatoties uz 1991. gada janvāra notikumiem un caurskatot, galvenokārt, iepriekš vēl plaši neapspriestas tematiskās līnijas – gatavošanos barikādēm un mediju kā ziņneša lomu. Vienlaikus konference pievērsīsies tiem cilvēkiem, kuri, savas pašiniciatīvas vadīti, nesavtīgi atbalstīja barikāžu norisi.

Programma

10. 00 | Ievads

• Valsts prezidents Egils Levits, LNB direktors Andris Vilks, konferences vadītājs žurnālists un komentētājs Pauls Raudseps

• Uzrunas: Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kultūras ministrs Nauris Puntulis

• Vēsturnieks Edgars Engīzers - "Latvijas sabiedrība 1991.gada Barikāžu priekšvakarā un to laikā"

11.00 | I daļa: X STUNDA

Vadītājs - žurnālists un politologs Edijs Bošs

• Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs 1991.gadā Romualds Ražuks

• Diskusija: Dainis Ģēģers, Māris Šops, Andris Jaunsleinis, Juris Strīpnieks, Jānis Dinevičs

12.15 | II daļa: Mūsu cilvēki

Vadītājs - žurnālists Aidis Tomsons

• Diskusija: Tālavs Jundzis, Dainis Īvāns, Egils Einārs Jurševics, Artūrs Irbe, Raimonds Graube, Laila Pakalniņa, Guntis Kalme

13.15 | III daļa: Vēstījums no barikādēm

Vadītāja - Valsts prezidenta padomniece Sarmīte Ēlerte

• Diskusija: Ojārs Ēriks Kalniņš, Aleksandrs Mirļins, Zaiga Grīnberga, Māra Sīmane, Harijs Beķeris, Uldis Cērps

14.15 | Noslēgums

Konferences programmā iespējamas izmaiņas.

Konferenci rīko: Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju, 1991. gada barikāžu muzeju un Latvijas Tautas frontes muzeju.

Par barikādēm

Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.


Krāslavas Varavīksnes vidusskola uz Jaunā gada sliekšņa

Krāslavas Varavīksnes vidusskola uz Jaunā gada sliekšņa.docx

Priecājamies par Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 3.b klases skolēnu Miroslavu Baženovu

Priecājamies par Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 3.b klases skolēnu Miroslavu Baženovu, kas izlasīja visvairāk grāmatu Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā 2020.gadā. Miroslavs jau tagad zina un saprot, ka grāmatās vienmēr var atrast risinājumu kādai problēmai, kā arī jebkurā brīdī nokļūt jaunā domu, fantāziju un iztēles pasaulē. Pareizā grāmata var sniegt motivāciju un vajadzīgo iedrošinājumu turpināt iesākto. Paldies īpašs mūsu kolēģei Nataļjai Baženovai par sava dēla lasītprasmes veicināšanu!

Paļaujieties uz grāmatām. Tās klusē, kad vajadzīgs, un uzrunā, atklājot visu pasauli, kad vajadzīgs. (nezināms autors)

Konkurss „VARAVĪKSNES BIZNESA IDEJAS 2020”

2020./2021.m.g. Krāslavas Varavīksnes vidusskola pirmo reizi organizēja konkursu „VARAVĪKSNES BIZNESA IDEJAS 2020” Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 7.-12.klašu skolēniem, kuriem ir biznesa idejas un interesē uzņēmējdarbība. Konkursa mērķis ir veicināt un atbalstīt biznesa ideju veidošanos un attīstību jauniešu vidū un iespēju parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas uzņēmējdarbībā produkta/pakalpojuma radīšanai, kuri tiktu īstenoti dzīvotspējīgos uzņēmumos Krāslavas novadā un Latvijā.

Konkursa 1.kārtai tika iesniegti sešu komandu pieteikumi ar biznesa idejas aprakstu. Biznesa idejas ir sekojošas: izklaides telpas bērniem „JUNIGO”, Vending automāts, Bukmeikeru birojs „Mahti”, Augļu čipsi, Ēdienu piegāde Krāslavas novadā FoodExpress un Bērnu izklaides centrs “Weeval”.

Biznesa idejas vērtēja vērtēšanas komisija trīs cilvēku sastāvā pēc nolikumā atrunātiem vērtēšanas kritērijiem. Tā kā visas biznesa idejas saņēma vismaz pusi no iespējamiem punktiem, tad uz 2.kārtu tiek uzaicinātas visas komandas, kuras prezentēs savas biznesa idejas, piedalīsies ekonomiskā rakstura viktorīnā un komandas kapteinim būs jādemonstrē pārdošanas prasmes.

Paldies visām komandām par darbu un tiekamies 2.kārtā!

Ekonomikas skolotāja

Agita Svarinska