Aktuāli notikumi 2021

informatīvais seminārs

Aicinām piedalīties informatīvā seminārā, kurā vairāk tiks stāstīts par 12.klašu noslēguma pārbaudījumu norisi

Seminārs notiks šo piektdien, 16.aprīlī plkst. 14.00. Tas tiešraidē būs skatāms Valsts izglītības satura centra Facebook lapā: https://fb.me/e/11pL8tBzK

Seminārā stāstīsim gan par eksāmenu programmām, saturiskajiem jautājumiem un atbalsta materiāliem, gan epidemioloģiskās drošības nosacījumiem pārbaudījumu norises laikā!

· Tiešraides noslēgumā būs iespēja uzdot jautājumus semināra dalībniekiem.

· Pēc tiešraides noslēguma – VISC mājaslapā tiks ievietots gan semināra ieraksts, gan prezentācijas.

Aicinām ar šo informāciju dalīties, uzrunāt skolu vadības pārstāvjus un skolotājus, lai pēc iespējas plašākam iesaistīto personu lokam būtu iespēja saņemt atbildes un neskaidrajiem jautājumiem, kas saistīti ar eksāmenu norisi šajā mācību gadā!

Jauku dienu vēlot,

Valsts izglītības satura centrs

Vaļņu iela 2

Rīga

LV-1050

Tālrunis: 67216500

E-pasts: prese@visc.gov.lv

Carousel imageCarousel image

Debašu kluba “SIGMA” pavasara sezonas jaunumi

1.aprīlī notika Latgales reģiona pavasara sezonas debašu turnīrs. Tajā piedalījās Daugavpils Valsts ģimnāzijas un mūsu skolas 8.a klases debatētāju komandas. Debates bija veltītas tēmai “Dzīvošana dzīvoklī ir/ nav labāka nekā/kā privātmājā”.

Pirms turnīra tika savākts materiāls par rezolūciju, uzrakstītas apstiprinošā un noliedzošā lietas, sagatavoti fakti atspēkošanai, pārdomāti jautājumi oponentu komandai un apspriesti iespējamie sadursmes punkti. Tika izvērtēti vairāki mājokļu plusi un mīnusi: infrastruktūras, transporta, zemes gabala, autostāvvietas pieejamība, drošība, komunālās izmaksas. Skolēni tiešsaistes nodarbībās mācījās aizstāvēt un argumentēt viedokli.

Reģiona turnīra pirmajā aplī mūsu noliedzošā komanda zaudēja, bet 2.aplī apstiprinošā komanda guva uzvaru. Galvenais ir tas, ka debates izdevās lieliski organizēt Google Meet platformā un, pateicoties organizētajai spēlei, skolēniem bija iespēja iegūt jaunu pieredzi.

Paldies Ļ. Abramovai, A.Vanagai un A.Pitkevičam! Šī komanda debatē jau otro gadu. Paldies A.Apenko, K.Svygryte un J.Filipenkovai! Meitenes tikai šogad iesaistījās debašu kustībā un pirmo reizi piedalījās reģiona turnīrā.


V.Purpiša

Labā noskaņojuma diena

Sācies aprīlis! Zināms, ka šajā mēnesī jokus dzen krietni biežāk! Tāpēc šodien 9.aprīlī plkst. 11.30 skolotāji tika aicināti pieslēgties Google meet platformā un uzlabot noskaņojumu!

Dažreiz mums šķiet, ka dienas ir tikai pelēkas. Faktiski viss ir mūsu rokās, un jebkurā brīdī mēs varam ikdienu “krāsot” ar krāsainām krāsām. Tas prasa ļoti maz. Dažreiz pietiek skatīties pa logu un apbrīnot dabu, doties pastaigā pa parku, piezvanīt mīļotajam cilvēkam vai vienkārši pateikt "es tevi mīlu!" un dzirdēt atbildē: "Es arī tevi mīlu!" Katra jauna diena ir lieliska iespēja mainīt sevi un savu dzīvi, tas ir iemesls kļūt laimīgākam nekā vakar.

Tas aizņēma 15-20 minūtes. Pieslēdzās tie kolēģi, kuri varēja šajā laikā, kuri vēlējās. Pasmējāmies, palūkojam viens uz otru, savu smieklu dozu varēja saņemt ikviens. It sevišķi tagad attālināto mācību laikā tas ir nepieciešams.

Lai piepildās laika prognoze rītdienai - viņi sola vēju no veiksmes puses un nokrišņus laimes formā!

Paldies Irēnai un Andrejam!


Lieldienu viktorīnas konkurss ir noslēdzies

Paldies visiem skolas skolēniem par atsaucību un dalību skolas vēstures stūrīša vadītājas Jekaterinas Aleksejevas izstrādātajā viktorīnā : Ko Tu zini par Lieldienām?

Paldies sakām: Valērijam Čurgelim

Karinai Čursinai

7c.klases skolēniem, viņu vecākiem un klases audzinātājai

Jeļenai Kļimovai

Anastasijai Jeršovai

Valērijai Hubajberdijevai

Maksimam Borovikam

Skolēni saņems Tencinājumus un pārsteiguma balviņas.

Konkursa organizatori

Carousel imageCarousel imageCarousel image
Veselibas_diena_07.04.21..pdf

Pasaules Veselības diena arī mūsu skolā

Katru gadu 7. aprīlī tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena. Šajā datumā 1948. gadā tika dibināta Pasaules Veselības organizācija. Šīs tematiskās dienas mērķis ir izglītot cilvēkus par veselību un tās dažādajām komponentēm, kā arī atgādināt, ka jebkuras personas pienākums ir rūpēties un būt atbildīgam pret sevi un savu veselības stāvokli.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) veselības definīcija nosaka, ka veselība ir pilnīgas fiziskas, garīgas un sociālas labklājības stāvoklis, nevis vienkārši stāvoklis, kad cilvēks nejūtas slims vai novārdzis. Šī definīcija atklāj to, cik daudzveidīgi ir veselības aspekti, kuriem būtu jāpievērš uzmanība ikdienā. Šoreiz SPKC sagatavoja prezentāciju 1. – 4. klašu skolēniem, lai interesantā un atraktīvā veidā sniegtu informāciju par veselību un tās saglabāšanu. Prezentācijā iekļauta teorētiskā daļa par šo tematu, kā arī dažādi uzdevumi - zem vairākiem slaidiem atradīsiet pievienotus komentārus pedagogiem, lai būtu vieglāk izprotams prezentācijas saturs un vadīšana.Ceram, ka šis materiāls palīdzēs veicināt skolēnu izpratni par veselību kā kopumu un liks aizdomāties par saviem ikdienas paradumiem!

Pielikumā :prezentācija

SPKC informācija

Skolas skaļās lasīšanas konkurss

Lasīšana nedrīkst būt traumējoša. Tās balsta vārdi ir komforts, izvēle, entuziasms.

Ir apkopoti skolas skaļās lasīšanas konkursa rezultāti. Bija saņemti video un audio ieraksti no 32 skolēniem no dažādām klasēm. Skolēni lasīja fragmentus latviešu, angļu un krievu valodā. No visiem dalībniekiem tika atlasīti labākie lasītāji: M.Baženovs (3.b); A.Čubreviča, M.Tumaševiča (5.a); A.Dembovska (6.a); L.Kovaļevska (7.a); S.Berestņeva (7.b); A.Vanaga, V.Zujeva, A.Pitkevičs, M.Skripļonoka (8.a); J.Pimanova (9.b). Viņi tiek apbalvoti ar pagodinājuma rakstu un dāvanu.

Apsveicam skolēnus! Paldies visiem skolēniem, kas piedalījās skolas skaļās lasīšanas konkursā. Pateicība valodas skolotājām par sadarbību!

Visus ierakstus varēs noklausīties skolas mājas lapā: www.varaviksne.lv (sadaļā Bibliotēka)

Krāslavas varavīksnes vidusskolas pasniedzēju Vaļasprieki

Презентация1.pptx

Kopā - interesantāk

Pļavas, atbrīvojušās no sniega, jau zaļuma gaidās, katru rītu putnu čivināšana kļūst arvien skaļāka, pavasaris tuvojas, bet ziema nesteidz atteikties no savām pozīcijām. Šogad mums bija iespēja baudīt sniegotu ziemu. Tieši par to stāsta daudzi jaunieši, kuri piedalās AFS studentu apmaiņas programmā. Laikraksts "Ezerzeme" jau tika iepazīstinājis savus lasītājus ar "jubilejas" (AFS programmas studentus "Varaviksnes” vidusskola pieņem nu jau 25. gadu) studentēm no Vācijas, kuras šajā mācību gadā Krāslavas vidusskolā mācās krievu valodu un kultūru - Grētu Franušu un Malindu Retzlafu.

Lielākā daļa izglītības procesa ir aiz muguras, un jau var lepoties ar pirmajiem panākumiem krievu valodas apguvē. Izmantoju iespēja apciemot Malindas Latvijas ģimeni. Jeļena Kļimova, angļu valodas skolotāja, kura aktīvi piedalās AFS studentu dzīvē, sacīja, ka Malinda ne tikai labi tiek galā ar obligāto programmu, bet arī skaisti zīmē, izšuj, kā arī sākusi veidot stilizētu Ņujorkas maketu no metāla skaviņām. Tieši šīs radošās izpausmes pamudināja apmeklēt Kovaļovu ģimeni, pie kuriem meitene dzīvo Krāslavā.

Svetlana - Malindas latviešu “mamma” - atzina, ka tā ir pirmā apmaiņas studente, kuru viņi pieņem savā ģimenē. “Mamma” ir ļoti gandarīta par Malindas panākumiem krievu valodas apguvē, viņa lieliski tikusi galā ar programmu, kā saka, nepievīla, bet gluži pretēji - pierādīja, ka ir spējīga un aktīva meitene. Pirmajā semestrī viņa saņēma zelta Pateicību par izcilām sekmēm. Savukārt Malinda atzina, ka tas bija iespējams pateicoties iejūtīgajiem krievu valodas skolotājiem - Ērikam Zaikovskim un Natālijai Baženovai. Svetlana sūrojās par pandēmiju, kas vācietēm liedza izbaudīt klātienes saskarsmi ar vienaudžiem. Turklāt neizdevās apmeklēt daudz ko no plānotā. Bet skaistākās Krāslavas vietas tomēr tika apmeklētas. Bija arī braucieni ārpus pilsētas - uz Kalniešiem pie tautietes Grētas, uz Čertoka ezeru, decembrī vairākas reizes viesojušies Daugavpilī, arī Sauleskalnā, kur Malinda nodemonstrēja lieliskas slēpošanas prasmes.

Milena - Malindas “māsa”, “Varavīksnes” skolas 5. klases skolniece ne tikai darbojās kā saikne starp ģimeni un Malindu, bet arī kopā ar viešņu pavadīja brīvo laiku. Svetlana atzīmē Malindas pozitīvo ietekmi uz mazmeitu, it īpaši angļu valodas apguvē. Milena sākusi mācīties daudz labāk. Bet visvairāk visus ģimenes locekļus pārsteidza vēstules. Svetlana sacīja, ka Malinda visiem saviem radiem un draugiem rakstīja daudz vēstuļu, kas tika aizvērtas ar vaska zīmogu. Arī Milenai šī ideja iepatikās, un tagad abas "māsas" raksta dienasgrāmatas. "Mamma" Sveta ir ļoti pateicīga Malindas vecākiem par viņu labi audzināto, labestīgo, atsaucīgo un kārtīgo meitu. Brīvajā laikā mājās bieži tika spēlētas galda spēles, piemēram, Monopols (pat ar Malindas vecākiem internetā). Malinda labprāt lasa grāmatas.

Jeļena Kļimova centās pēc iespējas vairāk piesaistīt abas viesstudentes aktīvai skolas dzīvei, cik vien tas bija iespējams pandēmijas apstākļos. Gan Malinda, gan Greta piedalījās dažādos konkursos, par kuriem saņēma goda rakstus un diplomus. Viņas īpaši atceras sniegavīru konkursu, kuru Malinda pieminēja vairākas reizes. Pandēmijas dēļ Malindai neizdevās piepildīt vēlmi spēlēt volejbolu un basketbolu. Un “mamma” Svetlana gribēja kopā ar meitenēm apmeklēt baseinu, bet diemžēl...

Skolas direktore Marija Micķeviča ļoti pozitīvi atsaucās par Malindu un Grētu. Direktore uzsvēra, ka tieši meiteņu un skolotāju neatlaidība un pacietība vainagojās panākumiem. Viņa redzēja, kā meitenes cītīgi mācījās krievu valodu, pati vairākkārt izmantoja iespēju sarunāties ar jaunietēm vācu valodā, lai atsvaidzinātu kādreiz iegūtās zināšanas. Direktore pastāstīja, ka meitenes tika aicinātas iedegt pirmo Adventes sveci skolas vainagā.

Uz manu jautājumu, kas visvairāk palicis atmiņā, viesojoties Krāslavā, Malinda atbildēja, ka nekad neaizmirsīs silto uzņemšanu viesģimenē un, protams, šeit redzēto sniega daudzumu un līdz kaulam stindzinošo salu.

Tā kā Lieldienās Malinda ģimenes apstākļu dēļ dosies atpakaļ uz mājām, Svetlana novēlēja Malindai pacietību un spēku visu izturēt un sasniegt savus mērķus. Milena solīja uzturēt sakarus ar "māsu". Savukārt Jeļena Kļimova novēlēja gan Malindai, gan "Ezerzemes" lasītājiem veselību un pēc iespējas ātrāku ierobežojumu atcelšanu, lai visi varētu pilnvērtīgi ceļot, uzņemt viesus un vienkārši satikties.

Jeļena Avsjukeviča

Lieldienu noskaņojums

“American history” konkurss

Latgales Centrālas bibliotēkas ASV Informācijas centrs un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde organizēja konkursu “American history” (latv. – Amerikas vēsture), kurā piedalījās mūsu skolas audzēkņi - Ligita Petkeviča -10.a, Evita Mažuta -11.b un Sergejs Dvorcovs-12.a.

Februāris bija veltīts Afroamerikāņu vēstures mēnesim un tēmai – “The Black Family: Representation, Identity and Diversity” (Melnādaino kopiena: pārstāvība, identitāte un dažādība). Konkursa laikā dalībnieki tikās ar civiltiesību aizstāvi Džordžu Stīlu, kurš pastāstījis jauniešiem par afroamerikāņu kultūru un atbildēja uz jautājumiem par dzīvi Latvijā.

Konkursa dalībniekiem bija jāizpilda trīs uzdevumi – jāatbild uz viktorīnas jautājumiem, jāuzraksta savas pārdomas un jāizveido radošais darbs par konkursa tēmu.

Paldies Ligitai, Evitai un Sergejam par dalību.Svešvalodas skolotāji

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Lieldienu raidījums – 2021

Labdien, cien.krāslavieši un novada iedzīvotāji.

Pavasaris ir klāt. Pasaule mostas, dienas kļūst garākas, saules staru apskāvienos kūst pēdējais sniegs.

Neskatoties uz ārkārtējo situāciju un ierobežojumiem, Lieldienu īpašo sajūtu apturēt neizdosies ne dabas anomālijām, ne pandēmijai.

Šogad cilvēku sirdis un dvēseles pārpildītas ar cerību sagaidīt un piedzīvot šo laiku īpaši un neatkārtojami. Katrs no mums vēlas atjaunot spēkus, nezaudēt dzīves prieku, piedzīvot ko jaunu, ilgi gaidītu, patiesu un īstu.

Lieldienas ir pārdomu laiks, tāpēc domāsim kopā par to, kas ir atkarīgs no mums, lai restartētu un atjaunotu sevi, piepildītu ar vērtībām, kuras veidos un stiprinās mūsu garīgās saknes, palīdzēs mums dzīvot, radīt, baudīt un būt pateicīgiem kaut par nelielu laimes kripatiņu, kuru mēs ikdienas steigā saņemam, bieži vien pat nemanot, ka laime stāv blakus.

Šoreiz, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 8.a klases pārstāvji - Anastasija Vanaga, Aleksejs Čertkovs, Artūrs Petķēvičs Lieldienu priekšvakarā nolēma padziļināt un pilnveidot savu izpratni un zināšanas par Lieldienu būtību un kristietības esošajām tradīcijām un atšķirībām tajā. Katrs no mums atrodas sava garīgā ceļa posmā, un mūsu visdziļākā vēlme ir piedzīvot dzīvi ar visiem tās plusiem un mīnusiem. Mēs nemitīgi mācāmies, katru dienu, katru brīdi….

Pašlaik Latvijas skolās tiek daudz runāts par vērtībām un tikumiem. Manuprāt, viena no galvenajām indivīda pamatvērtībām ir atbildība! Viss ir jūsu rokās, katrs ir savas laimes kalējs. Atbildības galvenā pazīme ir nemitīga vēlme meklēt patiesību un “rakt dziļāk”, īstenot praktiski savu garīgumu, ietekmējot un veidojot savas pozīcijas sekulārajā sabiedrībā. Nemaz nav tik viegli nonākt pie pareiziem secinājumiem, jo vajadzīgs laiks, zināšanas, pieredze, gudrība atšķirt labo no ļaunā, pacietība un neatlaidība.

Runājot par Lieldienām, jaunieši uzsver, ka ļoti svarīgi atklāt svētku būtību, lai būtu skaidri saprotams, ko tad mēs svinam? Kas ir galvenais Lieldienu sagaidīšanas procesā - olu krāsošana, mājas sakopšana, baznīcas apmeklēšana, labie darbi un labas attiecības ar tuviniekiem? Tīra sirdsapziņa? Svarīgi un būtiski izzināt pašam sevi, jo cilvēks spēj mīlēt tikai to, ko viņš pazīst. Kad droši spēj apgalvot: “Tas ir mans. Tas man pieder.” Bībelē teikts: “ Ticība nāk no sludināšanas ” (romiešiem 10-17) , sakarā ar to, jo vairāk uzdosim jautājumus , lai nonāktu pie izpratnes un veidotu secinājumus par kristietības pretrunīgajiem jautājumiem, jo stiprāka kļūst ticība un pilnvērtīgākas attiecības izveidosies ar Dievu un līdzcilvēkiem.

Lieldienu raidījumā 8.a klases skolēni uzdos savus jautājumus Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolotājiem un darbiniekiem, kā viņi saprot un skaidro Lieldienas sakrālo saturu. Kāpēc šis laiks ir tik svarīgs un aktuāls, kādu jēgu nes un atklāj sevī? Ko Lieldienas nozīmē Jums? Tāds būs mūsu sarunas pamatjautājums.

Sarunas turpinājumā skarsim arī citus svarīgus jautājumus. Šobrīd skolēni mācās attālināti, bet kā savu darbu organizē baznīca? Kāda ir dievnamu nākotne? Kāda ir gavēņa jēga? Kāpēc Rietumu un Austrumu pasaule Lieldienas svin dažādos laikos? Kāpēc viens no Lieldienu simboliem ir zaķis? Kādiem jābūt pareiziem uzstādījumiem, lai pasaulē valdošajā steigā nepazaudētu Lieldienu prieku. Par šiem tematiem runāsim ar mūsu pilsētas garīgo konfesiju pārstāvjiem: Krāslavas luterāņu draudzes mācītāju Andi Lenšu, Priedaines sv.Brigitas un sv.Katrīnas Romas katoļu baznīcas prāvestu Janušu Bulašu, Krāslavas baptistu draudzes mācītāju Vjačeslavu Istratiju, sv.Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcas pārzini Rostislavu Terehovu.

Raidījums ir pieejams tīmekļvietnēs – “varavīksne.lv” un “Krāslavas vēstis”

P.S. Sirsnīgs paldies par sadarbību un palīdzību raidījuma tapšanā Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 12.a klases skolniecei Danai Korjakinai.

Pavasarīgi saulainas, labām domām un priecīgiem mirkļiem piepildītas Lieldienas!

Margarita Borodina-Ignatoviča,

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas vēstures un politikas skolotāja

Erudīcijas konkurss 5.-6.klašu skolēniem

Marta pēdējā nedēļā skolas direktore lūdza atļauju mums klases audzinātājiem novadīt erudīcijas konkursu 5.un 6.klasēm klases stundā. Mūsu klase bija pirmā. Skolas direktore ilgi domāja pirms izšķīrās par jautājumiem. Tika sagatavoti jautājumi par multfilmu Karlsons, augiem un visiem zināmo galda spēli Cirks. Sadarbībā skolas direktore iesaistīja informātikas skolotāju Dāvidu Babrovski , kas visus jautājumus uzlika platformā Kahoot. Skolēniem bija iespēja atsaukt atmiņā savas zināšanas un pārbaudīt tās. Skolēni bija ļoti ieinteresēti un aktīvi darbojās, par ko saņēma uzvarētāji īpašus prezentiņus personīgi no skolas direktores. Liels paldies no 5.a klases par interesantu un produktīvu stundu!

 Ar cieņu,

K.Milaševiča

Skolēn! Vecāki! Skolotāj!

Šodien Latvijas karogs ir sēru noformējumā. 1949.gada 25.martā bez tiesas sprieduma 42 125 cilvēki lopu vagonos tika izvesti uz Sibīriju. Tā bija visas tautas traģēdija. Latvijā atgriezās nedaudzi.

Dzīve Sibīrijā bija smaga un bezcerīga… Vēsture ir jāatceras un jāmēģina saprast, cik dramatiska tā bija XX gadsimtā. Terors pret cilvēkiem un tautām nedrīkst atkārtoties. Iedegsim sveci un pieminēsim tos daudzos, kuri nepārnāca, kuri nepiedzima, kuri aizgāja mūžībā.

Vēstures skolotājs A.Jakubovskis

skolotaji-absolventi.pptx

„Skolotāji – mūsu skolas absolventi”, virtuālā prezentācija.

Pārvietojoties pa dzīvi, mēs savā ceļā nepārtraukti sastopam SKOLOTĀJUS. Kāds mums ir ielicis pamatus bērnudārzā, kāds turpinājis izglītot pamatskolā, tad vidusskolā, augstskolā, dzīves skolā… Lai kāds bijis mūsu SKOLOTĀJS, viņš noteikti ir DEVIS MĀCĪBU. Man atmiņā visvairāk palikuši tieši skolotāji –iedvesmotāji, jo, pateicoties viņiem, dzīve vienmēr liekas piepildīta, skaista un dzīvojama! Šeit esmu izcēlusi tos SKOLOTĀJU PROFESIJAS RAKSTUROJUMUS, kuri sasaucas ar manu pārliecību, KĀDAM IR JĀBŪT SKOLOTĀJAM. Jebkuram no mums var būt citas sajūtas, cita pārliecība un citas domas. Taču nemainīgs paliek viens – mums katram dzīvē bija, ir un būs SKOLOTĀJI. Lai tie ir tieši tādi, kādi mums un mūsu bērniem nepieciešami! Pedagogs ir radoša profesija – reizē aktieris un režisors. Atraisīt bērnā dusošo radošumu spēj tikai radošs skolotājs ar elastīgu domāšanu, pedagoģisko azartu unbērnu mīlestību. (R. Bebre)

Paldies mūsu pedagogiem par šīs virtuālās prezentācijas veidošanu:

Jekaterina Aleksejeva, Nadežda Adamoviča, Anžela Semjonova!


Skolas direktore M.Micķeviča

Carousel imageCarousel image

Pedagogu pieredzes apmaiņas seminārs

Sākoties pavasara brīvlaikam, skolu pedagogi profesionāli pilnveidojās un dalījās pieredzē ar saviem kolēģiem. 16.martā notika Dagdas vidusskolas un Krāslavas Varavīksnes vidusskolas pieredzes apmaiņas seminārs Valodu jomas un Sociālās un pilsoniskās jomas skolotājiem. Sasniedzamais rezultāts un atgriezeniskā saite skolēnu spēju attīstīšanai.”

Dagdas vidusskolas Valodu jomas skolotāju MK vadītāja Snežana Smirnova iepazīstināja semināra dalībniekus ar metodiskā darba virzieniem un prioritātēm. Savā runā skolotāja pievērsa uzmanību skolēnu rakstīšanas, runāšanas un vārdu krājuma attīstīšanai 1., 7. un 12.klasē. Tika sīki analizēts, kādā veidā notiek atgriezeniskā saite.

Dagdas vidusskolas latviešu valodas skolotāja Rita Orole savu uzstāšanos veltīja 7.klases tēmai “Vēsture literatūrā”. Skolotāja iepazīstināja ar savu pieredzi, kā, lasot Māra Runguļa grāmatas “Lapsu kalniņa mīklas” fragmentus , var uzzināt par nacionālo partizāņu cīņām pēc Otrā pasaules kara. Skolotāja pastāstīja par kombinēto uzdevumu izveidi, kad vēsturiskajā tekstā tiek analizēti valodas līdzekļi.

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas latviešu valodas skolotāja Rita Čerņenko dalījās pieredzē par to, kā 10.klases skolēni apgūst integrēto mācību priekšmetu-latviešu valoda un literatūra, tādējādi realizējot abu jomu sasniedzamos rezultātus. Lielais mērķis ir vadīt skolēnu mācīšanās darbu tā, lai viņi varētu veiksmīgi, atbilstoši savām individuālajām spējām, piedalīties CE un startēt pēc vidusskolas izvēlētajās mācību iestādēs, iesaistīties Latvijas darba tirgū, veidot karjeru. Mērķis – apgūt programmā paredzēto mācību vielu, īstenojot trīs mācīšanas mērķus: palīdzēt skolēniem iegūt pamatzināšanas, mācīties dziļumā un apgūtās zināšanas prast pielietot, pārnest. Mērķa īstenošanai darbs stundās tiek organizēts pēc principa: iepazīstināšana ar tēmu, iedziļināšanās un zināšanu praktiska pielietošana. Skolēniem tiek piedāvāti daudzveidīgi uzdevumi, piemēram, iejusties dažādās lasītāja lomās: lasītājs – informācijas ieguvējs, lasītājs – leksikas pētnieks, lasītājs – teksta rediģētājs u.c.. Skolēna domāšanas attīstīšanai labi palīdz domājamie jautājumi: “Kā tu domā, …” un viedokļu izteikšana. Šie darba veidi apvieno gan teorētiskās vielas apgūšanu, gan vārdu krājuma paplašināšanu, gan prasmi spriest par dažādiem jautājumiem, gan ārpus šī priekšmeta iegūto zināšanu pielietošanu.

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolotāja Valentīna Purpiša apkopoja savu un kolēģu, angļu valodas skolotāju, Irēnas Bovtramovičas un Alīnas Lukšas, sadarbības pieredzi. Tika stāstīts par vienas tēmas apguvi mēneša laikā gan latviešu, gan angļu valodas stundās. Pirms mācīt tēmu, ir pārdomāts sasniedzamais rezultāts, izvēlēta viela visu valodas prasmju attīstīšanai, pievērsta uzmanība globālo un nacionālo ideju savienošanai. Sarunu par skolotāju sadarbību turpināja Dagdas vidusskolas vēstures skolotājas Ludmila Lovčinovska un Liene Vorobjova. Viņas pastāstīja par jaunu programmu 7. klasē, kura aptver mācību satura tēmas no aizvēstures līdz Krusta kariem un Livonijai un sasniedzamajiem rezultātiem – ziņām, prasmēm, ieradumiem. Tika piedāvāti stundu paraugi par tēmu “Sabiedrība aizvēsturē”.

Varavīksnes vidusskolas vēstures skolotāja Margarita Borodina-Ignatoviča pastāstīja par raidījumu “ Vēsture top šodien, vai cilvēka garīgums kā stipras un spēcīgas valsts pamats”, kuru viņa veidoja kopā ar ar latviešu valodas skolotāju Irēnu Gončarovu un vidusskolēniem. Šajā raidījumā tika runāts par īstiem un patiesiem garīguma standartiem, baznīcas lomu un darbību, tika izvērtēta gūtā informācija, lai izprastu spēcīgas un stipras Latvijas valsts priekšnoteikumus. Skolotāja izvērtēja raidījuma tapšanas procesu.

Paldies visiem skolotājiem par dalīšanos pieredzē un iespēju pārrunāt svarīgus metodiskos jautājumus attālināto mācību laikā.

S. Smirnova, V.Purpiša, Valodu jomas skolotāju MK vadītājas

Carousel imageCarousel image

Matemātikas skolotāji dalās savā pieredzē


Matemātikas skolotāji dalās savā pieredzē

Moto: Cilvēks aug vienlaicīgi ar mērķiem, kādus viņš sev uzstāda. (F. Šillers)

Vieta: GoogleMeet tiešsaiste

Dalībnieki: Dagdas novada un Varavīksnes vidusskolas matemātikas skolotāji.

Semināra mērķis: radīta iespēja uzdot jautājumus, iegūt atbildes un dalīties pieredzē saistībā ar jaunā mācību satura īstenošanu un attālināto mācību procesu.

Semināra programma

  1. Informācija par attālināto Ezernieku vidusskolas akreditācijas procesu (B.Andžāne).

  2. Stundas rezultatīvums (N. Kirkiļeviča)

  3. Dagdas vidusskolas pieredze tiešsaistes (ZOOM) stundu vadīšanā (A.Babre, A.Jubele, R.Azina).

  4. 7. klases stunda '"Grafiki" (9G) (L. Marinenko)

  5. Video ierakstu veidošana mācību materiāla pasniegšanai. (M. Rukmane)

  6. Produktīvi uzdevumi (A.Babre)

  7. Diskusija.

Skolotāja N.Kirkiļeviča

Par konkursiem

Latviešu valodas aģentūra ir izdevusi jaunu radošo darbu krājumu “Izstāsti man savu sapni”. Krājuma redaktors Valdis Rūmnieks uzskata, ka LVA gadskārtējie konkursi ir kļuvuši par pamatīgu kultūras tradīciju. Labākie skolēnu darbi jau četrpadsmito reizi ir publicēti krājumā. Priecē tas, ka arī mūsu skolas skolēni Miroslavs Baženovs, Artjoms Kusiņš, Linda Nipāne un Zahars Popa ir saņēmuši LVA Pateicību par līdzdalību radošo darbu konkursā un grāmatas “Izstāsti man savu sapni” tapšanā. Paldies par atbalstu skolotājām V.Avotai un G.Mikulānei.

***

Noslēdzies Satversmes tiesas 2020. gada septembrī izsludinātais skolēnu zīmējumu un domrakstu konkurss par Latvijas Republikas Satversmi. Skola ir saņēmusi Pateicību par aktīvo iesaisti skolēnu tiesiskās apziņas veicināšanā. Paldies 9.a klases skolniecei Nikolai Lebedevai un 9.b klases skolniecei Karinai Čursinai par dalību domrakstu konkursā “Kā es varētu palīdzēt manai ģimenei un skolasbiedriem īstenot savas vienlīdzīgās tiesības?” Nikola ir ieguvusi godalgoto 3.vietu un 15.februārī piedalījusies svinīgajā konkursa apbalvošanas ceremonijā, kas notika attālināti.

Paldies 11.a klases skolniecei Ilgai Ļaperei par dalību konkursā “Kā Satversme palīdz man veidoties par atbildīgu Latvijas pilsoni?” Paldies par atbalstu skolotājai M.Borodinai-Ignatovičai. Skola ir saņēmusi žurnāla “Domuzīme” redakcijas specbalvu – 2021.gada abonementu.

***

Vislatvijas kustība “Lielā talka” un “Pasaules talka” rīkoja konkursu Latvijas skolu 5.-12. klašu skolēniem “Tīra vide – neatņemama mana un manu vienaudžu Latvijas sastāvdaļa”. Šī konkursa ietvaros individuāli vai kopā ar domubiedriem bija jānofimē video klips, akcentējot nepieciešamību rūpēties par apkārtējo vidi, lai to būtu iespējams saglabāt nākamajām paaudzēm. Konkursā aktīvi piedalījās 8.a klases skolēni A.Vanaga, E.Drobiševskis, A.Apenko, J.Filipenkova, A.Kusiņš, A.Pitkevičs, M.Skripļonoka, V.Zujeva, A.Jacina, A. Čertkovs, N.Ivanovs, A.Krasnikovs.

Bioloģijas stundā kopā ar skolotāju J.Bojarčuku tika pārrunāts, kā var atbrīvot apkārtējo vidi no atkritumiem un cīnīties ar piesārņojuma sekām, kā iet soli tālāk un raudzīties nākotnē – sabiedrībā aktualizējot vides jautājumus un nepieciešamību par to rūpēties.

***

Skola ir saņēmusi Krāslavas novada centrālās bibliotēkas Pateicību par centīgu lasīšanu Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2020. Paldies par darbu Ludmilai Buhalovai un sākumskolas lasītājiem, kā arī 8.a klases skolēniem. Katrs BJVŽ eksperts ir saņēmis dāvaniņu, bet kabinetos parādījās jauni žurnāli “Ilustrētā Junioriem”, “Murzilka”, “Ņeposeda”, “Spicīte”. Pateicamies bibliotēkai par jaunu lasāmvielu.

Informāciju apkopoja V.Purpiša, Valodu jomas skolotāju MK vadītāja

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel image

Kā integrēt karjeras izglītību pilnveidotajā mācību saturā?

Krāslavas Varavīksnes vidusskola jau 4.gadu piedalās Eiropas Savienības fondu projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. Ar mērķi karjeras izglītības integrēšana pilnveidotajā mācību saturā, geogrāfijas skolotāja Ilona Solima un pedagogs karjeras konsultants Skaidrīte Gasperoviča februārī aicināja uz atklāto ģeogrāfijas stundu 7.a klasē.

Stunda ir karjeras projekta sastāvdaļa un tās mērķis- rosināt mācību priekšmetu skolotājus identificēt karjeras vadības prasmes mācību priekšmetu standartos, iekļaut tās mācību procesā, sasaistīt mācību procesā iegūstamās zināšanas ar izglītības iespējām un darba pasauli, kā arī pieņemt izsvērtus karjeras lēmumus.

Kopā ar skolotāju Ilonu veicām mācību programmu izpēti, identificējām tēmās karjeras vadības prasmes un sākām plānot stundu. Vienojāmies par tēmu - Reljefa formu veidi, kuru kopīgi izstrādāsim, lai netraucētu mācību priekšmeta skolotāja plānoto darbu. Sākām izstrādāt stundas plānu - izvēlējāmies paņēmienus un metodes, kurus integrēt mācību priekšmeta stundā, lai sasniedzamajos rezultātos atspoguļotos arī karjeras vadības prasmju pilnveide un karjeras atbalsta jomas - darba pasaules iepazīšana - aktualizēšana. Izstrādājām stundas plānu, saskaņojām to ar skolas administrāciju, projekta vadību novadā un Valsts izglītības attīstības aģentūru.

Februārī novadījām atklāto stundu, kuras laikā skolēni pētīja ilustrācijas, ģeogrāfisko atlantu, karti, prezentāciju, atgādnes. Pedagogs karjeras konsultants turpināja ar diskusiju par dabas zinību nozares nepieciešamajām profesijām darba vidē - ģeogrāfs, topogrāfs, celtnieks, vides aizsardzības speciālists, ekogids. Skolēni pētīja prezentāciju par profesijām, analizēja to nepieciešamās prasmes un iemaņas. Bet stundas noslēgumā ģeogrāfijas skolotājs piedāvāja skolēniem praktisko darbu kontūrkartē uzdevumi.lv un veica kontroli.

Stunda izdevās, jo skolēni analizēja savu personīgo pieredzi, intereses, dotumus, iepazinās ar darba pasaules un ar to saistīto izglītību daudzveidību. Skolēni aptaujā rakstīja, ka stundā jutās labi un pārliecināti, jo sazinājās, runāja un domāja par to, kas viņi būs nākotnē. Daži izteica domu par savas karjeras saistību ar dabas zinību nozares profesijām.

Aicinu priekšmetu skolotājus katrā stundā integrēt karjeras izglītību pilnveidotajā mācību saturā, lai skolēni spēj pielietot iegūtās zināšanas un prasmes savas karjeras plānošanā.

Paldies par sadarbību karjeras projektā ģeogrāfijas skolotājai Ilonai Solimai un stundas vērotājiem – skolas direktorei Marijai Mickevičai, 7.a klases audzinātājai Lilijai Jasinskai un karjeras projekta koordinatorei Krāslavas novadā Snežanai Petrovičai.

Pedagogs karjeras konsultants

Skaidrīte Gasperoviča


365 dienas jaunajā - attālinātajā realitātē!

Skolotājiem, skolu vadītājiem, sadarbības partneriem un visiem, kam šis laiks ir bijis izaicinājumu pilns.

Ir pagājušas 365 dienas, kopš dzīvojam jaunajā - attālinātajā realitātē. 2020. gada 12. martā, ņemot vērā Covid-19 izplatību pasaulē, Latvijā tika izsludināta pirmā ārkārtas situācija - tika lemts par vairākiem piesardzības pasākumiem, tostarp arī attālinātu mācību procesa norisi visās izglītības iestādēs. Bērniem, skolēniem, skolotājiem, audzēkņiem, studentiem, skolu vadītājiem un darbiniekiem, vecākiem, arī mums – Valsts izglītības satura centrā nācās pielāgoties apstākļiem, kas mums visiem bijuši negaidīti un nezināmi. Šis gads ir bijis citādāks darbos, sajūtās un gaidās ikkatram no mums.

Valsts izglītības satura centra vadītāja Līga Lejiņa uzsver, ka šis laiks no skolām un skolotājiem prasījis daudz izturības un vajadzību pielāgoties: “365 dienas ir aizritējušas, kurās ikdienas plāni un ieceres mums visiem mijušies ar ārējo apstākļu noteiktām pārmaiņām. Šis ir bijis laiks, kad mācīties pielāgoties, meklēt risinājumus, vēl vairāk sadarboties un atbalstīt vienam otru. No sadarbības viedokļa raugoties, visiem ir jārod pacietība un savstarpējās komunikācijas un atbalsta iespējas, jo šobrīd skrienam maratonu, kura distances garums, maršruts un finiša līnija nav paredzama.”

Mēs uzrunājām Jūsu kolēģus skolotājus, skolu vadītājus, lai smeltos iedvesmu un dalītos tajā arī ar Jums! Lai kopīgi rastu spēku un iedvesmas vārdu tupmākajam darbam! Lai pateiktu PALDIES.

Par Jūsu izturību, pacietību un rūpēm!


12.03.2021_365 soļi mūsu šodienai mācoties attālināti.pdf

Zināmi konkursa „VARAVĪKSNES BIZNESA IDEJAS 2020” rezultāti

2020./2021.m.g. Krāslavas Varavīksnes vidusskola pirmo reizi organizēja konkursu „VARAVĪKSNES BIZNESA IDEJAS 2020” Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 7.-12.klašu skolēniem, kuriem ir biznesa idejas un interesē uzņēmējdarbība. Konkursa mērķis ir veicināt un atbalstīt biznesa ideju veidošanos un attīstību jauniešu vidū un iespēju parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas uzņēmējdarbībā produkta/pakalpojuma radīšanai, kuri tiktu īstenoti dzīvotspējīgos uzņēmumos Krāslavas novadā un Latvijā.

Konkursa 1.kārtai tika iesniegti sešu komandu pieteikumi ar biznesa idejas aprakstu. Tā kā visas biznesa idejas saņēma vismaz pusi no iespējamiem punktiem, tad uz 2.kārtu tiek uzaicinātas visas komandas. Biznesa idejas ir sekojošas: Izklaides telpas bērniem „JUNIGO”, Vending automāts, Bukmeikeru birojs „Mahti”, Augļu čipsi, Ēdienu piegāde Krāslavas novadā FoodExpress un Bērnu izklaides centrs “Weeval”.

Biznesa idejas vērtēja vērtēšanas komisija trīs cilvēku sastāvā pēc nolikumā atrunātiem vērtēšanas kritērijiem. Konkursa 2.kārtā visas komandas prezentēja savas biznesa idejas, savukārt komandas kapteinis demonstrēja pārdošanas prasmes.

Konkursa 3.vietas ieguvēja ir 11.b klases komanda ar biznesa ideju “Izklaides telpas bērniem „JUNIGO”. 2.vietas ieguvēja ir 11.a klases komanda ar biznesa ideju “Bērnu izklaides centrs “Weeval”. Konkursa 1.vietas ieguvēja ir 11.a klases komanda ar biznesa ideju “Ēdienu piegāde Krāslavas novadā FoodExpress”.

Lai veicas ! Sākt savu biznesu ir samērā grūti. Jums nāksies tikt galā ar milzīgu apjomu rutīnas darba. Bet, ja pirmajā vietā būs jūsu idejas realizācija, un jūs pret savu darbu izturēsities ar maksimālu atbildību, tad apkārtējie cilvēki jūs noteikti ievēros un noteikti atbalstīs jūsu centienus! Tāpēc ej un dari!Paldies visām komandām par dalību un idejām!

ekonomikas skolotāja

Agita Svarinska

Varavīksnes biznesa ideju konkursa 2020 2.kārtas vērtēšana

Paldies 11.a un 11.b.par Jūsu idejām! Paldies ekonomikas skolotājai Agita Svarinska par uzdrošināšanu! Atliek rakstīto papīrā pārnest dzīvē.Unikālas idejas. Darbojaties. Pilnveidojaties. Drošiem pieder pasaule. Nebaidieties riskēt. Paldies vērtētājiem Inta Murāne, Julianna Moisejenkova, Jānis Kuklis, Irina Gončarova.

Skolas direktore

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Solis pie soļa

Nu tad beidzās mūsu skolas sporta izaicinājums ”Solis pie soļa”. Man prieks par to, ka tik daudz dalībnieku, no gandrīz visām klasēm, piedalījās šajā sporta pasākumā. Lieliski, ka arī daži klases audzinātāji piedalījās konkursā un uzlaboja savas klases rezultātu. Liels prieks par jaunākajiem skolēniem, kuri mācās 5 b. klasē (637386 soļi ). Viņu aktivitāte apbrīnoja un rezultāts bija fantastisks, kurš pārsniedza pusmiljona robežu nedēļas laikā. Arī vecākās klases bija aktīvas. Īpaši varētu izcelt 11. klasi, jo viņu rezultāts nedēļas laikā pietuvojās pusmiljonam soļu. Lai paliek intriga, to varēs redzēt rezultātu apkopojumā.

Liels paldies visiem, kas piedalījās skolas direktores izsludinātajā akcijā. Jūs visi esat malači!!! Turpinām sportot un būt aktīviem!


Sporta skolotājs D. Silovs

Latvijas Skolēnu 45.zinātniskās pētniecības darbu REĢIONĀLĀ konference.

,,Katru rītu, kad celies, domā tā – es esmu laimīgs, ka dzīvoju, man ir vērtīga cilvēka dzīve, es to neizniekošu. Es izmantošu visu savu enerģiju, lai pilnveidotu sevi, atvērtu savu sirdi citiem. Es domāšu laipnas domas par citiem, nedomāšu neko sliktu un nedusmošos. Centīšos būt citiem noderīgs, cik vien spēju.” (Dalailama)

5.martā notika Latvijas Skolēnu 45.zinātniskās pētniecības darbu REĢIONĀLĀ konference. Šī mācību gada ietvaros, kad zinātniskās pētniecības darbu izstrāde notika ļoti sarežģītos apstākļos attālināti, priecājamies, lepojamies un sveicam Valēriju Novicku, Arinu Skovorodko par iegūto 3.vietu (sk.L.Jasinska) ,ar Aleksandru Paņko, Evelīnu Vivati par iegūto 2.vietu ,Diānu Smertjevu, Evitu Mažuti par iegūto Atzinību (sk.Ilona Solima),ar Ilgu Ļaperi par iegūto 3.vietu (sk.Ija Karole), ar Alīnu Grodja par iegūto Atzinību (sk.M.Borodina -Ignatoviča),ar Igoru Sorogovecu par iegūto 3.vietu (sk.M.Rukmane) ,ar Katrīnu Ozerska par iegūto pateicību (sk.M.Rukmane).

Pateicamies vecākiem par sniegto atbalstu!

Objektīvu apstākļu dēļ konferencē nevarēja piedalīties, bet paldies par ieguldīto darbu Anna Tarļecka (sk.J.Bojarčuka) un Alise Rusecka (sk. M. Rukmane)!

Veiksmi ! Pacietību! Neatlaidību!

Skolas administrācija

Skolas vēstures stūrītī notiek izstāde ‘’Mūsu absolventu labie darbi’’

Varavīksnes vidusskolas pastāvēšanas laikā ir notikuši 30 izlaidumi. Skolu ir absolvējuši 1715 absolventi, kuri realizēja sevi visdažādākajās dzīves jomās. Šodien jūs dzīvojat un strādājat pasaules dažādās malās. Lai kāds nebūtu jūsu dzīves ceļš, jūs visus vieno Varavīksnes vidusskolas absolventa Goda nosaukums. Mūsu vēsture – katra skolēna vēsture. Jūsu sasniegumi ir arī skolas sasniegumi, lepnums un slava. Jūs pateicaties skolai , bet skola – Jums. Paldies par kopā pavadītajiem gadiem, par sniegto palīdzību un atbalstu. Vieni cilvēki mums uztic savus bērnus, citi palīdz organizēt pasākumus vai sniedz materiālu palīdzību – sarūpē dāvanas, savukārt citi ņem aktīvu dalību mūsu pilsētas un valsts dzīvē. Kas ir vislabākā skolas reklāma? Tie esat Jūs, Jūsu panākumi un labie darbi!

J. Aleksejeva, skolas vēstures stūrīša padomes vadītāja

MANS TALANTS – MANS LEPNUMS

Izcilais krievu vēsturnieks Vasilijs Kļučevskis rakstīja, ka talants ir dievišķā dzirksts, ar ko cilvēks parasti sadedzina sevi, taču ar šo uguni viņš izgaismo ceļu citiem. Ir grūti nepiekrist šim apgalvojumam. Krāslavas Varavīksnes vidusskolā tika organizēts konkurss „Mans talants – mans lepnums”. Citos apstākļos tas varētu būt skaists pasākums skolas aktu zālē, ar balvām, priekšnesumiem un aplausiem. Bet tagad ir citādi laiki. Taču skola ir nolēmusi, ka tas nav iemesls, lai atceltu talantu konkursu.

Pandēmija – tas ir laiks radošumam. Savu brīvo laiku daudzu ierasto izklaižu trūkuma periodā skolas audzēkņi izmantoja lietderīgi - lai attīstītu savas spējas. Trīsdesmit talantīgo skolēnu atsūtīja savas prezentācijas žūrijai. Eksperti, kuru lomā iejutās skolotāji, bija pārsteigti par to, cik negaidīti daudz ir talantu atklājumu. Priecēja un sajūsmināja daudzas prezentācijas: Ērika Semjonova (7.c klase), Karīnas Čursinas un Jevgeņijas Pimanovas (9.b), Ksenijas Čursinas (6.a) fotogrāfijas, sportisti - Maksims Deņisovs (5.b), Alise Andrukoviča (3.b), Maksims Ozerskis (6.b), Alekss Pavlenoks (6.a), Andrejs Tokarskis (6.a) - mūs pārsteidza ar saviem panākumiem, bet ar saviem zīmējumiem un rokdarbiem - Jelizaveta Zujeva (6.a), Anastasija Vasiļjeva (5.b), Aleksandra Terehova (5.b), Ņikita Zaicevs (1.b), Darja Petuhova (3.b), Gļebs Borodulins (5.a), Samanta Berestņeva (7.b). Bija patīkami redzēt, ka skolas mūziķi - Marija Filipenkova (2.a), Diāna Sardiko (2.a), Stanislava Abramova (2.a) - nepārtrauc savas nodarbības. Ar prieku tiesneši vērtēja Darjas Petuhovas (3.b) un Anastasijas Čubrevičas (5.a) prezentācijas, jo jau noilgojušies pēc skolas aktieriem. Patiesu lepnumu izraisa skolas talanti nominācijā „zelta rokas” - Artjoms Fjodorovs (7.a), Inārs Ungurs (7.c), Ariana Kupraščenkaite (2.a), Artūrs Svencis (5.b), Darja Andrejeva (7.c), Stanislava Abramova (2.a), Aivita Seņkova (7.a), Anastasija Petuhova (1.b). Bet Janas Solovjovas (2.a) un Marianas Sajidas Klitončikas (1.a) talantus bija sarežģīti iekļaut vienā nominācijā, jo tie ir tik daudzveidīgi un oriģināli.

Konkurss ir beidzies, bet talantīgi cilvēki nekad neapstājas pie sasniegtā. Viņi vienmēr ir kustībā, vienmēr attīstībā. Krāslavas Varavīksnes vidusskola vienmēr centās attīstīt savu audzēkņu radošās spējas, jo mēs zinām, ka nav netalantīgu bērnu. Galvenais – laikus atklāt šo dievišķo dzirksti, smalki un delikāti saglabāt to, attīstot spējas un prasmes, audzinot uzcītību un neatlaidību, lai bērna talants uzplauktu un padarītu mūsu pasauli labāku un skaistāku.

Andrejs Jakubovskis,

vēstures un kulturoloģijas skolotājs

Carousel imageCarousel imageCarousel image

eTwinning projekts "Lingoture"

No 2020. gada septembra līdz 2021. aprīlim mūsu skola ir sākusi strādāt eTwinning projektā LINGOTURE. Mūsu projektu vada 30 dažādi skolotāji no 15 dažādām valstīm.

Lingoture projekta mērķi:

1. Angļu valodas apguve ar prieku.

2. Angļu valodas klausīšanās, runāšanas, lasīšanas un rakstīšanas prasmju attīstīšana

3. Zināšanu bagātināšana par Eiropas valstu kultūru

4. Izmantot Web 2.0 rīkus .

5. 21. gadsimta prasmju attīstīšana

6. Draudzība ar partnerskolām.

Liels darbs tika padarīts septembrī. Mēs izveidojām projekta logo un posteri. Balsojām par visinteresantāko posteri, kuru jūs varat redzēt fotogrāfijā. Mēs gatavojām prezentācijas par mūsu skolu, pilsētu, nacionālo himnu un karogu. Oktobrī zīmējām projekta talismanu-Zig Zag Zog. Novembrī veidojām projekta dziesmas ritmu un dziesmas tekstu. Decembrī dziedājām dziesmas latviešu, angļu un poļu valodā. Janvārī mēs izdomājām, kāda planēta varētu piestāvēt mūsu talismanam Zig Zag Zog. Un uzrakstījām stāstu par viņu radiniekiem. Vēl 3 mēnešus mēs aktīvi strādāsim visi kopā.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

E-twinning projekts "Die Liebe in der Gedichtform/ Valentinstag"

14. februārī tiek svinēta Valentīndiena jeb visu mīlētāju diena. 11.a un 11.b klases skolēni šogad piedalījās starptautiskā e-twinning projektā’’ Die Liebe in der Gedichtform/ Valentinstag’’.


Projekta mērķi:

1. Padziļināt interesi par valodu apguvi.

2. Zināšanu bagātināšana par vācu literatūru un dzejniekiem .

3. Izprast svešvalodu lomu starpkultūru saziņas nodrošināšanā.

4. Izmantot Web 2.0 rīkus .

5. Dzejoļus video prezentācija.

Katrs skolēns pasniedza divus dzejoļus. Viens dzejolis bija vācu valodā, otrs latviešu valodā. Sakumā dzejoļus vācu valodā bija jāiztulko latviešu valodā. Sadarbība ar latviešu valodas skolotāju I. Gončarovu dzejoļu tulkojumi tika rediģēti.

Izmantojot mobilo aplikācijas skolēni izveidoja savus avatarus un ieskaņoja tos stāstot vācu valodas dzejoļus. Darbs bija aizraujošs un rezultāts satriecošs.

Latviešu valodas dzejolim bija izvēlēti skaistas fotogrāfijas un skolēni apvienoja to ar audio ierakstiem!


Carousel imageCarousel imageCarousel image

Dzimtās valodas diena 2021

21. februārī pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā dzimtās valodas diena. Šogad Valsts prezidents Egils Levits bija sagatavojis īpašu videouzrunu skolotājiem un skolēniem, uzsverot dzimtās valodas vērtību un nozīmi katra cilvēka personības un pasaules uztveres veidošanā. E.Levits runāja par dzimtās valodas skaistumu un vērtību, rosināja aizdomāties par to, ka “tieši dzimtā valoda līdzīgi dzīvības turpināšanas principam mūs katru saista ne vien ar sava laika cilvēkiem, bet arī ar tālā pagātnē dzīvojušām paaudzēm un saista ar tām paaudzēm, kas vēl tikai dzims.” Prezidents runāja arī par latviešu valodas kā valsts valodas nozīmi. Viņš aicināja katru skolēnu uzdot sev un klasesbiedriem jautājumu: “Tā ir katra cilvēka izšķiršanās jau skolas laikā – vai es būšu savas dzimtās valodas nesējs, lolotājs un pilnveidotājs?” Ceru, ka šis jautājums tika pārrunāts tiešsaistes stundās.

Katru gadu mūsu skolā notiek Dzimtās valodas dienai veltītie pasākumi. Šogad Krāslavas novada centrālā bibliotēka piedāvāja iesaistīties konkursā “Es lasu dzimtajā valodā”. Skolēniem bija jāizvēlas mīļākās grāmatas fragments un jāizlasa tas savā dzimtajā valodā. Mūsu skolēni lasīja grāmatu fragmentus krievu, latviešu, lietuviešu, vācu valodā. Paldies I.Kormiļcevai (2.a kl.), M.Baženovam (3.b kl.), A.Čubrevičai, M.Tumaševičai, J. Čubrevičai (5.a kl.), Ļ.Šustai, S.Berestnevai, A.Ostrovskai, L.Repsei (7.b kl.), D.Andrejevai (7.c kl.), Ļ.Abramovai, K.Dudarenokai, A.Jacinai, V.Zujevai, J.Filipenkovai, A.Vanagai, M.Skripļonokai, K.Svygryte, A.Čertkovam, A.Pitkevičam (8.a kl.), AFS studentēm Malindai Retzlaff un Gretai Franusch. Īpašs paldies skolotājai J.Klimovai par skolēnu iesaistīšanu šajā konkursā. Labākie konkursa dalībnieki saņēma Pateicības rakstus un saldās balviņas.

Lūdzu 5.-8.kl. skolēnus iesaistīties mūsu skolas bibliotēkas Skaļas lasīšanas konkursā.

V.Purpiša, Valodu jomas MK vadītāja


Carousel imageCarousel image

RTU aicina jauniešus piedalīties virtuālajā Karjeras dienā

Благодарность учителям

Уважаемый коллектив средней школы ‘’Varavīksne’’

Я мама учеников 8b и 7с класса Краславской средний школы ‘’ Varavīksne ‘’

Разрешите выразить огромную благодарность Вашему коллективу за высокий профессионализм,

терпение , труд в наше трудное время .

Большое спасибо руководству школы , руководству Думы за выделение продуктов питания детям . Это большая поддержка семьям с детьми .

Поздравляю с наступающим праздником 8 Марта ! Желаю крепкого здоровья ,успехов в работе .


С уважением Инна Унгуре

LASĪJUMI „ES LASU DZIMTAJĀ VALODĀ”

Noslēdzās Starptautiskajai dzimtās valodas dienai veltīti lasījumi, visā pasaulē šī diena tiek svinēta 21. februārī. Tās mērķis - pievērst sabiedrības uzmanību dzimtās valodas vērtībai un skaistumam.

Lasījumos piedalījās 46 lasītāji no Krāslavas Valsts ģimnāzijas, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, Krāslavas gr. Plāteru v. n. Poļu pamatskolas, Dagdas vidusskolas un Dagdas PII iestādes „Saulīte”, kā arī lasītājs no Ezernieku vidusskolas.

Teksta fragmenti skanēja latviešu, latgaļu, poļu, krievu, vācu un holandiešu valodā. Visus ierakstus varēs noklausīties Krāslavas NC bibliotēkas tīmekļvietnē un bibliotēkas sociālo mediju profilos.

Interesantāko fragmentu lasītāji ir:

Adriana Plakoša – Dagdas vidusskola, 4.a kl. (https://youtu.be/E7AtZcjLGaM);

Anastasija Vanaga – Krāslavas Varavīksnes vsk., 8.a kl. (https://youtu.be/5W8968WeaHc);

Anna Guba – Krāslavas Valsts ģimnāzija (KVĢ),7. kl. (https://youtu.be/6jHcC_8UudY);

Anna Žura – Krāslavas gr. Plāteru v.n. Poļu pamatskola, 5.kl. (https://youtu.be/6hfn3OXlVPs);

Anna Umbraško – KVĢ, 6.b kl. (https://youtu.be/Pkhrb8d8UMo);

Bernadetta Podjava – KVĢ, 7. kl. (https://youtu.be/GvmBP3MTmD8);

Diāna Žura – Krāslavas gr. Plāteru v.n. Poļu pamatskola, 5.kl. (https://youtu.be/sTyfl9I1Y9w);

Greta Franusch – AFS studente no Vācijas, Varavīksnes vsk.,10.a kl. (https://youtu.be/PW5QsY0N7Vo);

Ivita Kormiļceva – Varavīksnes v.sk., 2.a kl. (https://youtu.be/WQ8bWyjlkSA);

Kamile Svygryte – Varavīksnes vsk., 8.a kl. (https://youtu.be/QTlvb2z2sBk);

Karīna Dudarenoka – Varavīksnes v.sk., 8.a kl. (https://youtu.be/WDzYiBOCEjQ);

Kate Baldiņa – Dagdas vidusskola, 2.a kl. (https://youtu.be/fT5GFS9KyjI);

Kristiāns Dzalbs – KVĢ, 4.a kl. (https://youtu.be/dvF34RqlFXI);

Laura Mežiņa – KVĢ, 10.b kl. (https://youtu.be/sz7UhSjSMsA);

Liene Matjušonoka – Dagdas vsk., 2.b kl. (https://youtu.be/reEVJB_4N0A);

Ļubova Šusta – Varavīksnes v.sk., 7. b kl. (https://youtu.be/yldfOJVVs1I);

Malinda Retzlaff – AFS (vidusskolēnu apmaiņas organizācija) studente no Vācijas, Varavīksnes vsk.,10.a kl. (https://youtu.be/7v84CgL6WkQ);

Marks Plakošs – PII „Saulīte” no Dagdas, 5 gadi (https://youtu.be/AHuS_TbVJOc);

Marta Skripļonoka – Varavīksnes vidusskola, 8.a kl. (https://youtu.be/RlH5sHIYz34);

Miroslavs Baženovs – Varavīksnes vidusskola, 3.b kl. (https://youtu.be/7iFeQh0QfKc);

Paula Murāne – KVĢ, 3.kl. (https://youtu.be/5oYwxGJRtV0);

Samanta Berestneva – Varavīksnes v.sk., 7.kl. (https://youtu.be/Rlc1AhICKC0);

Sintija Barševska – KVĢ, 6. a kl. (https://youtu.be/wqQZg0nratY);

Viktorija Zujeva – Varavīksnes vsk., 8.a kl. (https://youtu.be/fcrH_HXuFow);

Vlada Ļaksa – Timinska – 6. kl., Nīderlande (https://youtu.be/zjhnpPqxhGI).

Krāslavas NC bibliotēka pateicas visiem skolotājiem un vecākiem, kuri iesaistīja bērnus lasījumos, it īpaši pateicamies Valentīnai Purpišai, Jeļenai Kļimovai, Innai Sevostjanovai, Natālijai Baženovai, Valentīnai Ģekai, Ilzei Tukišai.

Pateicības rakstus un balviņas varēs saņemt Krāslavas NC bibliotēkā no 1. marta.

Viktorija Urbanoviča,

Krāslavas NC bibliotēkas BLN vadītāja

“Sv.Valentīna diena” un “Grāmatu sirsnības konkursa”rezultāti

Viktorīna “Sv.Valentīna diena” un “Grāmatu sirsnības konkurss”.

Ir apkopoti viktorīnas “Sv.Valentīna diena” un “Grāmatu sirsnības konkursa”rezultāti.

Aktīvākie izrādījās 7.c klases skolēni un viņu klases audzinātāja Jeļena Klimova.

Paldies Darjai Andrejevai, Maksimam Stivriņam, Pjotram Čubrevičam, Ērikam Semjonovam, Ināram Unguram, Sanitai Bohānei, Gunāram Dorožko, Saitam Marcinkevičam.

Kā arī paldies par dalību skolas direktorei Marijai Mickevičai.

“Grāmatu sirsnības konkursam” tika atsūtīti vairāk par 120 grāmatu vāku attēliem. Gandrīz visas skolēnu sniegtās atbildes viktorīnā “Sv.Valentīna diena” bija pareizas.

Paldies jums par aktīvu piedalīšanos!

Aizraujošās stundas pirmklasniekiem


Otrais semestris visiem sākās ar bēdīgu ziņu: “Skolēni atkal mācīsies attālināti ” Pirmklasniekiem, kuri ar nepacietību gaidīja, kad dosies uz skolu – tā bija īstā traģēdija. Jo viņiem skola ir pieaugušo dzīves sākums: patstāvība, atbildība, pašpārliecinātība.

Skolotāji un vecāki saprot, ka pirmklasniekiem attālinātās mācības ir ļoti sarežģīts un grūts posms. Ne visiem bērniem ir personiskie telefoni. Darba iemaņas datorā pietiekamā līmenī viņi vēl nav apguvuši. Vienkārši nosēdēt pie datora, klausoties skolotāja stāstīto, maziem bērniem ir ļoti grūti.

Lai ieinteresētu savus skolēnus, pirmās stundas es vadīju, izmantojot rotaļlietas. Pie mums bija “atnācis” suns Simba, kurš man palīdzēja stundas laikā - uzdeva jautājumus, slavēja bērnus, deva gudrus padomus.

Pakāpeniski palielinājās stundu skaits tiešsaistē. Kopā ar vecākiem mēs sastādījām mācību stundu grafiku tā, lai bērni varētu izgulēties un mācīties ar prieku.

Tagad pirmklasnieki jau var patstāvīgi pieslēgties mācību stundai, uzrakstīt savu vārdu un uzvārdu. Bērni ar nepacietību gaida tikšanos ar skolotājiem un cits ar citu.

Izņemot mācību materiālus, es saviem pirmklasniekiem piedāvāju interesantus un attīstošus uzdevumus. Piemēram, dizaina stundā mēs pagatavojām putnu barotavas, kurās ielikām sēklas, graudiņus un ogas. Pēc tam kopā vērojām – kādi putni atlidos pēc cienasta, kas knābās to ar lielāku prieku. Tas bija interesanti. Ja putniņi ilgi nebija atlidojuši, bērni bija sarūgtināti, bet, cik daudz prieka bija, kad putni bija klāt!

Mani pirmklasnieki labprāt veidoja figūras no sniega, plastilīna, mīklas. Viņi daudz laika pavadīja uz kalniņa, vizinājās ar ragaviņām.

Bērni aktīvi attīsta savas aizraušanās un hobijus, pilnveido savas prasmes un, vispār, nesēž bez darba.

Es pateicos vecākiem par aktīvu palīdzību, atbalstu un piedalīšanos mūsu mazo pirmklasnieku apmācībā.

Kad mēs pret visām dzīves problēmām izturamies ar sapratni, pacietību un izturību, tad tās var pārvarēt daudz vieglāk.

1.b klases audzinātāja: Rita Kamola

Studē Rīgas Ekonomikas augstskolā

Kur studēt pēc 12.klases?

Mūsu skolas jauniešiem bija iespēja tikties ar Rīgas Ekonomikas augstskolas studentiem ZOOM tiešsaistē. Rīgas Ekonomikas augstskola (REA) jeb Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā (SSE Riga) ir izveidota 1994. gadā kā Stokholmas Ekonomikas augstskolas filiāle Baltijas valstīs. Katru gadu augstskolā uzņem aptuveni 130 studentus, no kuriem ap 50% ir no Latvijas, ap 20% no Lietuvas, ap 15% no Igaunijas, pārējie no citām valstīm. Studijas notiek angļu valodā.

23.februārī 12.klases jauniešiem notika interesanta tikšanās ar Rīgas Ekonomikas augstskolas studentēm Aivu Justi un Evelīnu Danielu Baltiņu, kas izskaidroja, kā ir studēt REA, kāpēc izvēlējās un kādas paveras karjeras iespējas pēc tam, kad diploms būs kabatā.

Studentes bija gatavas dalīties savā studiju izvēles pieredzē, ar attālinātās mācīšanās izaicinājumiem un atrastajiem risinājumiem, ikdienas plānošanu, studiju procesu un ārpuslekciju aktivitātēm SSE Riga.

12.klašu jaunieši klausījās un uzdeva jautājumus. Paldies par aktīvu dalību nodarbībā 12.klases audzinātājai Mariannai Rukmanei.

Pedagogs karjeras konsultants –

Skaidrīte Gasperoviča

Vairāk lasi šeit – https://www.sseriga.edu/

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Aktualitāte. Interese. Iespējas.

ZPD. Zinātniski pētniecisks darbs - pētījums, kurā atbildes uz izvirzītajiem jautājumiem var gūt balstoties uz jaunām zināšanām. Darbs, kurš izaicina. 18.februārī Krāslavas Varavīksnes vidusskolas virtuālajā konferenču zālē pulcējās 11. un 12.klašu skolēni, lai dalītos pētnieciskā darba tapšanas laikā gūtajā pieredzē, pastāstītu par sava pētījuma būtību, gaitu un rezultātiem.

Par ZPD tēmu aktualitāti. Darbu hipotēzes nozīmīgas gan pašiem darba veicējiem, gan skolai un reģionam, gan sabiedrībai kopumā. Arī zinātņu nozaru grupas izvēlētas ļoti dažādas: ķīmija, matemātika, informātika, vēsture un sociālās zinības, bioloģija, veselības zinātne. ‘’Jauniešu medijpratība’’, ‘’Emocijzīmju izmantošana jauniešu ikdienas dzīvē’’, ‘’Bioloģiski aktīvas piedevas’’, ‘’Mazgāšanas līdzekļu ietekme uz cilvēku veselību’’, ‘’Mākslīgā intelekta iespējas attēlu atpazīšanas programmā’’, ‘’Identitātes saglabāšana mūsdienu pasaulē’’, ‘’Apreibinošo vielu lietošanas iemesli pusaudžu vidū’’ ir tikai dažas darbu tēmas no 20 konferencē pārstāvētajām.

Par interesi. Darbs var būt rezultatīvs tikai tad, kad darba darītājam par darāmo ir patiesa interese. Visgrūtākais pētnieciskā darba etaps skolēnam ir tēmas izvēle, jo jāsamēro savas intereses, topošā darba lietderīgums un skolas iespējas. Bez skolotāju palīdzības neiztikt. Sejas maskas, 2 metru distance, attālinātās vakara konsultācijas Google Meet. Un viss notiek! Jaunieši apgalvo, ka interesantākais ir darba praktiskā daļa. Jāpiebilst gan, ka šogad Covid-19 ierobežojumu dēļ bija liegta iespēja eksperimentus veikt profesionālajās laboratorijās, nācās iztikt ar skolā esošo aprīkojumu, kā arī skolas materiāli tehnisko bāzi uzlūkot citā gaismā.

Par iespējām. Analītisko spēju un kritiskās domāšanas prasmju attīstība. Saikne ar nākamo profesiju. Iespēja dzirdēt un novērtēt citus. Iespēja demonstrēt savas prasmes, pastāstīt citiem par to, kas tev šķiet svarīgs, pievērst savu vienaudžu uzmanību tam, kas tevi uztrauc. Iespēja uzrunāt, pārliecināt, pierādīt.

Paldies visiem mūsu skolas skolēniem un viņu darba vadītājiem!

Irēna Gončarova

Sniega skultūras - bioloģija vizuālajā mākslā!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

bioloģijas skolotāja J.Bojarčuka

vizuālās mākslas skolotāja J.Sergejenko

Sv. Valentīna diena.

14. februāris ir gada romantiskākie svētki – Sv. Valentīna diena, kas ir visu mīlētāju diena, kad tuvajiem cilvēkiem tiek veltīta īpaša uzmanība. Skola ir bērna otrās mājas un ģimene. Tāpēc mūsu skolā visi skolēni tika apsveikti šajos skaistajos svētkos. Viena no raksturīgākajām Valentīna dienas tradīcijām ir sūtīt apsveikuma kartītes, tāpēc skolas parlaments, sadarbībā ar mūsu skolas jauno informātikas skolotāju Dāvidu Babrovski, sagatavoja un izveidoja 3 apsveikuma kartītes skolēniem un 1 apsveikuma kartīti skolotājiem. Visi apsveikumi tika nosūtīti interaktīvā formātā, jo Covid 19 dēļ izveidot jebkādus klātienes pasākumus nebija iespējams.

https://val14lv.netlify.app/

https://val14ru.netlify.app/

https://val59lv.netlify.app/

https://val58ru.netlify.app/

https://val912lv.netlify.app/

https://val912ru.netlify.app/

https://valpasnru.netlify.app/

https://valpasnlv.netlify.app/


Skolēnu pašpārvaldes vārdā - Guntis Ungurs.

21. februārī pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā dzimtās valodas diena.

Valsts prezidents Egils Levits ir sagatavojis īpašu video uzrunu skolotājiem un skolēniem, uzsverot dzimtās valodas vērtību un nozīmi katra cilvēka personības un pasaules uztveres veidošanā. Aicinām latviešu valodas un literatūras skolotājus ieplānot šīs nedēļas mācību saturā Valsts prezidenta video uzrunas noklausīšanos!


Vēlējums absolventiem

Mīļie skolas absolventi! Bijušie un esošie pedagogi!

Vai tiešām laiks ir tik steidzīgs?

Jā, tas ir steidzīgāks par mūsu soļiem un domām. Tam ir mūžības ātrums.

Bet vai to nevar apturēt? Vai vismaz piebremzēt?

Laikam jau nē, jo tas skrien ar nemanāmiem soļiem, reizēm ar patiesības dzirksti, ar laimes kripatu, vai arī ar ko mazu un nemanāmu.

Ir klāt februāris, gada visklusākais mēnesis.

Un mūsu skolā vajadzētu būt daudziem gaidītajam un iemīlētajam Absolventu vakaram. Prieks, ka daudziem skola ir otrās mājas.

Te daudzi satiek savus draugus un savu pirmo mīlestību.

Bet skola ir arī mūsu pilsētas Krāslavas neatņemama daļa.

Manuprāt, gan mazs, gan liels, gan skolēns, gan skolotājs var lepoties ar to, ka mūsu skola atrodas tik skaistā un sakoptā Latgales pilsētā – Krāslavā.

Mēs pašlaik kā visa Latvija un Eiropa mācamies attālināti. Neierasti klusi ir skolas gaiteņi. Mēs skolas saime ļoti centāmies sakopt skolas vidi, lai Jūs varētu godam sagaidīt. Pašvaldība ir mūs atbalstījusi, bet arī šogad daudz līdzējuši bijušie absolventi.

Mēs ar video palīdzēsim jums pagriezt laika ratu nedaudz atpakaļ.

Mēs novēlam Jums LAIKU!

Ne tādu, kurā esam nebeidzamā skrējienā, bet gan tādu, ko veltām viens otram.

Mēs novēlam Jums LAIMI!

Ne tādu “lielo”, uz kuru mēs gaidām visu mūžu, bet gan tādu, kas mums katram tiek dota kā dāvana katrā mūsu dzīves mirklī.

Mēs tiksimies 2021.gada 19.jūnijā,ja epidemioloģiskā situācija būs labvēlīga!


Skolas direktore

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Meteņu nedēļas rezultāts!

1.-4. klašu skolēni zīmēja Meteņdienas tradīcijas. Attēloja budēļus, ziemas priekus – vizināšanos ar ragutiņām, ar zirgu. Ar pankūkām un karstu tēju, dziedāšanu un dejošanu tiek pavadīta Meteņdiena!


Visu gadu naudu krāju

Metenīša vakaram:

Es māsiņas vizināšu

Metenīša vakarāi.

Meteņi

Ar Meteņiem beidzas ziema un sākas pavasaris. Tie ir ziemas pavadīšanas un pavasara gaidīšanas godi starp Ziemassvētkiem un Lieldienām. Pavasari gaidot un sveicienus sūtot, skolotāja J.Sergejenko, J.Bizņa, V.Plotka.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Obligāto diagnosticējošo darbu norises datumi

Drošāka interneta diena 2021

Katru gadu februāra otrās nedēļas otrdienā tiek atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID), kad lielāka uzmanība tiek veltīta tam, ko mēs darām internetā un, cik apdomīgi mēs to darām. Arī šajā neparastajā mācību gadā, kad mācības notiek attālināti, mēs pievērsām šai tēmai īpašu uzmanību, informātikas un datorikas stundās pārrunājot vairākas aktualitātes ar 4. – 7. klašu skolēniem.

Internets ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, arī mācības šobrīd ir neiedomājamas bez interneta. Kāds to izmanto tikai mācībām vai darbam, bet noteikti liela daļa internetu izmanto arī izklaidei. Tāpēc svarīgi vērst skolēnu uzmanību uz interneta tumšāko pusi, kur slēpjas mobings, pikšķerēšana, sekstings un citas ar to saistītas lietas. Šādas sarunas ir nepieciešamas un skolēniem jāmāca interneta lietošanas noteikumi.

Papildus dažādu tēmu aktualizēšanai, šogad skolēni tika izaicināti uz virtuālo restartu, kuš ļauj pārskatīt savus interneta lietošanas ieradumus. Kā arī skolēniem bija iespējas piedalīties arī viktorīnā, kur varēja pārbaudīt savas zināšanas par internetu. Labākos viktorīnas rezultātus 1. – 3. klašu grupā uzrādīja Diāna Jacina (3.b), 4. – 6. klašu grupā – Arina Dembovska (6.a), 7. – 9. klašu grupā – Artjoms Hodarenoks un 10. – 12. klašu grupā – Guntis Ungurs.

Paldies visiem par dalību Drošāka interneta dienā!

Un atceraties, ka drošāks internets sākas ar Tevi!

Informātikas un datorikas skolotāja

Marianna Rukmane


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel image

AFS studentes GRETA FRANUSCH lasījums

AFS studentes MALINDA RETZLAFF lasījums

KRĀSLAVAS VARAVĪKSNES VIDUSSKOLA PIEDALĀS DZIMTĀS VALODAS DIENĀ

Starptautiskā Dzimtās valodas diena visā pasaulē tiek svinēta 21. februārī. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uz­manību dzimtās valodas vērtībai un skaistumam.

Krāslavas novada centrālā bibliotēka aicināja bērnus un jauniešus ve­cumā līdz 18 gadiem iesaistīties lasī­jumos: ierakstīt brīvi izvēlētā teksta fragmentu savā dzimtajā valodā (lat­viešu, krievu, baltkrievu, poļu, angļu, itāļu, spāņu vai kādā citā valodā) vi­deo mp4 formātā (ilgums 1-2 minūtes) un atsūtīt uz kraslavasbiblioteka@inbox.lv līdz 17.02.2021.

Visus ierakstus varēs apskatīt Krāslavas novada Centrālās biblio­tēkas tīmekļvietnē un bibliotēkas so­ciālo mediju profilos. Kas ciena mātes valodu, tas cie­na sevi! Izjutīsim lepnumu par savas dzimtās valodas krāšņumu!

Lūk , ieskatam mūsu AFS programmas skolnieces Linda un Malinda lasa vācu valodā.


Skolotāja Jeļena Kļimova

Simtgades burtnieks

Digitālajā platformā LV100.garamantas.lv uzsākts projekts „Simtgades burtnieks”, kurā ikviens var iejusties Krišjāņa Barona ādā un palīdzēt pārrakstīt Latviešu folkloras krātuvē glabātos folkloras materiālus, tādā veidā dāvinot laiku un valodu prasmes Latvijas valsts simtgadei.

Latviešu folkloras krātuve (LFK) ir viens no lielākajiem folkloras arhīviem Eiropā. Un tikai tāpēc, ka tūkstošiem Latvijas iedzīvotāji daudzas desmitgades entuziastiski vākuši folkloru un to iesūtījuši glabāšanai LFK. Kopīgiem spēkiem pārrakstot mūsu folkloras mantojumu, mēs tam piešķirsim mūsdienīgu papildu vērtību. Ja 100 tūkstoši cilvēku uz pusstundu kļūtu par aktīviem Simtgades burtniekiem, kopīgais devums Latvijai apjoma ziņā būtu mērāms vairākos "Dainu skapjos".

Latviešu folkloras krātuvē atrodas mīklas, nostāsti, tautasdziesmas, ticējumi un citas folkloras vienības latviešu, krievu, lībiešu, poļu, latgaliešu, lietuviešu un vēl citās valodās, kas lietotas Latvijas teritorijā. Lai šo dārgumu lādi ikviens varētu atvērt jebkurā pasaules malā un ar dažiem klikšķiem atrastu, piemēram, mīklas par zivīm poliski vai ticējumus par mežu jidišā, šie materiāli jāpārraksta jeb jāizburto. Latvijas bagātības veido visas tautas, kas te dzīvojušas, tādēļ garamantu krājumā pārrakstīšanu gaida 100 000 lappušu latgaliešu, lībiešu, lietuviešu, igauņu, krievu, baltkrievu, jidiša, poļu, romu, vācu un latviešu valodās.

Rada un dara: Latviešu folkloras krātuve


Kā kļūt par: https://lv100.lv/programma/kalendars/simtgades-burtnieks/

Ziemas prieki Varavīksnes vidusskolas bērniem

Turpinot Pasaules Sniega dienas svinēšanas tradīcijas, biedrība "Pīlādzītis klubs" aicināja Krāslavas novada iedzīvotājus aktīvi atpūsties uz sniega un radoši izpausties.

Skolēni aktīvi piedalījās nominācijās ''Sniega figūra'', ''Bērni uz sniega 2021'',fotogrāfiju konkursā ''Bērni uz sniega'' .

Paši aktīvākie : 2.b klase : Ruslans Arhipovs, Edgars Pinka, Olesja Šestunova, Elizabete Baldiņa, Maksims Šejenkovs kopā ar klases audzinātāju

3.b Karīna Vorožcova, Arina Skorodihina,

5.a Gļebs Borodulins, Anastasija Čubreviča, Rada Čubrevica, Iļja Timofejevs

6.b Santa Juzefoviča, Aleksa un Aleks Pinka

7.b Ļubova Šusta, Samanta Berestneva

7.c Ēriks Semjonovs, Inārs Ungurs, Gunārs Dorožko, Sanita Bohāne, Saits Marcinkevičs

10.a Malinda Retzlaff

Paldies par radošumu Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolēniem!


Pateicība skolotājiem – motivatoriem : Krāslavas Varavīksnes vidusskolas pedagogiem Jeļenai Kļimovai un Žannai Boļšakovai!

Paldies organizatoriem!


Iepazīties ar iesniegtajiem konkursa darbiem var :

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=piladzitisklubs&set=a.3778299325610774

https://www.facebook.com/media/set?vanity=piladzitisklubs&set=a.3782930635147643

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=piladzitisklubs&set=a.3764939926946714

2021.gada februāris


Skolas direktore M. Micķeviča

Ielūgums uz Latvijas Republikas Satversmei veltīta skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursa apbalvošanas ceremoniju

Atceroties labākus laikus...

Tuvojas februāra pirmā nedēļas nogale. Katram, iespējams, ir savas asociācijas ar šo dienu - pēdējā ziemas mēneša pirmās brīvdienas, trīs nedēļas pirms pavasara, pēdējā iespēja pavizināties no kalniņa un izbaudīt ziemas priekus...

Bet es šajā nedēļas nogalē ar skumjām atceros, kā katru gadu šajā laikā devos uz savu mīļo skolu "Varavīksne", lai tiktos ar bijušajiem klasesbiedriem un skolotājiem. Patiesi, tikai kaut ko zaudējot saprotam, cik dārgs tas mums bijis. Pirms viss šķita tik parasts un pašsaprotams, mēs tik ļoti nenovērtējām šos unikālos mirkļus. Un tagad, kad nav iespējas satikties, tā kļūst līdz asarām žēl. Laika gaitā var pierast pie visa – gan pie maskām uz sejas, kurās mēs bieži vien pat neatpazīstam viens otru, gan pie pastāvīgās roku dezinfekcijas un aizliegumam doties atvaļinājumā uz citām valstīm, bet ir ļoti grūti pierast pie aizlieguma sazināties ar cilvēkiem klātienē. Neviena tiešsaistes sapulce, izmantojot skype, whatsapp vai zoom, nevar aizstāt tiešo saziņu, kad redzat sarunu biedra acis un jūtat viņa emocijas.

Es nezinu, vai ir bērni, kuriem patīk mācīties tālmācībā. Sākumā viņi saskatīja plusus tajā, ka var gulēt mazliet ilgāk, jo nav jāpavada laiks ceļā uz skolu, tajā, ka var "izšmaukt" no stundas, melojot, ka dators, tālrunis, kamera vai mikrofons nedarbojas (godīgi sakot, galu galā gan vecāki, gan skolotāji saprot, ka vairumā gadījumu tās ir to skolēnu pasakas, kuri nevēlas piedalīties stundā). Tagad šo priekšrocību redz ievērojami mazāk un mazāk, visi kā viens dīc par to, kā viņi vēlas iet uz skolu, kur viņi piekrīt sēdēt astoņas stundas pēc kārtas (kad tālmācībā piecas – sešas mācību stundas jau šķiet daudz par daudz), kaut tik klasesbiedri un skolotāji, būtu blakus, nevis tālruņa ekrānā.

Vēl viena jūtīga tēma, kā izrādījās, ir pārtikas pakas, kuras skolēniem izsniedz par vietējās pašvaldības piešķirto naudu skolēnu ēdināšanai skolā. Cik daudz šī tēma tiek apspriesta sociālajos tīklos, mātes (un dažreiz arī tēvi) no dažādām skolām, dažādām pilsētām ievieto internetā skolā saņemto pārtikas paku fotogrāfijas, salīdzina savā starpā, sūdzas, ka nav saņēmuši vēlamo ...

Tas ir pārsteidzoši un šokējoši, ka sūdzas vecāki, nevis bērni. Vecāki, kuri savulaik skolā maksāja par ēdināšanu! Par pusdienām, ko viņu mātes un tēvi apmaksāja. Tagad, kad situācija ir sarežģīta visur, un valsts un pašvaldības cenšas atbalstīt savus skolēnus, daudzas mātes saka "fui" un nicinoši pastumj malā desu vai griķus ar vārdiem: "Mēs gaidījām kaut ko labāku..." Bet tomēr gribas ticēt labajam un cerēt, ka lielākajai daļai ģimeņu šie pārtikas komplekti ir ļoti nepieciešami un savlaicīgi sniegts finansiāls atbalsts. Šo ģimeņu vārdā es vēlos pateikt "Liels paldies!" mūsu skolas administrācijai, mūsu pašvaldībai un valstij, kas domā un rūpējas par mums un mūsu bērniem!

Atgriežoties pie pirmās tēmas, rīt, iespējams, daudzās mājās tiks ieslēgti videozvani, notiks videokonferences un bijušo absolventu un skolotāju attālinātas tikšanās. Mēs visi ceram, ka šī būs mūsu pirmā un vienīgā pieredze šādi organizēt šo aizraujošo un emocionālo notikumu. Es gribētu novēlēt visiem mūsu skolas skolotājiem labu veselību, lai tiktu galā ar visiem vīrusiem, un lielu izturību, lai tiktu galā ar mūsu bērniem. Paldies, mūsu dārgie Krāslavas "Varavīksnes" vidusskolas skolotāji par nenovērtējamo darbu, par pacietību un rūpēm! Paldies, Krāslavas novada pašvaldībai, par atbalstu! Paldies tev, ienīstais kovid (jā, jūs tam neticēsiet, bet paldies arī tam), ka iemācīji mums un mūsu bērniem novērtēt to, kam viņi iepriekš nepiešķīra lielu nozīmi!


Natālija ZDANOVSKA, Krāslavas "Varavīksnes" vidusskolas 1998. gada absolvente un divu pašreizējo tās pašas skolas audzēkņu māte

Atzinība Krāslavas un dagdas novada 9.-12. klašu Fizikas 71. olimpiādes 2. posmā

Meteņi

6.februāris - Meteņdiena. Meteņus svinēja vidū starp Ziemassvētkiem un Lieldienām. Tādā kārtā Metenis iezīmēja ne tikai pusceļu saulei no Ziemassvētkiem līdz Lieldienām, bet arī vienu darbu beigšanu un citu sākšanu. Pēc tradīcijas līdz Metenim bija jābeidz vērpt linus un jāsāk aust. Tāpat Meteņa dienā vajadzēja pirmos mēslus uz tīrumu vest. Galvenā Meteņu dienas izdarība bija vizināšanās vai nu no kalna, vai ar zirgu, lai augtu gari lini. Meteņus arī uzskatīja par īpašu laiku, kad ar maģisku darbību varēja ietekmēt notikumus savā labā, kā arī nodarboties ar zīlēšanu un laika pareģošanu. Ko stāsta par Meteņiem Krāslavas Varavīksnes vidusskolā?

Meteņi - ziemas viducis, pavasara gaidīšanas svētki. Šogad ziema tik burvīga, tik maiga! Taču zīlīšu jautrās dziesmiņas atgādina par nesteidzīgu pavasara tuvošanos. Un tas ir labi. Cerīgi... . Metenīgas, jautras un kustīgas brīvdienas vēlot, R.Andrejeva un A.Semjonova.

Baudi arī Tu !


Par Pārtikas Pakām...

Es atceros, kā mani vecāki deva man naudu, lai es samaksātu par pusdienām skolā. Bet, protams, es to tērēju veikalā, pērkot šokolādes un konfektes...

Ir pagājuši gadi, un tagad es pati esmu mamma. Mani bērni mācās Krāslavas Varavīksnes vidusskolā. Esmu ļoti pateicīga, ka pašvaldība nodrošina gan manus, gan visus pārējos skolēnus ar bezmaksas pusdienām skolā. Es domāju, ka tas ir liels atbalsts ģimenēm. Ir prieks, ka, neskatoties uz attālinātām mācībām, tiek saglabātas bezmaksas pusdienas skolēniem. Šīs pusdienas vecāki var saņemt kā pārtikas paku.

Es gribu izteikt milzīgu pateicību Krāslavas Varavīksnes vidusskolas administrācijai par tik pārdomātām pārtikas pakām. Mani ļoti iepriecināja pārtikas pakas produktu daudzveidība. Visi produkti ir kvalitatīvi un ar labiem derīguma termiņiem. Svarīgi ir arī tas, ka praktiski visi produkti ir no Latvijas ražotājiem. Saņemot pārtikas paku, es uzreiz iedomājos tik daudz ēdienu, kurus es varu pagatavot no šiem produktiem. Piemēram, pankūkas ar iebiezināto pienu, makaroni ar sieru, pupiņu vai zirņu zupas, sviestmaizes ar desu vai ar krēmsieru. Pārtikas pakā bija arī salds pārsteigums bērniem - cepumi, žāvēti augļi un rieksti, melnā šokolāde. Ziemā visiem ir vajadzīgi vitamīni, bet bērniem jo īpaši. Tāpēc pārtikas pakā es atradu hematogenu, apelsīnus un arī citronu, lai tēja būtu garšīgāka un veselīgāka. Žēl, ka maniem bērniem negaršo zivis. Bet mums visiem kaut kas negaršo un tāpēc diez vai izdosies izdomāt tādu pārtikas paku, kur būtu visi produkti, kuri patīk. Tomēr uzskatu mūsu skolas pārtikas paku par perfektu.

Svetlana Minkeviča, 5. un 7. klases skolēnu mamma

Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 dzimšanas dienas

Izmaiņas VPD /no 28.01.2021 !

Izmaiņas.docx
Kā pildīt DD _datorā.docx

Visos laikos ir nepieciešama cieša sadarbība un atbalsts

Mācību gada 2. semestra sākumā mūsu Krāslavas Varavīksnes vidusskolas administrācija piedāvāja vecākiem aizpildīt anketu „Skolēnu mācību pieredze Krāslavas Varavīksnes skolā.” Attālinātās mācības ir jauns zināšanu apguves veids, tāpēc mācību gaitā skolēni un vecāki kopā apgūst jaunas mācīšanās metodes. Un šajā procesā mums neiet viegli. Grūti ne tikai skolēniem, bet arī mums vecākiem. Ļoti bieži bērns nevar patstāvīgi izpildīt uzdevumu un tad vajadzīga vecāku palīdzība vai skolotāja konsultācija. Mūsu klases vecāki ir izveidojuši WhatsApp grupu, un tas mums ļoti palīdz atrisināt daudzas bērnu audzināšanas problēmas. Šajā grupā mēs speciāli neiekļāvām klases audzinātāju. Tas ļauj mums patstāvīgi risināt dažādas problēmas, bez vajadzības netraucējot skolotājai pildīt savus pedagoģiskā darba pienākumus. Izveidotā WhatsApp grupa arī ļauj mums saprast un izjust to atmosfēru, kas valda klasē, kā arī apspriest kādu sāpīgu jautājumu saistībā ar bērnu mācību procesu.

Kā zināms, šogad vecāku sapulces tiek rīkotas tiešsaistē. Domājam, ka tas nemaz nav slikti, jo neizejot no mājām var sazināties ar skolotājiem un citiem vecākiem. Tiešsaistes sapulces labi būtu turpināt arī tad, kad beigsies pandēmija un atsāksies mācības klātienē.

Šajos apstākļos, kad skolēniem ir jāmācās attālināti, visvairāk vecākus uztrauc bērnu psihoemocionālais stāvoklis, jo bieži ir grūti ar to tikt galā. Skolēniem trūkst saziņas ar draugiem.Bērnu pašsajūtu ietekmē arī tas, ka iestājas nogurums, jo daudz laika jāpavada pie datora.

Ļoti gribam pateikties visiem skolotājiem, kas māca mūsu bērnus šajā tik sarežģītajā periodā, par neatlaidību un izturību. Īpaši gribas atzīmēt matemātikas skolotājas Olgas Grundānes darbu, viņas konstruktīvo pieeju mācību stundu organizēšanā, jo skolotāja bija viena no pirmajām, kas uzsāka vadīt tiešsaistes stundas. Gribam novēlēt, lai skolotājiem, skolēniem un vecākiem, mācot un audzinot bērnus šajā sarežģītajā periodā, pietiktu spēka un pacietības. Paldies visiem par sadarbību! Pateicībā, 5b.klases vecāku padome.

Skolas direktore

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Barikādēm – 30.

2021.gada 28.janvārī izskanēja tiešsaistes pasākums ‘’ “Barikādēm-30”- izglītības iestāžu labā prakse 1991.gada Barikāžu notikumu izzināšanā un atceres norišu organizēšanā’’. Pasākums, kurā arī mūsu skola ņēma dalību, nosūtot uz Rīgu savu pieredzes stāstu. Pasākumā izskanēja Kara muzeja atmiņas par 1991.gada barikādēm "Postenis nr.1. - Pulvertornis", notika radošā lekcija „Mākslinieciskās domāšanas nozīmīgums valsts svētku svinēšanā un atceres dienu pasākumos”, kuru vadīja režisors Kārlis Anitens, kā arī varēja noskatīties Jura Podnieka studijas uzņemto dokumentālo filmu “Mūsu barikāžu laiks” un dažu skolu labās prakses piemērus.

Janvārī 5.-12. klases skolēni vēstures, sociālo zinību un klases stundās pārrunāja, zīmēja, iztēlojās 1991.gada janvāra notikumus Rīgā, pildīja visdažādākos uzdevumus, kas palīdzēja izprast tā laika gaisotni, noskaņojumu un vēsturisko nozīmi. Nav viegli izprast tāda mēroga notikumus attālināti, taču radušos situāciju centāmies vērst par labu. Piemēram, skolēni iemēģināja roku datorzīmēšanā un krāsošanā, veidoja kolāžas.

Žēl, ka nevarējām ārā vārīt zupu lielajā katlā, pievarēt šķēršļu joslas sniega kupenās un dalīties iespaidos svaigā gaisā, kā bijām plānojuši rudenī, taču tas netraucēja šķirstīt Latvijas vēstures lappuses un atklāt ko jaunu.

I.Gončarova, latviešu valodas skolotāja.


Carousel imageCarousel imageCarousel image

Baleta izrāde ‘’Riekstkodis’’ Krāslavas Varavīksnes vidusskolā.

Spītējot vīrusam, dzīve turpinās. Īpaši skolā, kur esam apguvuši un iemācījušies daudzas jaunas lietas. Arī programma ”Latvijas skolas soma’’ turpina izglītot skolas jaunatni. Kaut arī attālināti!

2020.gada nogalē saņēmām piedāvājumu no Latvijas Nacionālās operas un baleta – tiešsaistes ierakstā noskatīties P.Čaikovska baletu ‘’Riekstkodis’’. Iespēju izmantojām, un visi 1.-12.klases skolēni brīvlaikā, savas ģimenes lokā varēja baudīt pasaulslaveno mākslas darbu.

Tika piedāvāta jauns, decembrī radīts ieraksts ar Jūliju Braueri un Kārli Cīruli galvenajās lomās, izrādes horeogrāfs – inscenētājs – Aivars Leimanis, diriģents – Mārtiņš Ozoliņš, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks – Aleksandrs Vasiļjevs. Pasaku baletu P.Čaikovskis sacerēja 19.gadsimta nogalē. Latvijas Nacionālā baleta iestudējuma darbība notiek Rīgā 19.gadsimta beigās. Ziemassvētku vakarā mazā Marija saņem dāvanā lelli – Riekstkodi. Rotaļlietas zem eglītes atdzīvojas, un sākas brīnumaini piedzīvojumi – iatabā iebrūk peļu armija, Riekstkodis pārvēršas par princi, atbrīvo Mariju un aizved viņu uz pasaku zemi.

Kādas emocijas skolēnos raisīja balets? Lūk, daži viedokļi

‘’Apburoša mūzika!’’

‘’Patika vieglums, katra kustība tik maiga un vijīga.’’

‘’Visvairāk patika divertisments.’’

‘’Kādas emocijas izrādīja izpildītāji!’’

‘’Baleta atmosfēra - noslēpumaina, viegla un pasakaina.’’

‘’Man visvairāk patika dekorācijas, tautu dejas, Riekstkodis un Marijas pa-de-de.’’

‘’Riekstkoža un Žurku Karaļa cīņa.’’

‘’Mani pārsteidza Puķu valsis, jo es uzminēju mūziku jau sākumā, biju to dzirdējusi, bet tagad arī deju redzēju!’’

‘’ Baletam piemīt ļoti gaisīga enerģija, skatoties to, rodas vēlme piecelties kājās un dodies līdzi. Balets izstaro mīlestību un draudzību, ļauj ticēt, ka sapņi var piepildīties.’’

Jāpiebilst, ka 1.-4.klašu skolēni pacentās un uzzīmēja pasakas galveno varoni - Riekstkodi!

I.Gončarova, programmas koordinatore skolā

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Matemātika un informātika ārpus skolas.

Šogad, no 18.01 līdz 22.01 tradicionāli notika matemātikas nedēļa, tomēr šogad, sakarā ar notikumiem pasaulē un valstī, matemātikas nedēļa bija ne visa tradicionāla un notika online formatā. Tāpēc arī tika izvēlets atbilstošs nosaukums “Matemātika un informātika ārpus skolas”.

Viens no veiksmīgākajiem paņēmieniem, kas palīdz veicināt skolēnu interesi par matemātikas jomu, ir ārpusstundu darbs un mācību priekšmetu nedēļas.

Priekšmetu nedēļas organizēšanas mērķi ir paplašināt un padziļināt skolēnu zināšanas matemātikā un informātikā; dot iespēju katram skolēnam vispusīgi parādīt savas zināšanas, prasmes un iemaņas matemātikā un informātikā; dot iespēju katram skolēnam redzēt starppriekšmetu saiknes.

Skolotāji integrēja mācību stundu saturā dažādas prezentācijas, filmas un videosižetus par matemātiku. Skolēni uzzināja daudz jauna par dažādiem faktiem un aspektiem.

Visas nedēļas garumā skolēni piedalījās ar matemātiku un informātiku saistītās aktivitātēs.

5-6 klašu skolēni piedalījās viktorinā par Latvijas vēsturi, veicot dažādas matemātikas darbības, uzzināja jaunus vēsturiskus faktus par mūsu valsti. Labākus rezultātus uzradīja:

Čubreviča Anastasija (5.a kl); Čubrevičs Aleksandrs (5.a kl.); Bergs Tomass (5.b kl.); Igoņina Sofija (5.b kl.); Kovaļova Milena (5.b kl.); Svencis Artūrs (5.b kl.); Tračums Vjačeslavs (5.b kl.); Tračums Vladislavs (5.b kl.); Vinogradova Katrīna (5.b kl.); Bondarevs Mihails (5.b kl.); Liņķe Karina (6.b kl.); Smirnovs Deniss (6.b kl.); Santa Juzefoviča (6.b kl.).

Vecāko klašu skolēni atbildēja uz viktorinas “Latvija skaitļos” jautājumiem.

Skolēniem tika piedāvāts kvantitatīvi aprakstīt vēsturiskos, ģeogrāfiskos faktus, kas saistīti ar mūsu valsti, pilsētu, skolu. Viszinošākie bija: Aleksandra Soročina (10.a kl.); Karole Elizaveta (9.b kl.); Ostrovskis Arnis (9.c kl.).

5. - 6. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties zīmējumu konkursā “Personāži skaitļos”.

Skolēnu zīmējumos var ieraudzīt, gan pazīstamus varoņus, gan romantiskas ainas, gan arī jocīgas situācijas. Labāko darbu autori tika apbalvoti ar pateicībām.

8.a klases skolēniem tika piedāvāta aktivitāšu spēle “Ģeometriskais maratons”.

Šoreiz visiem 5.- 7. un 10. - 12. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties datorātrrakstīšanas konkursā. Skolotāja Marianna passtāstīja: “Šis konkurss parasti notiek novada līmenī, bet attālināto mācību dēļ, tas netika organizēts. Un šī nedēļa, tā bija laba iespēja tomēr iesaistīt skolēnus šajā pasākumā. Nedēļu iepriekš skolēniem tika piedāvāts trenēties aklajā rakstīšanā uz datora (vietnē typingclub.com) un jau pašu konkursu mēs organizējām vietnē 10fastfingers.com”.

5. - 7. klašu grupā labākos rezultātus uzrādīja Sjuzanna Križanovska (6.a kl.) (3.vieta); Alekss Pavlenoks (6.a kl.) (2. vieta); Emīlija Drobiševska (5.b kl.) (1. vieta), bet 10. - 12. klašu grupā labākie izrādījās Dana Korjakina (12.a kl.) (1. vieta); Arina Skovorodko (11.b kl.) (2. vieta); Karīna Andžāne (11.b kl.) (3. vieta).

5. -7. klasēs notika viktorīna “Ko es zinu par informātiku?”

Viktorīnā godalgotās vietas guva: Kevins Narkeļūns (7.b kl.); Nikola Stepaņenko (7.a kl.); Veronika Rukmāne (7. b kl.), Tračums Vladislavs, 5.b klase, Drobiševska Emīlija, 5.b klase, Artamonova Linda, 7.b klase, Nipāne Nika, 6.a klase, Fjodorovs Artjoms, 7.a klase, Spiridonovs Raimonds, 5.a klase

Priekšmetu nedēļas ietvaros vecāko klašu skolēniem tika organizēta Online tikšanās ar nākotnes profesijas pārstāvi – programmēšanas inženieri Dāvidu Babrovski. Viņš pastāstīja par to, ka studēt Daugavpils universitātē, par radošu pieeju uzdevumu izpildē. Paradīja interesantus programmēšanas piemērus, datorspēļu rašanas procesu un elementus.

Jauks un pozitīvs jauneklis sāks savu darba gaitu mūsu skolā. Lai viss viņam izdodas!

Paldies matemātikas un informātikas skolotājām Ivetai, Ludmilai, Mariannai, Olgai par pasākumu organizēšanu.

Paldies visiem, kas piedalījās piedāvātajās aktivitātēs un varēja pārliecināties par to, ka matemātika un informātika ir interesanti mācību priekšmeti.

Natālija Kirkilevičа,

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas Matemātikas un tehnoloģiju MJK vadītāja.


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Ziemassvētku lasījumi “Varavīksnes” skolā

Decembrī “Varavīksnes” vidusskolā norisa tradicionālie Ziemassvētku lasījumi. Neskatoties uz to, ka pasākums notika tiešsaistē, jaunajiem autoriem bija iespēja patstāvīgi prezentēt savus darbus skatītājiem. Šogad krājumā ir divu desmitu skolēnu stāsti un dzejoļi: jaunākais autors mācās 3., vecākais - 11. klasē. Krājuma noformējumā piedalījās 17 mākslinieki, arī no “Varavīksnes” skolas audzēkņu vidus.

Videokonference “Zoom” pulcēja autorus, māksliniekus un skolotājus. Krāslavas sv. Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcas priesteris Rostislavs Terehovs kļuva par konferences goda viesi. Savus stāstus lasīja Katrīna Vinogradova, Artūrs Svencis, Anastasija Pizāne, Kevins Narkeļūns, Edgars Gražulis, Ksenija Andžāne un Diāna Širokiha. Klātesošie visus dalībniekus apbalvoja ar aplausiem, un pati tikšanās, neskatoties uz attālināto formātu, izvērtās silta un mājīga.

Ziemassvētku lasījumi beidzās ar skolas direktores Marijas Micķevičas apsveikumiem un priestera Rostislava pamācību. Šogad skolēniem izveidot savus pirmos šedevrus palīdzēja mentori Natālija Baženova, Nadežda Timofejeva, Rita Kamola, Natālija Rusova, Gaļina Mikulāne. Māksliniekiem palīdzēja Jevģēnija Sergejenko un Vija Plotka. Oksana Korčagina tradicionāli pildīja galvenā redaktora un izdevēja pienākumus.

Pasākumu formāts, izmantojot dažādas interneta platformas, arvien vairāk ienāk mūsu dzīvē, mēs pie tā pierodam. Bet viena lieta mums jau ir kļuvusi skaidra: pat sēžot pie datora monitora, jūs varat sajust siltu un laipnu Kristus Piedzimšanas atmosfēru, jābūt tikai vēlmei, tieksmei un spējām.

Andrejs JAKUBOVSKIS

KRĀSLAVAS PILSĒTAS KONKURSĀ „ROTĀJOT SAVU MĀJU, JŪS ROTĀJAT MŪSU PILSĒTU”

Pilsētas izglītības iestādes noformējumu grupā ir iegūta :

1.vieta. N. Rancāna iela 4, Krāslavas Varavīksnes vidusskola

Paldies visiem ideju ģeneratoriem, čaklajiem un darbīgajiem rūķīšiem!

Skolas direktore

Programma.pdf

Uzdāvini siltumu citiem.

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 7.a klasei ir sirsnīga Ziemassvētku tradīcija.

Katru gadu mēs, 7.a klases skolēni, kopā ar klases audzinātāju Liliju Jasinsku neilgi pirms pareizticīgo Ziemassvētkiem dodamies pie mūsu draugiem uz pansionātu „Priedes”. Šogad tā bija mūsu trešā Ziemassvētku tikšanās, bet mūsu klases audzinātajai -vienpadsmitā.

Iepriekšējos gados mēs gatavojām dāvanas savām rokām. Taisījām apsveikumus, suvenīrus, kopā ar vecākiem cepām pīrāgus. Gatavojām nelielu koncertu.

Šogad mēs sagatavojām vienu lielu dāvanu un uzdāvinājām to pansionātam. Lai mūsu un mūsu ģimeņu roku un dvēseļu siltums sasilda katru pansionāta iedzīvotāju!

Liana Kovaļevska,7.a klases skolniece

Barikāžu trīsdesmitgadei veltīta konference "X stunda. Barikādēm 30"

2021. gada janvārī apritēs 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

13. janvārī norisināsies konference "X stunda. Barikādēm 30". Konferenci atklās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, un tā būs skatāma tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) sabiedrisko mediju portālā "LSM.lv", kā arī LNB mājaslapā un Facebook profilā.

Konferencē piedalīsies tā laika aktīvie barikāžu dalībnieki, Tautas Frontes, bijušie valdības un Augstākās padomes biedri, atskatoties uz 1991. gada janvāra notikumiem un caurskatot, galvenokārt, iepriekš vēl plaši neapspriestas tematiskās līnijas – gatavošanos barikādēm un mediju kā ziņneša lomu. Vienlaikus konference pievērsīsies tiem cilvēkiem, kuri, savas pašiniciatīvas vadīti, nesavtīgi atbalstīja barikāžu norisi.

Programma

10. 00 | Ievads

• Valsts prezidents Egils Levits, LNB direktors Andris Vilks, konferences vadītājs žurnālists un komentētājs Pauls Raudseps

• Uzrunas: Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kultūras ministrs Nauris Puntulis

• Vēsturnieks Edgars Engīzers - "Latvijas sabiedrība 1991.gada Barikāžu priekšvakarā un to laikā"

11.00 | I daļa: X STUNDA

Vadītājs - žurnālists un politologs Edijs Bošs

• Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs 1991.gadā Romualds Ražuks

• Diskusija: Dainis Ģēģers, Māris Šops, Andris Jaunsleinis, Juris Strīpnieks, Jānis Dinevičs

12.15 | II daļa: Mūsu cilvēki

Vadītājs - žurnālists Aidis Tomsons

• Diskusija: Tālavs Jundzis, Dainis Īvāns, Egils Einārs Jurševics, Artūrs Irbe, Raimonds Graube, Laila Pakalniņa, Guntis Kalme

13.15 | III daļa: Vēstījums no barikādēm

Vadītāja - Valsts prezidenta padomniece Sarmīte Ēlerte

• Diskusija: Ojārs Ēriks Kalniņš, Aleksandrs Mirļins, Zaiga Grīnberga, Māra Sīmane, Harijs Beķeris, Uldis Cērps

14.15 | Noslēgums

Konferences programmā iespējamas izmaiņas.

Konferenci rīko: Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju, 1991. gada barikāžu muzeju un Latvijas Tautas frontes muzeju.

Par barikādēm

Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.


Krāslavas Varavīksnes vidusskola uz Jaunā gada sliekšņa

Krāslavas Varavīksnes vidusskola uz Jaunā gada sliekšņa.docx

Priecājamies par Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 3.b klases skolēnu Miroslavu Baženovu

Priecājamies par Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 3.b klases skolēnu Miroslavu Baženovu, kas izlasīja visvairāk grāmatu Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā 2020.gadā. Miroslavs jau tagad zina un saprot, ka grāmatās vienmēr var atrast risinājumu kādai problēmai, kā arī jebkurā brīdī nokļūt jaunā domu, fantāziju un iztēles pasaulē. Pareizā grāmata var sniegt motivāciju un vajadzīgo iedrošinājumu turpināt iesākto. Paldies īpašs mūsu kolēģei Nataļjai Baženovai par sava dēla lasītprasmes veicināšanu!

Paļaujieties uz grāmatām. Tās klusē, kad vajadzīgs, un uzrunā, atklājot visu pasauli, kad vajadzīgs. (nezināms autors)

Konkurss „VARAVĪKSNES BIZNESA IDEJAS 2020”

2020./2021.m.g. Krāslavas Varavīksnes vidusskola pirmo reizi organizēja konkursu „VARAVĪKSNES BIZNESA IDEJAS 2020” Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 7.-12.klašu skolēniem, kuriem ir biznesa idejas un interesē uzņēmējdarbība. Konkursa mērķis ir veicināt un atbalstīt biznesa ideju veidošanos un attīstību jauniešu vidū un iespēju parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas uzņēmējdarbībā produkta/pakalpojuma radīšanai, kuri tiktu īstenoti dzīvotspējīgos uzņēmumos Krāslavas novadā un Latvijā.

Konkursa 1.kārtai tika iesniegti sešu komandu pieteikumi ar biznesa idejas aprakstu. Biznesa idejas ir sekojošas: izklaides telpas bērniem „JUNIGO”, Vending automāts, Bukmeikeru birojs „Mahti”, Augļu čipsi, Ēdienu piegāde Krāslavas novadā FoodExpress un Bērnu izklaides centrs “Weeval”.

Biznesa idejas vērtēja vērtēšanas komisija trīs cilvēku sastāvā pēc nolikumā atrunātiem vērtēšanas kritērijiem. Tā kā visas biznesa idejas saņēma vismaz pusi no iespējamiem punktiem, tad uz 2.kārtu tiek uzaicinātas visas komandas, kuras prezentēs savas biznesa idejas, piedalīsies ekonomiskā rakstura viktorīnā un komandas kapteinim būs jādemonstrē pārdošanas prasmes.

Paldies visām komandām par darbu un tiekamies 2.kārtā!

Ekonomikas skolotāja

Agita Svarinska